DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ksiądz Guz ogromnie mi pomógł, dzięki takim jak on otwarły mi się oczy. Dziś jestem w Kościele Zielonoświątkowym, modlę się, uwielbiam Boga i jestem wolny od polityki nienawiści. Błogosławieństwa które wypowiadam nad Izraelem, moje modlitwy o Kościół Katolicki, tego mnie tu uczą, nikt mi nie narzuca zła. Wspólnoty Katolickie są dla mnie miejscem czerpania wiary, nikt mi za to nie robi wyrzutów. Pokochałem Boga i ludzi gdy zostawiłem słowa kapłanów jak on, ludzi którzy zapomnieli kim był Jezus i po co ich powołał.
ponad 1 rok temu / Tomasz M
 
Oczywiste jest, że cenzura jest niedopuszczalna, chyba że przedstawiane treści są przestępstwem w rozumieniu kodeksu karnego. Natomiast proponowanie debaty na temat faktów jest nielogiczne. Jak się ma zarzut mordów rytualnych, antypolonizmu czy antysemityzmu do pojęcia ?historyczny? - ?ahistoryczny? (def. wg Wielkiego sł. jęz. pol. ?nieuwzględnianie warunków historycznych przy interpretowaniu zjawisk społecznych i kulturowych?)? Albo ktoś kogoś zamordował, porwał, znieważył itd. albo nie, trzeciego wyjścia nie ma, niezależnie od kontekstu dziejowego. Kontekst historyczny może być traktowany jako okoliczność, ale nie anuluje samego faktu! Może wpływać na ocenę, ale fakt pozostaje faktem! Jeżeli oskarżamy kogoś o coś, to albo przedstawiamy dowód, czyli fakt konkretny, albo uznajemy go za niewinnego wg dotychczasowych zasad prawa rzymskiego stosowanych w naszej cywilizacji łacińskiej. Jak wyobraża sobie organizator debaty dyskusję oskarżyciela z oskarżanym, i ? wspólne zbliżenie s
ponad 1 rok temu / Mac
 
Tu naukowe argumenty nic nie pomogą . Ci ludzie ideologią zastąpią każdą naukę. W słusznie minionych czasach istniało takie porzekadło: komunizm to zwycięstwo ideologii nad rozumem. Dziś jak widać staje się znowu aktualne.
ponad 1 rok temu / west
 
Syjoniści się na żadną debatę nie zgodzą. Przecież ich bronią są ich oskarżenia, a nie prawda. Oni prawdy nie potrzebują, bo, jak wiadomo, dla Żydów nie liczą się fakty, lecz opowieść, agada. Ostatnio słuchałem w niemieckiej telewizji kogoś, kto się tytułował profesorem i przekonywał, że antysyjonizm jest jeszcze gorszy niż antysemityzm, bo ma za cel poważenie podstaw istnienia państwa Izrael. Takie brednie wmawiają maluczkim, niedouczonym oglądaczom ich audycji.
ponad 1 rok temu / AWar
 
Czy tak inteligenty człowiek jak prof.Guz jest aż tak naiwny? Młot antysemityzmu wali wszędzie i każdego. Zacytuję A. Ściosa z twittera: "Dwie informacje,których kontekst ukazuje realną różnicę między wolną/niepodległą państwowością,a sukcesją komunistyczną: 22.11.1938r.dekretem Prezydenta RP I. Mościckiego loża B'nai B'rith w Polsce została rozwiązana. 20.11.2018r.loża B?nai B?rith domaga się dymisji wicepr.rządu III RP"
ponad 1 rok temu / malva
 
Prof. Tadeusz Guz powiedział sprawdzam. Teraz się okaże ile po drugiej stronie jest dobrej woli i chęci dojścia do PRAWDY.
ponad 1 rok temu / Marek
 
"1. Geneza, natura i finalność narodu jako biblijnej kategorii stworzenia." Warto przeczytać przed dyskusją: Shlomo Sand, The Invention of the Jewish People, ISBN 9781844676231. Gdzie autor wykazuje, że większość współczesnych Żydów to potomkowie konwertytów zamieszkujących Środkowy Wschód i Europę Wschodnią. Narody zaczęły powstawać w XVIII wieku. Obala mit o wygnaniu Żydów przez Rzymian w Iw pne, Królestwo Dawida nie istniało. Książka oparta na historii, nie teologii.
ponad 1 rok temu / Johnny
 
@TonicTo A czy Jezus nie dyskutował z faryzeuszami? A czy z jego dysput z faryzeuszami nie powstały obszerne fragmenty Ewangelii?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Tu nie chodzi o debatę ale wrzask w mediach określonych środowisk. Zamiast strzepnąć kurz z butow chce debaty z krzykaczami. Bez sensu
ponad 1 rok temu / Plp
 
W pełni popieram księdza Guza. Mało jest ludzi o tak błyskotliwej myśli, a jednocześnie posiadających autentyczne zrozumienie chrześcijańskiego miłosierdzia - nawet dla bezpodstawnie atakujących go wrogów.
ponad 1 rok temu / Michał
 
