DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Naukowcy zaprezentowali dowody na zniszczenie Sodomy. Są zbieżne z Księgą Rodzaju

Naukowcy zaprezentowali dowody na zniszczenie Sodomy. Są zbieżne z Księgą Rodzaju
John Martin / The Destruction Of Sodom And Gomorrah / commons.wikimedia.org / Pulic Domain

Naukowcy przedstawili dowody na zniszczenie regionu, gdzie znajdowała się Sodoma i Gomora. Ich zdaniem zniszczyła je eksplozja spadającego z nieba meteoru wybuchającego na niskiej wysokości. Doprowadziło to do podniesienia temperatury do tysięcy stopni i spadnięcia na ziemię gorącej materii.

 

Zdaniem badaczy meteor eksplodował z siłą 10-megatonowej bomby atomowej na wysokości około 1 kilometra nad północnowschodnim rogiem Morza Martwego. Doprowadziło to do zniszczenia tamtejszej cywilizacji w obrębie 25 kilometrów.

 

O zniszczeniu cywilizacji i „deszczu siarki i ognia” mówi także natchniony autor Księgi Rodzaju. „A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana. I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność” [Rdz 19; 24-25].

 

Archeologowie twierdzą, że wskutek tych wydarzeń zginęło 40 do 60 tysięcy osób, a przestrzeń o wielkości 500 kilometrów kwadratowych stała się niezamieszkała na 600-700 lat. Dowody uzyskane dzięki metodzie datowania metodą radiowęglową pokazują, że w tym regionie przez dwa tysiąclecia istniała cywilizacja, która uległa zagładzie w 1700 roku przed Chrystusem. Wówczas jednocześnie zniknęły istniejące tam budynki, a pozostały jedynie kamienne fundamenty. Według naukowców data zniszczenia jest zbieżna z relacją Księgi Rodzaju.  

 

Naukowcy przedstawili wyniki badań na tegorocznym spotkaniu Amerykańskich Szkół Badań Orientalnych. Nad teorią pracują od 2015 roku. 

 

Do zniszczenia Sodomy i Gomory odnosi się także list Judy. Jego autor pisze o „oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała – stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia” [Jud 1,7].

 

Wydarzenia z Sodomy i Gomory do dziś budzą żywe emocje. Przedstawiają bowiem Bożą karę wymierzoną za grzechy cielesne. To zaś jest sprzeczne zarówno z liberalnym podejściem do seksualności, jak i z modnym dziś przedstawieniem Boga – nieuwzględniającym Jego sprawiedliwości.

 

Warto o nich pamiętać w kontekście szalejącej rewolucji seksualnej z jednej strony oraz oczyszczającej i miłosiernej, ale surowej kary zapowiedzianej przez Matkę Bożą w Fatimie (w przypadku braku nawrócenia).

 

Źródła: lifesitenews.com / Biblia Tysiąclecia

mjend


DATA: 2018-12-13 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do dzisiaj pozostałości tych miast są widoczne ale naukowcy odwracają głowę bo Bóg Biblijny dla nich nie istnieje
2 miesiące temu / Rafaelos
 
Rzadki przypadek, kiedy wszyscy są zadowoleni. Ateiści się cieszą, że to był meteor i pobożni też się cieszą, że to prawda a nie fikcja literacka.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Oto za co Sodoma Gomora poniosły karę (wg Pisma św.) a wnioski są zatrważające bo to jakby dzisiejsza Europa, syta zasobna uciskająca biednych, zabijająca niewinnych (aborcja), pełna grzechów przeciw ciału, szczycąca się swoim grzechem i bezbożnością. Wtedy Lot, spojrzawszy przed siebie, spostrzegł, że cała okolica wokół doliny Jordanu aż do Soaru jest bardzo urodzajna, była ona bowiem jak ogród Pana, jak ziemia egipska, zanim Pan nie zniszczył Sodomy i Gomory. Mieszkańcy Sodomy byli źli, gdyż dopuszczali się ciężkich przewinień wobec Pana. Oto taka była wina siostry twojej, Sodomy: odznaczała się ona i jej córki wyniosłością, obfitością dóbr i spokojną pomyślnością, ale nie wspierały biednego i nieszczęśliwego, co więcej, uniosły się pychą i dopuszczały się tego, co wobec Mnie jest obrzydliwością. jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała.
ponad 1 rok temu / gdsaa
 
Niedługo ...
ponad 1 rok temu / X
 
[email protected]: zabrakło końcówki "-my": "skończymy podobnie".
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
Było i o tym już mówili naukowcy kiedyś. Tylko Księga Rodzaju nie opisuje dokładnie o jakie grzechy chodziło i jakie popełniali. Incydent z próbą homoseksualnego gwałtu na gościach Lota był przysłowiową kroplą co przelała czarę goryczy.
ponad 1 rok temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.