DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Roman - bardzo nas to cieszy że nie jesz mięsa z powodów zdrowotnych - umrzesz zdrowszy. A poważnie - jeśli idzie tutaj jakaś walka z wege to z powodów ideologicznych a sam piszesz że nie jesz ze zdrowotnych. Czyli zajadałbyś się gdyby nie było potrzeby tego postu - czyż nie? I właśnie o to chodzi żeby można było sobie jeść i nie pytać żadnej Grety czy wolno.
9 miesięcy temu / Jot
 
Wreszcie sensowne wypowiedzi na temat jedzenia mięsa. Lobby wegańskie zaczyna rządzić także w Polsce, a tu takie fajne wyniki badań. Nie można eliminować mięsa z naszej diety, Homo sapiens jest wszystkożerny, mięso jest ważne w naszej diecie, i żadne białka roślinne go nie zastąpią. Niestety, teraz jest moda na "wegańskie" produkty przypominające te z mięsa.
9 miesięcy temu / Ala
 
@Roman Nikt nikogo nie zmusza do jedzenia mięsa, ale też nikt nie powinien zabraniać tego. Poruszanie tematów dotyczących diety nie jest mieszaniem jej z wiarą. Dieta to jest element kultury, którą chce się zniszczyć wprowadzając chore ideologie. Niestety wegetarianie zrobili sobie religię ze swojej diety i chcą do niej zmusić resztę. Przeczytaj sobie na spokojnie swój wpis i zobacz jaki jest emocjonalny. Widocznie masz problem z niejedzeniem mięsa skoro tak atakujesz.
9 miesięcy temu / gość
 
@Roman - mało to wiarygodny katolik, który używa w dyskusji przekleństw. Portal nie toczy walki z wegetarianizmem tylko z szerzącym się terrorem wegetariańskim.
9 miesięcy temu / tamiko
 
No popacz,popacz,naukowcy musieli potwierdzić odwieczny porządek.Gdyby Pan Bóg chciał byśmy przez całe życie opychali roślinki i korzonki,to stworzył by nas takimi jak inne roślinożerne istoty,które wyszły spod Jego ręki.Koniec,kropka i tyle,żaden wegetarianizm czy weganizm nie zaspokoi zapotrzebowań spożywczych ludzkiego organizmu.Tak ustanowił Stwórca i żadna ludzka siła tego nie zmieni.Ogłupić,ta siła,owszem,może to zrobić,ale nie zmieni Bożego postanowienia.
9 miesięcy temu / dzwonek
 
Walka z wegetarianizmem niestety ośmiesza ten portal. Szkoda. Jestem katolikiem, mięsa nie jem od kilkunastu lat, z powodów zdrowotnych. Szukam w tym portalu cennych myśli, ale każdy emocjonalny wpis redaktorow sugerujący w podtekście, że jedzenie mięsa jest konieczne doprowadza mnie do zażenowania. Ani to religijne, ani naukowe, tylko ślepe i plytkie i Panie zajmijcie się wiara i polityka a nie pierdołami i mieszaniem spraw diety z wiarą. Na prawdę głupio bardzo wychodzi
9 miesięcy temu / Roman
 
Nie żebym gardził dobrym mięskiem, niemniej z artykułu nie wiem, co tak naprawdę badano, a sam mam takie pytania: - czy chodziło o spożycie mięsa czy także wędlin, które zawierają proszę zajrzeć do księgi składu w każdym mięsnym, dużo glukozy, solanek itp? - czy owo mięso było gotowane, czy smażone na tłuszczu? - czy dieta była czysto mięsna, z dodatkiem warzyw czy dodatka skrobiowego? - jakie było pochodzenie mięsa, czy z ferm wysokoprzemysłowych czy chowu drobnorolniczego? Bez odpowiedzi na te a pewnie i inne pytania, ciężko o proste stwierdzenie. Pragnę zauważyć, że nasi długowieczni dziadkowie czy babcie, mięso zajadali a i owszem, ale od dzwona w niedzielę i święta, a do tego świnka pasiona była obierkami, a nie koncentratami i paszami.
9 miesięcy temu / jj
 
To tylko strach myśleć o poziomie "takich naukowców"
9 miesięcy temu / Notes
 
mam nadzieję, że nie jest to spowodowane ostatnim doniesieniami o kanibalizmie...
9 miesięcy temu / wladys
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.