Debaty nie będzie! Wszystko ...Eskimosi strawią, tylko nie debatę o antypolonizmie.
ponad 1 rok temu / Pan Kracy
 
@mk = "Co powiedział Chrystus ? Bo już się gubię ? W Modlitwie Pańskiej ? "Nie wódź nas na pokuszenie" ,czy "Nie dozwól byśmy ulegli pokusie" . Jaka jest w końcu oficjalne katolickie tłumaczenie . Jak się "ortodoksyjne" modlić obecnie". Jak widać słowa "pokuszenia" i "pokusa" nie są jednoznaczne = najlepiej sprawdzić ich znaczenie po grecku i po łacinie. Tak samo sprawdzić słowa "nie wódz" i "nie dozwól byśmy ulegli" = tu na oko widać różnicę w znaczeniach. Oczywiste jest, że tak jak modlili się nasi przodkowie: babcie i dziadkowie jest prawidłową interpretacją. Najstarsze interpretacje są najwłaściwsze = tak jak w zabawie gumowe ucho, im dalej informacja jest oddalona od osoby, która ją nadała, tym większe ryzyko przekręcenia treści. Dlatego to, co powiedział Pan Jezus najbardziej wiernie zapisały najstarsze zapiski biblijne. Ja będę się modlić tak jak dotychczas: "I nie wódź nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego."
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Brawo Księdzu Profesorowi! Tak trzymać!
ponad 1 rok temu / Kaziu
 
Wspólne z Szatanem POSZUKIWANIE PRAWDY miało początek w Raju. Wspólne z Szatanem GŁOSZENIE PRAWDY - ONI rozpoczęli na Golgocie. :-) Należy GŁOSIĆ SŁOWO ŻYCIA - z MOCĄ. I MOCĄ DUCHA ŚW. rozmowy, dyskusje.... z kim po co ..... to Ich technika głaskania na śmierć ....
ponad 1 rok temu / TonicTo
 
Ks prof Tadeusz Guz mimo szczerych chęci do uczciwej debaty to ks prof wie ze żadnej dyskusji nie będzie bo na świecie istnieje tylko jadna prawda żydowska pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
no co teraz będzie. Jak jest zaproszenie to należy go przyjąć. Pękam z ciekawości. Czy są w Polsce odważni stanąć uczciwie do debaty z Prawdą?
ponad 1 rok temu / swoj
 
A dlaczego nie zadacie tych wszystkich pytań KULowi; Kurii; KEPowi; i wszystkim tym co się dystansują od PRAWDY?! Węże nigdy nie rezygnują z ofiary ale ją osaczają bezgłośnie. Co Wam szkodzi wysłać Maila czy List z zapytaniem: Czy Pan Jezus wzywał do szukania kulawej, chromej prawdy?! Talmud i Kabała są tak samo dostępne jak Pismo Święte, więc wystarczy tylko zacytować. Otwartej debaty nie mogą podjąć bo wiedzą że stoją na straconej pozycji, jak dysputanci Lwowscy, zmiażdżeni faktami zeznaniami i dowodami, są bezkarni w swych kłamstwach, dlatego kaleczą prawdę do granic możliwości! Pisać aż ich prawda do nawrócenia doprowadzi!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Do MK. NIE WÓDŹ NAS NA POKUSZENIE oznacza co innego niż NIE POZWÓL ABYŚMY ULEGLI POKUSIE. Nie WÓDŹ - nie prowadź nas do stuacji gdzie trafimy na pokusy; Bóg to MOŻE. Przyzwyczailiśmy się że szatan obok nas musi być i musimy być narażeni na pokusy. To Wola Boża. My możemy prosić Boga aby nas zachował również od pokus, od takich sytuacji. Jeżeli nie jesteśmy zniewoleni duchowo to w każdej pokusie mamy dość Łaski.Czemu jeszcze prosimy abyśmy NIE ULEGLI? Ta druga "forma" jest jakimś odejściem od Modlitwy Pańskiej.
ponad 1 rok temu / NickTo
 
Brońmy PRAWDY stając w obronie ks. profesora. Kto stanie z Nim do debaty? Tu trzeba mieć argumenty a nie histeryczne wrzaski.Jezus za PRAWDĘ umarł. Obrona PRAWDY kosztuje, ale Ks.prof.T.Guz się nie boi jej głosić,bo wie w kim pokłada nadzieje.To oni się boją i dlatego taki wrzask.
ponad 1 rok temu / d...
 
