DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ewa, o braku duszy jest w artykule, który jest integralną częścią dyskusji. A nowinki techniczne chyba nikogo tu nie przerażają - wszak używamy internetu - lecz sprzeciwiamy się budowaniu fałszywej antropologii i zafałszowanego obrazu świata.
5 miesięcy temu / sp
 
dlaczego na nowinki techniczne czy pytania jakie z nich wynikają reagujecie agresją i atakami jakbyście się czuli zagrożeni ?czym? i dlaczego na katolickim forum nikt nie użył oczywistego argumentu -brak duszy! natomiast to że robotyka czy nawet bio-robotyka zwłaszcza medyczna się rozwija to dobrze ,może kiedyś skorzystacie
5 miesięcy temu / ewa
 
@doAkwin - człowiek z częściami maszyn nie jest maszyną - jest nadal człowiekiem. Pozostaje przecież kwestia duszy oraz umysłu umysł i mózg to dwie inne kwestie - brak rozróżnienia i zabieranie się do takich dyskusji to jak zabieranie się do dyskusji o fizyce kwantowej bez znajomości fizyki. Skopiowanie mózgu nie spowoduje, że będziemy mieli do czynienia z człowiekiem. Generalnie podstawy logiki i ontologii rozwiązują takie sztuczne dylematy, które są efektem jedynie albo braku wiedzy albo złej woli. Kwestia ludzkiej natury determinuje, że nigdy robot obleczony w tkanki czy mózg, czyli zwykłą materię nie stanie się człowiekiem. Nawet jeśli się jest materialistą to taki sąd jest nie do utrzymania, bo człowiek dysponuje rozumnością a to co innego niż algorytmiczne rozumowanie.
5 miesięcy temu / Akwin
 
Robot, to jest przedmiot, jak każdy inny, jak toster, jak kalkulator. Po prostu, jakaś ludzka idea zrealizowana w materii. Rzeczy - jako realizacje ludzkich idei - nie cierpią i nie odczuwają. Żeby stwierdzić inaczej, musielibyśmy przyznać taki atrybut całej materii, a co prowadzi wprost do takich wynaturzeń, jak np. religia ekologizmu, pochodna materializmowi. Proszę się nie dawać nabierać na symulacje. Można równie łatwo zorganizować pokaz z zupełnie odwrotną reakcją, gdy "torturowany" robot będzie się radośnie uśmiechał. Może nawet "poprosić" o więcej! Tak się natomiast nie zachowa nigdy choćby pies... Całe te bajki robotów, służą tylko jednemu: zdjęciu odpowiedzialności moralnej, prawnej i finansowej z producentów takich urządzeń i oprogramowania. Tam są umyślnie wprowadzane do algorytmów elementy nieprzewidywalnej losowości, co stanowi poważne zagrożenie dla użytkowników.
5 miesięcy temu / sp
 
@lil: Jak samochód nie chce zapalić mówię do niego czule i głaskam po desce rozdzielczej. Tylko raz nie posłuchał. Sophia otrzymała jakiś tam dyplom uznania AGH czy paszport AGH czy coś takiego podczas pobytu w Krakowie na kiedyś rozsądnej uczelni. Tam dopiero są szurnięte doktorki i profesorki. Dla mnie ciekawostką są rozsądne odkrycia wykorzystywane w służbie Bogu i człowiekowi zaś największą głupotą są rzeczy robione przez walniętych ludzi.
5 miesięcy temu / za szpulasem
 
Kilka dni temu Suzan Wójcicki , prezes Youtuba , w korespondencji do Stanisłąwa Michalkiewicza potwierdziła drugi cel wprowadzania do świadomości nierozumnych mas pojęcia sztucznej inteligencji . Pani Suzan Wójcicki zablokowała Stanisławowi Michalkiewiczowi możliwość rozpowszechniania treści niezgodnych z jej interesem narodowym i interesem swojego rządu.Te interesy tak sie dziwnie splotły w państwie amerykańskim , które co prawda zwalcza inne nacjonalizmy , ale w interesie tego jednego . W liście do Stanisłąwa Michalkiewicza pani Suzan Wójcicki odpowiedzialność za swoja arbitralna decyzję starała się przerzucić na "sztuczna inteligencję". Stąd mamy juz namacalny przykład użycia "sztucznej inteligencji" do ukrywania autorstwa decyzji jednych ludzi przeciw drugim .
5 miesięcy temu / Mirek
 
Nie ma i nie będzie czegos takiego jak sztuczna inteligencja . Tak samo jak nie bedzie sztucznego zycia. Maszyna może wykonywać jakies czynności w środowisku o ograniczonej liczbie zmiennych lepiej od człowieka , ale nazywanie tego inteligencją jest celowym naduzyciem. Czy "sztuczna inteligencja" , która wspaniale "nauczyła się" wygrywać z ludzmi w grę komputerową jest w stanie nauczyć się uczenia innych rzeczy? Środowiska badaczy obiecuja gruszki na wierzbie urzędnikom państwowym i róznym inwestorom , zeby zapewnić sobie ciekawe zajęcie i utrzymanie. To moze nawet byłoby poczciwym oszustwem , gdyby pojęcie sztucznej inteligencji nie było wykorzystywane do manipulowania społeczeństwami. Przypisywanie cech ludzkich zwierzętom i przedmiotom ma zrównac człowieka z rzeczami i zwierzętami.Konsekwencja tego będzie likwidacja nadzwyczajnego statusu człowieka, co zapewne umożliwi dokonywanie "moralnego" ludobójstwa na zapowiadana przez ekologów miliardową skalę .
5 miesięcy temu / Mirek
 
nawet na informacje -ciekawostkę musiałeś odpowiedzieć ukryta agresja i pychą? widać nauka w "kraju króla jakiegoś tam" stoi wyżej niż nasza
5 miesięcy temu / @szpulas11
 
