DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Naukowiec o klimatycznych histerykach: głoszą nonsensowne tezy i szkodzą

Naukowiec o klimatycznych histerykach: głoszą nonsensowne tezy i szkodzą
źródło: pixabay.com
#KLIMAT    #ŚRODOWISKO    #OCHRONA    #OCIEPLENIE    #PROTESTY    #USA

Coraz więcej naukowców zajmujących się klimatem oponuje przeciwko wywoływaniu histerii przez lewicowych aktywistów klimatycznych. Są oni zdeterminowani, by atakować każdego, kto nie zgadza się z ich postulatami „sprawiedliwości społecznej” – wskazuje prof. Cliff Mass. Dążą oni do całkowitej przebudowy struktury społecznej, a właściwie zniszczenia obecnej i zbudowania czegoś nowego.

 

Cliff Mass jest profesorem nauk o atmosferze na Uniwersytecie Waszyngtońskim i kieruje Mesoskale Analytics and Forecasting Group. Jest autorem opracowania: „The Weather of the Pacific Northwest”. Uważa, że problem „zmian klimatycznych” jest poważny, ale skrajni aktywiści głoszą nonsensowne tezy, powielane przez media, jakoby „zmiany klimatyczne” odpowiadały za ekstremalne zjawiska pogodowe. Straszą bezpodstawnie zagładą ludzkości w krótkim czasie.

 

Pisze on, że w Stanach Zjednoczonych z jednej strony istnieje sojusz Clean Tech, który zrzesza firmy technologiczne, badaczy uniwersyteckich i społeczność biznesową, opracowującą nowe technologie w celu stworzenia tzw. bezemisyjnej przyszłości. Z drugiej strony jest np. grupa 350.org w Seattle, która angażuje się w strajki klimatyczne, organizuje protesty (takie jak niedawna blokada oddziału Chase Bank w Seattle), próbują uciszać klimatologów, których tez nie lubią i opowiadają się za politycznymi rozwiązaniami zwalczania domniemanego ocieplenia (program Green New Deal). Naciskają na całkowitą rezygnację z paliw kopalnych, a nawet energii jądrowej – zauważa profesor. Wyjaśnia on, że ta strona wspierana jest przez „naukowców”, którzy głoszą ekstremalne i bezpodstawne tezy dotyczące skutków globalnego ocieplenia, takich jak wzrost poziomu morza o 10 stóp w ciągu zaledwie 50 lat itp.

 

Znaczna część mediów „głównego nurtu” powtarza te bezpodstawne twierdzenia, siejąc panikę, jakoby planecie groziła rychła zagłada – dodaje Mass. „Seattle Times” jest tego doskonałym przykładem, strasząc nagłówkami o masowych zgonach z powodu upałów i  katastrofalnymi porami roku, które nie mają podstaw w nauce.

 

Pod wieloma względami grupa tych aktywistów przypomina ruch religijny, podobnie jak wiele ruchów milenijnych z przeszłości – uważa wykładowca waszyngtońskiej uczelni. Podobnie jak inne grupy w przeszłości – według niego – przewidują oni apokaliptyczną przyszłość (w tym ogień i siarkę!), przekonując, że trzeba „wierzyć” w ich punkt widzenia lub zostanie się odrzuconym. Ludzie ci przekonują, że ich twierdzenia opierają się na poglądach 97 proc. naukowców (konsensus). Nie jest więc dozwolona debata, ponieważ nauka jest już „ustalona”. To swoisty dogmat religijny! – oburza się prof. Mill.

 

Ruch ekologistów straszących globalnym ociepleniem opisuje świat, który znajduje się już na krawędzi i ludzkości zostało 10, 12 lub trochę więcej lat życia – według kilku wiodących proroków – chyba że zostaną podjęte natychmiastowe kroki. Ciągle powtarzają, że zagrożenie ma charakter egzystencjalny. Uważają, że wypaczanie prawdy jest w porządku, aby skłonić ludzi do „robienia właściwych rzeczy” w celu osiągniecia „sprawiedliwości społecznej”.

 

Profesor przekonuje, że problemem aktywistów klimatycznych jest ich mroczne, pesymistyczne i przygnębiające przesłanie, które zwykle zniechęca innych i ma bardzo zły wpływ psychologiczny na samych aktywistów. Sieje strach, powoduje niepokój, wzbudza poczucie beznadziejności, rozpaczy i wściekłości. Istnieją nawet zajęcia terapeutyczne – pisze profesor – z radzenia sobie z ekolękiem i żalem związanym z klimatem. Greta Thunberg powiedziała, że ​to „zmartwienie” zrujnowało jej dzieciństwo.

 

Zdaniem Milla, ci najbardziej krzyczący i agresywni aktywiści klimatyczni szkodzą samej idei ograniczania negatywnego wpływu ewentualnych zmian klimatycznych. Utrudniają oni na przykład wysiłki zmierzające do naprawy ekosystemów lasów (wykorzystanie starych sprawdzonych sposobów robienia korytarzy itp.) i korzystania z podstawowych technologii.

Blokują rozwój technologii i infrastruktury, które pozwalają łagodzić „zmiany klimatu” i dostosowywać się do nich. Klimatyczni „alarmiści” są szkodnikami, utrudniającymi pracę tych, którzy chcą łagodzić skutki zmian klimatycznych – puentuje.

Źródło: fabiusmaximus.com

AS


DATA: 2019-10-22 13:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak, katolicy są przeciwni wszelkim satanistycznym ruchom religijnym, czyli bazującym na kłamstwie.
4 miesiące temu / @Gal Anonim
 
"Pod wieloma względami grupa tych aktywistów przypomina ruch religijny, podobnie jak wiele ruchów milenijnych z przeszłośc" Bo wiadomo, że ta strona jest przeciwna ruchom religijnym, prawda?
4 miesiące temu / Gal Anonim
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.