Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2018 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Nawet mając rodzinę możesz wstąpić do zakonu! Wszystko dzięki świętemu Franciszkowi


Co łączy świętego Jana Bosko, Krzysztofa Kolumba, świętego Ludwika IX, świętą Elżbietę Węgierską i gen. Józefa Hallera? Wszyscy oni byli tercjarzami, czyli świeckimi zakonnikami.

 

Kim są tercjarze i co przyświecało św. Franciszkowi z Asyżu, który powołał ich zakon? Odpowiedzi na to pytanie udziela Piotr Podlecki w kolejnym odcinku programu „Dobre czytanie”.


DATA: 2018-04-21 22:20:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Iw ma absolutnie pojęcie o czym mówi. Sam odczuwam od pewnego czasu pragnienie przynależności do jakiegoś tzw. III zakonu i bardzo cenię te stowarzyszenia (uważam, że to wspaniała okazja do uświęcenia się w duchu danego zgromadzenia zakonnego). Natomiast tak samo mocno jak doceniam istnienie III zakonów, tak samo mocno irytuje mnie modne ostatnio podejście do tego tematu w stylu: "ejże, to nie żaden III zakon tylko FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH, to jest przecież NA RÓWNI ZE ZWYKŁYM ZAKONEM, dlaczego ma być TRZECI!". I oczywiście "przez wieki deprecjonowany" i w ogóle do tego "świeccy byli uważani jako gorsi" itp. itd. Klasyczne deprecjonowanie życia konsekrowanego i poświęconego wyłącznie na służbę Bogu, pod płaszczykiem dowartościowania świeckich (nawet jeśli nieświadome), do tego okraszone wątpliwie prawdziwymi wyjątkami z historii z Kościoła (owo mityczne lekceważenie świeckich).
3 miesiące temu / zxc
 
Jeszcze jedno, ja nie twierdzę, że nie ma czegoś takiego jak III zakony. Ja po prostu nie widzę powodu osobiście, żeby je stawiać na równi z dwoma podstawowymi zakonami, bo DLA MNIE nie ma żadnego porównania między świeckimi tercjarzami, a zakonnikami czy zakonnicami. A jeśli ty uważasz inaczej, to twoja sprawa. Każdy może uważać jak chce.
3 miesiące temu / Iw
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.