DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


17 czerwca Papiez mianował 65-letniego prof. Hansa Joachima Schellnhubera nowym członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk.
ponad 5 lat temu / xy
 
No i sama piszesz: "Publikacje znajdujące się w takch czasopismach są recenzowane przez ekspertów w danej dziedzinie". A któż to jest "ekspert w dziedzinie konkretnej teorii"? Ano jest to ktoś kto z tego eksperctwa albo ciągnie kasę, lub jest święcie przekonany o jej słuszności. W obu przypadkach taki "ekspert" będzie stronniczo wspierał publikacje przychylne tej teorii, a "uziemiał" nieprzychylne.
ponad 5 lat temu / do do do do Do Do adam
 
do Kasi, jezeli "NAUKOWIEC" twierdzi, ze jest za duzo ludzi, to znaczy ze trzeba reszte wybic... Do Kasienki nie dochodzi? Hitler tez wpierw twierdzil ze trzeba zrobic porzadek w Eropie ... i co Kasienko zrobil czy nie zrobil??? A Ty jesli nie potrafisz uzywac szarych komorek zgodnie z ich preznaczeniem to nie czytaj takich artykulow!!!!!PROSTE!!!!
ponad 5 lat temu / okirex
 
Ale ja przecież nie twierdzę, że IF to nieomylny bóg a reszta to ciemnogród. IF to powszechnie przyjęta klasyfikacja naukowa. Publikacje znajdujące się w takch czasopismach są recenzowane przez ekspertów w danej dziedzinie i byle co nie może się tam znaleźć. Oczywiście niczego nie należy traktować jako pewnik, ale jakoś bardziej ufam literaturze fachowej niż publikacjom internetowym, których nikt nie weryfikuje.
ponad 5 lat temu / do do do Do Do adam
 
Proponuję na spokojnie analizować argumenty OBU stron: zarówno zwolenników jak i przeciwników tej teorii. A nie kierować się ideologicznym kryterium "IF to nieomylny bóg, a wszyscy bez IF to ciemnogród".
ponad 5 lat temu / do do Do Do adam
 
- Rodacy - przestancie sie tak tymi roznymi badaniami "podniecac",bo za ich napisanie dostaje sie spore pieniadze! Czy wy nie widzicie dokonujacych sie zmian w wokol was? Przeciez kazdy z nas sie "starzeje"/nie zapominajcie prosze,ze rodzac sie zaczynamy umierac"/!Wazniejsza jest pamiec o "dziesieciu przykazaniach" jak te naprawde malo wazne/ponoc naukowe/ wszystkie brednie.Czy naprawde tak jest to Wam wazne do zycia? Sami sobie utrudniacie zycie!Oczywiscie dobrze jest wiedziec co sie wokol dzieje bo internet jest niesamowita kopalnia wiadomosci ale nalezy dobrze w nim grzebac aby znalezsc te "prawdziwe perly czy diamenty"-niezapominajac,ze one sa malej wielkosci.Wszelkiej masci klamcow jest niestety wiekszosc!
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 
To może podpowiesz skąd czerpać wiedzę w temacie globalnego ocieplenia i w jaki sposób odróżniać źródła mówiące prawdę od tych fałszywych. Ciekawa jestem jakie Ty masz kryteria.
ponad 5 lat temu / do Do Do adam
 
Naiwniaku, a cóż to są "zaufane źródła"? Te które publikują politpoprawny fałsz ale mają wysoki IF - to uważasz za wiarygodne??? Wysoki IF niekoniecznie oznacza że dana publikacja jest wartościowa w sensie zgodności z prawdą. Jeśli publikacja potwierdza powszechnie uznaną teorię (nawet fałszywą), to jest windowana przez innych zwolenników tej teorii, mających mocną pozycję w świecie współczesnej nauki, i stąd może uzyskać wysoki IF. Rączka rączkę myje, rozumiesz? Dlatego te wartościowe publikacje które PODWAŻAJĄ powszechne, lecz podszyte ideologią teorie (np. globalne ocieplenie, homoseksualizm jako przejaw zdrowia, teoria ewolucji), nie będą miały wysokiego IF, a mimo to mogą zawierać prawdę, w odróżnieniu od tych z wysokim IF a propagujących politpoprawny fałsz.
ponad 5 lat temu / Do Do adam
 
Badania naukowe publikowane są w naukowych czasopismach, czasopisma te natomiast dostępne są w sieci, jak zresztą wszystko teraz. Wystarczy tylko umiejętnie wybierać to co się czyta i korzystać z zaufanych źródeł. Czasopisma naukowe mają swoją klasyfikację tzw. współczynnik oddziaływania (impact factor). Im wyższy IF tym lepiej. Jeśli IF jest wysoki można ufać, że to co czytamy ma jakąś wartość naukową.
ponad 5 lat temu / Do adam
 
@okirex czytam i czytam i jakoś nigdzie nie jest napisane, że ten Pan chce wybijać jakichkolwiek ludzi. Więc albo mamy do czynienia z nadinterpretacją albo z brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem.
ponad 5 lat temu / Kasia
 
