DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

„Naukowy” ateizm? To zwykła ideologia!

„Naukowy” ateizm? To zwykła ideologia!
fot. sxc.hu

Jak twierdzą hiszpańscy profesorowie, ateizm to zwykła - a na dodatek dość prymitywna – ideologia, której udało się zdominować życie akademickie. 26 profesorów udziela przy okazji odpowiedzi na najważniejsze pytania o relacje między nauką a wiarą.

 

Hiszpańscy naukowcy, specjaliści zajmujący się różnymi dyscyplinami nauki, stworzyło wspólnie książkę pt. „60 pytań o naukę i wiarę, na które odpowiedzi udziela 26 profesorów”. Ateizm nie posiada naukowego uzasadnienia, to prymitywna ideologia – podkreślają. Pracę zaprezentowało wydawnictwo Stella Maris.


Książka ukazała się tuż po tym, gdy Stephen Hawking podkreślił, że nie wierzy w Boga i nie uznaje już matematycznej potrzeby jego istnienia. Współautorem „60 pytań o naukę i wiarę…” jest m.in. prof. David Jou z Barcelony, fizyk zajmujący się właściwościami materii skondensowanej. Uczony przetłumaczył na język hiszpański prace Hawkinga, opatrzył je także wstępem. Jak podkreśla, brytyjski astrofizyk jest w błędzie.


Hiszpańscy naukowcy zauważają, że „nauka stała się ideologią i wykracza daleko poza to, na co pozwalają dane empiryczne”. „Od drugiej połowy XX wieku do chwili obecnej, mieliśmy okazję skorygowania stanu naszej wiedzy na różnych polach – w sposób szczególny w dziedzinie kosmologii i praw natury, co pozwoliło nam na lepsze zrozumienie struktury świata (…) i daje podstawę do rozwoju linii myślenia, prowadzącej od nauki do teologii” – czytamy w publikacji. Autorzy zwracają uwagę, że pozytywistyczne przepowiednie, zgodnie z którymi postęp nauki przyniesie „śmierć religii”, nie sprawdziły się.


Książka licząca ponad 400 stron stara się odpowiedzieć na 60 najbardziej istotnych pytań dotyczących zasadności myślenia teologicznego, zgodnie z którym wszechświat i człowiek nie są dziełem przypadku, jak twierdzą neodarwiniści. Hiszpańscy uczeni odwołują się w tym przypadku do najnowszych odkryć z zakresu neurobiologii, biologii, kosmologii i fizyki kwantowej. Współautorami pracy są m.in. David Jou, Manuel Alfonseca, Ignacio Sols, Francisco Gil J. Soler, San Pablo-Ceu, Julio Gonzalo, Nicolas de la Barrera Jouve i Ignacio Garcia Jurado.Źródło: Infocatólica.com, tfp.org., AS.


DATA: 2014-11-20 15:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy autor jest wstanie powiedzieć, czy wymieniona książka jest dostępna na polskim rynku, albo dobitniej - w polskim języku?
ponad 6 lat temu / sRogi
 
Ten artykuł to jest wprost tłumaczenie z hiszpańskiego portalu. Ale czy ktokolwiek z tłumaczących wysilił się, żeby tę książkę przeczytać? Mogę odpowiedzieć, jeśli ktoś się waha: NIE.
ponad 6 lat temu / Ten artykuł...
 
Gdzie można kupić książkę????
ponad 6 lat temu / Canis Lupus
 
@aw15: a MOIM ZDANIEM prymitywną ideologią jest następujące mniemanie: "Nie uznaję istnienia tego co niewygodne do uznania, a także tego czego nie doświadczam OSOBIŚCIE ze 100-procentową pewnością" ;)
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
1.powinien napisać MOIM ZDANIEM brytyjski astrofizyk jest w błędzie. 2.Ateizm nie posiada naukowego uzasadnienia, to prymitywna ideologa? A MOIM ZDANIEM, to właśnie WIARA w Boga "nie posiada naukowego uzasadnienia, to prymitywna ideologa".
ponad 6 lat temu / aw15
 
"nauka stała się ideologią i wykracza daleko poza to, na co pozwalają dane empiryczne" - ale nowoczesne lemingi i tak będą twierdzić że "nauka nie może się mylić, a kto uważa że może ten jest idiotą" :)
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.