DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Naukowiec poniesie konsekwencje za mówienie prawdy o rodzinie? Stań w obronie prof. Ewy Budzyńskiej

Naukowiec poniesie konsekwencje za mówienie prawdy o rodzinie? Stań w obronie prof. Ewy Budzyńskiej
bronmyprofesor.pl

Trwa protest w obronie profesor Ewy Budzyńskiej, wobec której zarzuty wysunęła grupa studentów z Uniwersytetu Śląskiego. Chodzi m.in. o nazwanie człowieka w prenatalnej fazie rozwoju „dzieckiem”.

 

Autorzy petycji w obronie prof. Budzyńskiej kierują swój list do Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka.

 

W piśmie, które można podpisać TUTAJ czytamy, iż „wszystko wskazuje, że oskarżenia wobec prof. Budzyńskiej stanowią część kampanii zastraszania wykładowców uniwersyteckich, którzy ośmielają się stawać w obronie rodziny i podejmują polemikę z postulatami ideologii gender i organizacji LGBTQ”.

 

„Za tzw. homofobię uznano posługiwanie się definicją małżeństwa spójną z polską konstytucją tj. jako związku mężczyzny i kobiety, a także prezentację wyników badań naukowych potwierdzających negatywne skutki wychowywania dzieci przez pary osób tej samej płci” – piszą sygnatariusze listu do Rektora Uniwersytetu Śląskiego, którzy wzywają „do natychmiastowego zakończenia postępowania dyscyplinarnego wobec prof. Ewy Budzyńskiej, a także do publicznych przeprosin Pani Profesor”.

 

„Z doniesień medialnych wynika, że przebieg postępowania wyjaśniającego był wysoce tendencyjny – zostali przesłuchani tylko ci świadkowie, którzy prezentowali krytyczną opinię o wykładowcy, a wniosek o ukaranie Prof. Budzyńskiej subiektywne poglądy rzecznika dyscyplinarnego przedstawiał jako powszechnie przyjęte i wiążące dla ogółu społeczeństwa” – dodają autorzy petycji na stronie bronmyprofesor.pl.

 

W serwisie przybliżono całą sprawę naukowca mogącego poszczycić się dwudziestoośmioletnią pracą naukową na UŚ, wobec której „grupa studentów złożyła do władz uczelni skargę”.

 

„Tym, co wzburzyło protestujących, było nazwanie człowieka w prenatalnej fazie rozwoju dzieckiem oraz pokazywanie modeli różnych faz rozwoju płodowego dziecka. Krytyka dotyczyła także zaprezentowania badań wskazujących na negatywny wpływ posyłania dzieci do żłobków na ich rozwój, a przede wszystkim samego zreferowania przez wykładowcę definicji rodziny jako podstawowej i naturalnej komórki społeczeństwa opartej na związku kobiety i mężczyzny. Nie do przyjęcia okazało się także zaprezentowanie publikowanych w prasie naukowej wyników badań na temat negatywnych skutków wychowywania dzieci przez pary osób tej samej płci. Skarga dotyczyła także krytycznego stosunku wykładowcy do eutanazji i jej rzekomego antysemityzmu” – czytamy.

 

Aby podpisać protest w obronie prof. Budzyńskiej należy kliknąć TUTAJ.

 

   

 MW


DATA: 2020-01-15 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co do zgody, mylisz się. Miałaś kiedyś psa? Każdy kto miał wie, że po jego reakcji można poznać kiedy jest zadowolony, a kiedy nie jest. Zadowolenie jest oznaką zgody, oczywiście zgody wyrażonej na poziomie możliwości psa. Co do konstytucji, na razie masz rację. Ale co będzie jak się lewactwo do niej dobierze i przyzna obywatelstwo zwierzętom? Zresztą, wpisz w wyszukiwarkę "marry your pet" a dowiesz się że to co dla normalnych ludzi niewyobrażalne już od dawna gdzieniegdzie stało się faktem.
6 miesięcy temu / @rena
 
Takie już są współczesne czasy. Skoro Greta T. po podstawówce jest "profesorem" klimatologii...
6 miesięcy temu / @Golden
 
@@Acha I @taki1: aby zawrzeć małżeństwo potrzebna jest zgoda obu stron. Zwierzeta nie moga wyrazić zgody. Wiec nie można mówić o zwiazku miedzy zwierzeciem i człowiekiem jako o małżeństwie. Poza tym konstytucja polska mówi o obywatelach polski a zwierzeta nie maja obywatelstwa.
6 miesięcy temu / rena
 
Nadrzędna cechą uniwersytetu, jako uczelni, jest wolność nauki i nauczania. Władze US łamią te podstawowa zasadę. Skandal.
6 miesięcy temu / Em
 
@trooper,podaj argumenty wskazujące, że profesor "głupoty gada" I nie czemu, a poprawnie dlaczego. To tak gwoli pisania glupot
6 miesięcy temu / Em
 
Wykładowca z 28-letnim stażem kontra studenci? Żarty jakieś? 20-latkowie mówią i pouczają, a kto ich nauczył? Kto wbił do główek lewacki bełkot i oczekiwanie, że wszyscy te brednie powinni powtarzać? Nazwiska tych wielce oświeconych. A tak w ogóle, to po co są na studiach skoro już wszystko wiedzą? Dziecko w łonie matki nie jest dzieckiem? To czym jest? Czym on/ona jedna z drugą była w łonie swojej matki? A jak wylazła z łona, co czym się stała? Ot, żelazna logika.
6 miesięcy temu / Golden
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.