Swoją( drogą to (anty?)Papież z ciekawą trzódką ma do czynienia. I aby wyjść z tego z twarzą "Wikariusza Chrystusowego" powinien odwołać pseudonaukowca albo sam się nie stawić.
ponad 5 lat temu / Arek
 
Venatrix. Jest podobno wolność słowa wpisana w konstytucje,to ludzie korzystają. Nawiasem mówiąc,Franciszek sam prowokuje ludzi do takiej postawy,jak te poniżej. I to ty zdaje się chcesz byc tym "wielce świątobliwym forumowiczem". Pachnie mi twój post czysta hipokryzja. A adminka to ty zostaw w spokoju,dajże mu odpocząć,bo gorąco i zmęczony jest od kasowania innych postow????.
ponad 5 lat temu / as
 
@Venatrix schowaj swój zamordyzm dla siebie. To co Franciszek wyprawia woła o pomstę do Nieba!
ponad 5 lat temu / Jacek
 
Nauka potwierdza ze na naszej planecie "moze zyc mniej niz 1 mld osob"? Moze zyc o wiele wiecej, i zyje. Sformulowanie jest nieprecyzyjne i mylace. Temu "naukowcowi" chodzi zapewne o to, ze na naszej planecie nie powinno zyc wiecej niz 1 mld ludzi. Jest bardzo niepokojace, ze fanatyczni zwolennicy aborcji (Ban Ki Moon, Jeffrey Sach), a teraz ten "naukowiec" (bardziej ideolog), doradzaja papiezowi. Najpierw dogadywanie sie z komunistyczna Kuba (tam dydydenci siedza w wiezieniach), teraz redystrybucja bogactwa (przeplyw od miazdzonej klasy sredniej na Zachodzie dla "elit" w Ameryce Lacinskiej? - to tak przeciez dziala) - obecny papiez jest ideologiem komunizmu, a nie nasladowca Jezusa Chrystusa.
ponad 5 lat temu / DM
 
Ten profesor odczuwa brak lebensraum, tak już tam odczuwali wcześniej za Hitlera i próbowali to rozwiązać. Powtórka?
ponad 5 lat temu / beobacht
 
Nie chodzi o wytykania innym czym są i czy są o innym świata poglądach, lecz o wspólne dobro. Myślę,że trzeba jednak dążyć do wychowania społeczeństwa, aby myślało globalnie. To znaczy, że każdy człowiek żyjący na Ziemi na jednakowe prawo, w miarę możliwości, do sprawiedliwego udziału w dobrach tego globy bez względu na kolor skóry, wyznawanie religii czy poglądu politycznego. Aby wszyscy cieszyli się wolnością. Jest potrzebny ogromny wysiłek edukacyjny, aby nie było wrogości między ludźmi tylko dlatego,że ktoś inny nie uznaje poglądów na życie inaczej ni oceniający go od najgorszych,choć samemu niewiele czyni dla innych. Nie wiedząc, że ten innych jest pożyteczniejszy społecznie od oceniacza.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 
"Prof." John Schnellnhuber powinien przemyśleć danie ludzkości przykładu walki z przeludnieniem na własnej skórze. Nie znaczy to jednak, że katolikom wolno traktować z buta Wikariusza Chrystusa, którym jest Jego Świątobliwość Franciszek. Czekam na reakcję admina, aż wykorzeni "wielce świątobliwych" forumowiczów, którzy notorycznie łamią regulamin.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
"Dowody i dane zebrane przez naukowców są POWSZECHNIE dostępne dla każdego, w sieci" - a więc twierdzisz że wszystko co dostępne w sieci to dowody i pewne dane? Biedaku, skoro tak, to tylko wydaje Ci się że masz wykształcenie :-)
ponad 5 lat temu / do azg
 
najlepiej jesli pozostanie tylko miliard komunistow , socjalistow, liberalne swinstwo i feministki do kontrolowanego rozmnazania bydla.
ponad 5 lat temu / adam2
 
Niektórym chodzi o nowy porządek świata oparty o absolutną władzę korporacji. Wyniszczenie kilku miliardów osób jakoś się w ten plan wpisuje- taka hekatomba kontrolowana na pewno rozwali demokrację. Ekolodzy również są istotną cegiełką w tym planie, ale to broń obosieczna. Ekolodzy nawołują do zmniejszenia konsumpcji, więc tę konsumpcję trzeba zmniejszać poprzez oszczędzanie. Dużo osób już oszczędza, co widać po deflacji. Taki trend na pewno uderzy w interesy wielkich korporacji, więc tutaj jest pole do walki.
ponad 5 lat temu / 5432
 