Nadał je Król Arabski Jakiś Tam Kturyś, ma to dla Ciebie jakieś znaczenie?
5 miesięcy temu / szpulas11
 
w Arabii Saudyjskie humanoid Sophia dostała obywatelstwo
5 miesięcy temu / lil
 
"Niemniej nadal maszyna z częścią tkanek, które występują u człowieka jest maszyną".A człowiek z częściami maszyn ?ze sztucznym biodrem ,kolanem ,protezą reki, implantem słuchu i zębów ,ze sztucznym okiem które widzi bo już takie sąi rozrusznikiem serca? czym jest? czyli zostaje tylko mózg do skopiowania i własnie nad tym pracują
5 miesięcy temu / do Akwin
 
Sztuczna inteligencja już się rozwija. W tym roku program AlphaStar pokonał w grze StarCraft II zawodowych graczy w 10 z 11 rozgrywek. AlphaStar nie ma wpisanego w kod źródłowy modelu gry, nauczył się jej mniej więcej po tylu rozgrywkach, ile człowiekowi zajęłoby 200 lat. Początkowo zachowywał się bezsensownie, ale po x próbach zaczął kojarzyć swoje działania z oczekiwanym efektem - wygraną. Można więc powiedzieć, że jest inteligentny, ale AlphaStar nie czuje. Co innego inteligencja - co innego uczucia: miłość, nienawiść; co innego emocje: smutek, radość; jeszcze co innego doznania zmysłowe: ból, przyjemność.
5 miesięcy temu / Janusz
 
@klik - w tekście nie ma informacji o tym, że chodzi o bioroboty. Niemniej nadal maszyna z częścią tkanek, które występują u człowieka jest maszyną.
5 miesięcy temu / Akwin
 
:D coś w tym jest, czasem czuję, że mój laptop jest smutny, a gdy go powycieram, to jakoś tak lepiej chodzi. A Trzy Prawa Robotów z 1942 roku + zerowe:D Isaaca Asimova już nie wystarczą? Może chodzi o prawa Davida Langforda lub Marka Tidena:D
5 miesięcy temu / szpulas11
 
Ta cywilizacja opierając się na bajkach, filmach i marksizmie upadnie z hukiem większym niż Rzym czy inne pomylone cewilizacje.
5 miesięcy temu / czloax
 
chyba chodzi o bioroboty ,artykuły "Japonia będzie hodować hybrydy ludzi i zwierząt" i " Miniaturowe ludzkie mózgi ożyły w probówce. Szokujący japoński eksperyment" ,śliski temat , i trochę zbyt wcześnie żeby się bać ale naiwnie jest sądzić jak na tym forum że chodzi o metalowe roboty
5 miesięcy temu / klik
 
W kolejce już czekają cierpiące postacie z kreskówek.
5 miesięcy temu / fensys
 
Zaprogramowali maszynę żeby na konkretne polecenia robiła to co chcą i twierdzą że to cierpienie. Co oni tam brali ?
5 miesięcy temu / Karol
 
To jest niebotycznym oszustwem , którego ofiarą maja paść miliardy idiotów wyprodukowanych przez państwowe systemy edukacyjne. Z tego powodu ludzie podpisujący sie pod tymi działaniami zasługiwalibyby tylko na bezgraniczną pogardę ,jako osoby publicznie prostytuujące się , gdyby nie fakt , ze te działania sa przygotowaniem do pozbawienia większośći ludzi podstawowych praw , a to jest przygotowaniem do ludobójstwa przekraczającego wilekorotnie to , co przynioosła nam dotąd historia. Ludzie nazywani naukowcami w powyższym artykule są pomocnikami masowych morderców o skali przekraczającej całe dotychczasowe zło dokonane przez człowieka
5 miesięcy temu / Mirek
 
To jest jakiś totalny nonsens. Przecież te "cierpienia" to nie faktycznie cierpienia a zwyczajne algorytmy symulujące realne odczucia i reakcje. Jeśli przyzna się jakiekolwiek prawa człowieka maszynie to w takim razie algorytmy powinni być nimi objęte od dawna.
5 miesięcy temu / Akwin
 
Psychiatra by oszalal!
5 miesięcy temu / Nick
 
Totalny debilizm. Niech lepiej pokażą wszystkim francuzom jak cierpi abortowane dziecko, którego członki są ćwiartowane i wysysane z łona matki przez morderców w białych fartuchach.
5 miesięcy temu / tyle w temacie
 
Co za matrix. Gdyby uznać coś tak abstrakcyjnego jak "cierpienie robota" za rzeczywistość to można by mówić np. o zranieniu konstrukcji betonowej wskutek nacisku, bolesnym wytarciu opon czy potwornym bólu płatków śniegu pod depczącymi je ludzkimi stopami. To jest jakaś zapaść ludzkiego umysłu i ducha, że o takich rzeczach w ogóle podejmuje się dyskusje.
5 miesięcy temu / qlnick
 
Jak to robot cierpi? Ktoś musiał go tak zaprogramować. Poproszę o dostęp do kodu tego robota, żeby mieć pewność, że to "cierpienie" nie zostało sztucznie wymuszone. Zresztą skąd ten robot miałby wiedzieć, czy cierpieć, albo czym jest cierpienie? Brednie, po prostu brednie.
5 miesięcy temu / Paweł
 
Globalna religia Agendy 2030 sie zbliza !
5 miesięcy temu / xyz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.