DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Naukowcy z NASA ostrzegają Papieża: prosimy, nie słuchaj klimatycznych doradców!

Naukowcy z NASA ostrzegają Papieża: prosimy, nie słuchaj klimatycznych doradców!
fot. ANSA / FORUM

Grupa naukowców i inżynierów, byłych pracowników  NASA (program Apollo) wystosowała list do papieża Franciszka. Autorzy dokumentu namawiają Ojca Świętego, by z dużą ostrożnością podchodził do opinii doradców mówiących o globalnym ociepleniu klimatu ziemi.


List został napisany w zwiazku z zapowiedzią wydania encykliki papieskiej dotyczącej m. in. właśnie ocieplenia klimatu. Papieski dokument ma opowiadać się za zaleceniami ONZ zmierzającymi do postępującego wstrzymywania ekspolatacji podziemnych złóż energii.

 

"Jesteśmy zobowiązani pisać, bo jesteśmy dogłębnie wstrząśnięci instrukcjami wychodzącymi z Pontyfikalnej Akademii Nauk Społecznych (PASS) twierdzącej, że CO2 powstający z działalności człowieka może spowodować katastrofę klimatyczną i musi być natychmiastwo wyeliminowany w oparciu o plan Organizacji Narodów Zjednoczonych zalecającej kontrolę emisji CO2 na szczeblu światowym" - napisano w liście.


Pontyfikalna Akademia Nauk w Watykanie zorganizowała w kwietniu konferencję, podczas której stwierdzono, iż "eksploatacja paliw ziemnych jest wysoką ceną płaconą przez ludzkość". Naukowacy z NASA powątpiewają w słuszność tej tezu twierdząc, że "tego typy opinie bazują na badzo niepewnym modelu klimatycznym, ignorującym ogromne korzyści jakie płyną z dwutlenku węgla dla ziemi".


"Tego typu deklaracje nie biorą pod uwagę  licznych dowodów empirycznych, które bardzo poważnie je podważają" - twierdzą naukowcy.


Ich zdaniem "zebrane informacje wskazują, że mamy czas na polepszenie wiedzy naukowej dotyczącej globalnego ocieplenia wynikającego z działalności człowieka i podjęcia decyzji w sprawie emisji CO2 i nieporządanych potencjalnych tego konsekwencji".


W opinii specjalistów z NASA "to przede wszystkim rozwijające się kraje biedne mają szczególny interes, by korzystać z podziemnych zasobów energetycznych, relatywnie mniej drogich, dla polepszenia jakości życia. Nie ma żadnych przekonywujących racji naukowych czy humanitarnych na rzecz głoszenia tezy o konieczności natychmiastowej kontroli emisji CO2, a którą zaleca ONZ do umieszczenia w mającej się niebawem ukazać encyklice" - napisano.

 

"Jest to tym bardziej prawdziwe, kiedy się wie, że CO2 jest szczególnym gazem: bezbarwnym, bezwonnym oraz nieszkodliwym, stworzonym przez Stwórcę, aby być podstawowym komponentem chemicznym do utrzymania wszystkich roślin, zwierząt i życia ludzkiego" - dodają naukowcy z NASA.

 


FLC


 


DATA: 2015-06-17 18:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja odkąd pamiętam tłumacze że lodowce topnieją bo wydobywamy sole (różne) z wnętrza ziemi i nikt ich tam z powrotem nie odkłada dlatego trafiają do wszechoceanu i podnoszą zasolenie, oczywiście strasznie wolno ale lodowce przez to topnieją coraz szybciej bo muszą wyrównywać. To takie sprzężenie.
ponad 4 lata temu / Koleś
 
Proszę o podanie źródeł, jakich pochodzi wyżej wymieniona opinia naukowców.Zapewne jest to jakieś wydawnictwo naukowe lub raport z badań NASA? Czyż nie?
ponad 4 lata temu / Klara
 
Ps. Tak przy okazji możliwości wyboru Papieża... Czyż to o czym wspomniałem nie jest swoistym "wentylem bezpieczeństwa" na współczesne czasy? Nie, żebym tam coś planował ale jak sytuacja w KK rozwijać się będzie dalej w tym "nowoczesnym" kierunku to jest problem. Tylko, żeby się zaraz kolejka "mężów opatrznościowych" nie ustawiała. :) Co to zasługami będą się okładać jak cepem...
ponad 4 lata temu / ma
 
Myślę, że jest tak, jak napisał "dont fool yourselves" Nie wiadomo tak naprawdę, jacy naukowcy, brak jakichkolwiek odniesień. Antropogeniczne globalne ocieplenie jest już faktem, poza tym jest to jedna z wielu kwestii ekologicznych, które wszystkie razem z powodu dziwnego przesądu uznawane są za "lewackie".
ponad 4 lata temu / nick tymczasowy
 
Cd. (znowu coś nacisnąłem i "poszło" za wcześnie): To jest moje wewnętrzne przekonanie. W kwestionowaniu zasług JP II specjalizuje się "Wolna Polska" jak i portal "Gajowego Maruchy". Tam znajdziesz na pewno bratnie dusze. To co mogę powiedzieć we własnym imieniu to JP II miał cały świat na głowie z jego różnorodnością i problemami a nie tylko polskie podwórko ze swoją specyfiką. Zapewne można uznać brak dogmatu Wszechpośrednictwa Maryji za błąd(?) - osobiście uważam, że dopóki KK nie ogłosi go to nie da sobie rady, ale to moje zdanie - ale jak zostanę papieżem to wtedy na pewno będę wiedział czy to błąd czy nie. Ale wygląda na to, że papieżem nie będę, chociaż przeszkód formalnych nie ma. Na księdza raczej są, ale na papieża nie. Czyż nie jest to interesujące? Co do tych "praw człowieka". Proponuję jednak przeczytać encyklikę "Evangelium Vitae" i wtedy dyskutujmy. Bo tak jak z Pisma Św. można wyrywać zdania poza kontekstem (ŚJ) tak i z całości nauczania też można
ponad 4 lata temu / ma
 
@as: Co masz konkretnie na myśli pytając czy "jest to wiara katolicka"? Czy masz na myśli mnie, JP II czy jeszcze kogoś innego? O ile mi wiadomo nie przeczę obowiązującym dogmatom KK. Nie przypominam sobie by JP II także im przeczył. Jeśli coś wiesz na ten temat to podziel się tą informacją podając konkretne źródło wypowiedzi JP II. W każdym razie kwestionowanie JP II prowadzić także może i do kwestionowania prawowierności kard. Wyszyńskiego. Spotkałem już taką wypowiedź w jednym z komentarzy internauty. Akurat nie tu. Jak napisałem: wg. MNIE jest prorokiem. Nie podoba się? A kto powiedział, że musisz się ze mną zgadzać? Czy ja jestem Magisterium KK?
ponad 4 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.