Takie przestrogi przedstawiane przez prof. Schnellnhuber powinny być jednak brane pod uwagę przez socjologów, ekonomistów czy tych, którzy mają wpływ na gospodarkę żywnościową o zasięgu planetarnym. Bo Ziemia ma przecież ograniczoną przestrzeń oraz zasoby surowcowo-żywnościowe. Czy nie trzeba już zacząć dążyć to wytwarzania żywności na terenach obecnie niewykorzystywanych oraz tworzyć dystrybucję surowców energetycznych. Na pewno jest to problem,który obecnie jest bagatelizowany. Wcale nie myśli się o pokoleniach, które będą po nas chciały żyć też znośnym dobrobycie. Powinny być już teraz instytucję o zasięgu globalnym, który miałyby nawet w swym działaniu oręż dyscyplinujący tych, którzy uchylają się od wprowadzania ograniczeń korzystania z dobrodziejstw wytarzanych przez człowieka oraz ograniczania z korzystania z zasobów Ziemi. Jak widać są ludzie, którzy w swym samolubstwie ironizują problem.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 
Stwierdzam NAUKOWO : ---w tym globalnym OCIEPLENIU pewne są tylko PODATKI ,reszta jest tylko pomysłem ale nie wiadomo czyim.
ponad 5 lat temu / tom
 
- "Robokop" - widze ze zapomniales doswiadczenie II W.Sw.? Zostana ci "najbogatsi" a kilku zostawia do im poslugiwania,reszte zrobia roboty!To co niektorzy "wspolczesni maukowcy" maja w swoich glowach to sie ani tobie i pozostalym nie pomiesci!Nie widac co juz robia - zywnosc /genetycznie zmodyfikowne organizmy/,zastapienie cukru - Aspartanem /szczury tym sie wykancza/,tabletki "wczesnoporodne" - wystarczy 4 by zabic zdrowego noworodka - itd.itd.!
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 
@St: "Takie pomysły tylko w chorych umysłach się tworzą. "Przeludnienie? Ok - pan idzie pierwszy...". A poważniej. Jeden z naukowców przeliczył że obecna ludność świata zmieściłaby się (na zasadzie każdy ma kawał ziemi z domem) na terenie ... Australii. Nie dajmy się zmanipulować. Ograniczenie liczby ludności to cele masońskie-iluminackie, a wręcz diabelskie." Teoria Antropogenicznego Globalnego Ocieplenia nie jest ani lewacka, ani "prawacka". Nauka MUSI być bezstronna. Dowody i dane zebrane przez naukowców są POWSZECHNIE dostępne dla każdego, w sieci, wystarczy chwilka z google. Teoria AGO nie jest też, jak wmawia Wam propaganda firm naftowych teorią nową. Nie, już ponad sto lat temu o ocieplających właściwościach CO2 pisał szwedzki badacz, Svante Arhenius. Ale propaganda firm naftowa węglowych działa i ciągle podrzuca jakieś fałszywe wątpliwości. Trzeba wiedzy, by nim nie ulec. A ilu z Was ma wykształcenie meteorologiczne, czy klimatologiczne? Ja mam.
ponad 5 lat temu / azg
 
A czy w tym 1 miliardzie, który ma przetrwać, są Żyd w całości, czy na nich też przypadnie jakiś odsetek, który ma wyginąć?
ponad 5 lat temu / Robokopo
 
Jakie czasy nas czekają jeśli Papież chce pokazać światu encyklikę, w której karze nam wierzyć, że globalne ocieplenie to fakt. Dość głośno również słychać, że z tą encykliką jest coś nie tak - w szczególności jawi się w niektórych elementach jako jawnie antypolska. Czy taka jest rola zwierzchnika Kościoła ? Gdzie jest granica. Wedle mojej oceny schizma wisi w powietrzu.
ponad 5 lat temu / Tersu
 
pan twierdzi, ze trzeba wybic niepotrzebnych ludzi?! ZGODA zacznijmy od Pana, Panskiego pseudonaukowego instytutu i Panskiej rodziny!!! Ojciec Sw. Bredzik ma najlepszych "germanskich" postepowych doradcow!!! Gratuluje spalecznyego brylowania!!!!
ponad 5 lat temu / okirex
 
widzę, że masoneria już nawet nie kryje swoich zamiarów
ponad 5 lat temu / sas
 
pewnie jakis nawiedzony eko-idiota
ponad 5 lat temu / Hendo
 
Zapomniał dodać by stworzyć najważniejszą instytucję czyli rząd światowy NWO i potem wszystkich zaczipować znamieniem bestii !
ponad 5 lat temu / Romuald
 
"Sądu Planetarnego" rofl, i republiki galaktycznej, nie ma to jak dobra farmakologia
ponad 5 lat temu / siergiej
 
coraz bardziej jestem przekonana, że ta błyskawica, która uderzyła w kopułę bazyliki, to nie był znak od Pana Boga, ale od diabła. Przecież to co wyprawia Franciszek, woła o pomstę do nieba.
ponad 5 lat temu / sdc
 
"Konstytucji Ziemi?,?Globalnej Rady",?Sądu Planetarnego" - to już chyba niedługo zostało do ujawnienia się antychrysta.
ponad 5 lat temu / test
 
Takie pomysły tylko w chorych umysłach się tworzą. "Przeludnienie? Ok - pan idzie pierwszy...". A poważniej. Jeden z naukowców przeliczył że obecna ludność świata zmieściłaby się (na zasadzie każdy ma kawał ziemi z domem) na terenie ... Australii. Nie dajmy się zmanipulować. Ograniczenie liczby ludności to cele masońskie-iluminackie, a wręcz diabelskie.
ponad 5 lat temu / St
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.