DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Nawet rząd USA przyznaje: HIV rozwija się głównie w społeczności homoseksualistów

Nawet rząd USA przyznaje: HIV rozwija się głównie w społeczności homoseksualistów

Homoseksualiści i ich zwolennicy często twierdzą, że homoseksualny styl życia nie wiąże się z zagrożeniami dla zdrowia i życia. Fakty pokazują jednak, że jest dokładnie odwrotnie. Przyznają to nawet amerykańskie agencje rządowe. Jak podkreśla jedna z nich męscy homoseksualiści i biseksualiści stanowią nieproporcjonalnie wysoki odsetek wśród zakażonych wirusem HIV. Szerzy się on alarmująco szybko zwłaszcza wśród homoseksualistów młodych i należących do mniejszości etnicznych.


Jak czytamy w dostępnej on-line ulotce „Center for Disease Control and Prevention” "geje i biskeksualni mężczyźni są ciężej poszkodowani przez HIV, niż jakakolwiek inna grupa w Stanach Zjednoczonych". Jak twierdzi agencja, „homoseksualiści, biseksualiści i inni mężczyźni współżyjący z mężczyznami” w 2013 r. stanowili jedynie 2 procent ogółu Amerykanów i aż 55 procent osób żyjących z wirusem HIV. Na koniec tego roku 687 800 homo i biseksualistów żyło z wirusem HIV. To około 15 procent z niemal 4,5 miliona amerykańskich homo i biseksualistów.


Ulotka nie pozostawia złudzeń odnośnie panujących trendów. W latach 2005-2014 r. liczba zdiagnozowanych przypadków zarażenia wirusem HIV w USA wzrosła u homo- i biseksualnych mężczyzn o 6 procent. Dla porównania wśród ogółu populacji odnotowano 19-procentowy spadek zarażeń.


Jeśli ta alarmująca tendencja się utrzyma, to może dojść do sytuacji, gdy co szósty męski homoseksualista zakażony będzie wirusem HIV. Prognozy te różnią się jednak w zależności od rasy. Nosicielem wirusa będzie co drugi czarnoskóry i co czwarty latynoski homo i biseksualista.  


Wśród mężczyzn w wieku od 13 aż 83 procent nowych zakażeń wirusem nastąpiło wśród homo i biseksualistów. Statystyki te są szczególnie przerażające w grupie osób w wieku od 13 do 24 lat. Aż 92 procent zakażeń HIV następuje w niej u homo i biseksualistów.  

 

Trend nieco przyhamował w latach 2010-2014. Wśród białych homo i biseksualnych mężczyzn liczba przypadków zdiagnozowania HIV spadła o 6 procent. U Latynosów utrzymał się jednak wzrost i wyniósł 13 procent. W tym przypadku „Center for Disease Control and Prevention” nie podała danych dotyczących murzyńskich homoseksualistów. W grupie młodych homo i biseksualistów w latach 2010-14 liczba zdiagnozowanych przypadków HIV spadła wśród Murzynów i białych, przy jednoczesnym znacznym wzroście wśród Latynosów.  


Ulotka informacyjna przedstawia także przyczyny zarażania się chorobą. Ukazuje, że najczęstszą są stosunki analne przy jednoczesnym braku prezerwatywy i niewzięciu lekarstwa zapobiegającemu zakażeniu.

Jej autorzy wskazują także na sposoby walki z HIV-em u przedstawicieli mniejszości seksualnych. "Homofobia, stygmatyzacja i dyskryminacja mogą narażać gejów i biseksualnych mężczyzn na ryzyko różnego typu fizycznych i zdrowotnych problemów i wpływać na to czy szukają i są w stanie uzyskać dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych", przekonują.


Oznacza to, że „Center for Disease Control and Prevention” mimo zagrożeń zdrowotnych związanych z homoseksualizmem przyjmuje lewicowy światopogląd wspierający walkę z „homofobią” i głoszący wszech-tolerancję. Tymczasem jedynym pewnym zabezpieczeniem przed zagrożeniami związanymi z homoseksualizmem jest powstrzymywanie się od jego praktykowania. Stosowanie różnego typu „zabezpieczeń” nie zagwarantuje braku choroby. W niektórych przypadkach może wręcz zachęcić do częstszych kontaktów homoseksualnych.


Problemy zdrowotne czynnych homoseksualistów to skutek odejścia od prawa naturalnego bronionego zarówno przez klasyczną filozofię, jak i Kościół katolicki. Jak uczy jego Katechizm „(…) Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (…). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”.
Źródła: cdc.gov / Katechizm Kościoła Katolickiego

mjend
DATA: 2016-08-25 14:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.