Atak na ks. prof. Guza był kwestią czasu. Faktem jest, że atak nastąpił na najtrudniejszym polu; stosunków polsko-żydowskich. Ja jestem pewien prawdomówności ks. Profesora i z całego serca wzywajmy: "Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce...". Jeśli zaś KUL nie umożliwi ks. Guzowi rzetelnej debaty, to już ani złotówki nie dam na tacę, o czym poinformuję swojego Proboszcza i Biskupa. +++ Nie ustawajmy też w ufnym proszeniu: "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
ponad 1 rok temu / Jurek
 
Pewnie biskup go uciszy.
ponad 1 rok temu / Pmp
 
@mf Co powiedział Chrystus ? Bo już się gubię ? W Modlitwie Pańskiej ? "Nie wódź nas na pokuszenie" ,czy "Nie dozwól byśmy ulegli pokusie" . Jaka jest w końcu oficjalne katolickie tłumaczenie . Jak się "ortodoksyjne" modlić obecnie ... :-) . Żonglowanie przebiegłość/rozstropność to już ... cienki lód ... :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
Lubię księdza Guza ale się zastanawiam co Polska zarobiła na poruszaniu tematu mordu rytualnego ? Czyż Jezus nie powiedział, że mamy być przebiegli jak węże ?
ponad 1 rok temu / mf
 
Podpisujemy Szanowni Państwo, jeśli to nie Polin tylko Polska: https://www.citizengo.org/pl/166776-zlosc-zydowska-przeciw-bogu-i-kaplanom-podpisz-w-obronie-ksprof-tadeusza-guza
ponad 1 rok temu / Ewelina Anna
 
Jak tu być "rozstropnym jak wąż i nieskazitelnym jak gołąb" ... ktoś o gadziej naturze zaraz staje się "przebiegłym" ... :-) ?reptalianie? :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
To jeszcze Polska czy już Polin?
ponad 1 rok temu / Miś Uszatek
 
Otwarta debata ... na "ubitej ziemi" , trzymająca naukowy standard , bez chwytów poniżej pasa ... druga strona raczej na to nie pójdzie ... ale "nawoływać" warto ... :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
Obawiam się, że pp. Nosowski i Krajewski nie zrozumieją nawet zaproponowanych tytułów Nie wspomnę o pani Lis. Ona zwichnie sobie język jeszcze przed przeczytaniem.... Ciekawe co zrobi KUL? Będzie wstyd pisać prośby do narodu o wsparcie finansowe.
ponad 1 rok temu / Anna
 
To może się "rozgrywa" tak powiedzmy "między" wierszem Zbigniewa Herberta pt. "Potwór pana Cogito" ,a (żeby nie było za słodko" :-) "Przyczynek do legendy o św. Jerzym" Kaczmarskiego ... :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
Pewnie antykatolicy nie podejmą "tej rękawicy" wolą przypinać łatki i rzucać epitety anty- (do wyboru semity ,protestanty itd. ) :-)
ponad 1 rok temu / mk
 
Nie przyjdą,nie podejmą dyskusji, wiedzą iż nie mają racji i argumentów chcą prawdę zakrzyczeć
ponad 1 rok temu / Jon
 
Polska Rada Chrześcijan i Żydów, oraz liderzy pokrewnych im środowisk nie podejmą się takiej debaty naukowej, ponieważ fakty, dowody naukowe i logiczne argumenty znokautowały by ich. Ksiądz już wygrał Księże profesorze Tadeuszu Guz, osobiście wiele Księdzu zawdzięczam, a myślę że jest cała armia myślących Polaków podobnie jak ja. Dziękujemy za wspaniałe wykłady i kazania dotyczące wiary, Tradycji Kościoła, oraz prawd historycznych o których nie wolno mówić na uniwersytetach i innych katedrach(!) - wielkie Bóg Zapłać! Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
@bvr w samo sedno!
ponad 1 rok temu / tamiko
 
Szczęść Boże! Prosze Panstwa, WIECEJ WIARY! Kazda mysl ma energie sprawcza. Starajmy sie byc w ŚWIETLE. Najwazniejsza jest MIŁOŚĆ. Bóg /Ojciec,Stwórca,Żródło- jak GO nazywamy/ JEST MIŁOŚCIĄ. NIE MA MIŁOŚCI BEZ PRAWDY ! Módlmy się /wysyłajmy pozytywną energie/o Łaski Ducha Św.dla Ks.prof. Z Panem Bogiem! bernardyn
ponad 1 rok temu / bernardyn
 
To właśnie jest miłość nieprzyjaciół w praktyce. Polecam: "Komu dasz wiarę? sobie czy Jezusowi?" z ks. Łukasz Brus, Opublikowany 17 lis 2018 "To jest próba twojej wiary...kiedy leje się niewinna krew...jeszcze nie jest czas na interwencję, to jest krew, która woła, krew tej wdowy przelana, krew każdego męczennika ale jeszcze nie jest czas na interwencję. Dlaczego? Bo jest Krew (list do Hebrajczyków) która woła głośniej niż krew Abla, niż krew wdowy, niż krew męczenników. Jest krew, która głośniej woła, niż ta krew, która woła o sprawiedliwość, to jest Krew Jezusa, która woła o miłosierdzie...dlatego Bóg nie słucha wołania naszej krwi."
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Brawo dla Księdza Profesora.
ponad 1 rok temu / Dawid Ł.
 
Wielki szacunek profesorze ,tyle czasu nie doceniałem muj błąd . Mistrzostwo świata prawda ponad wszystko, pytania najprostsze z prostych powalają ...Kto sfinansował budowe pieców w Auschwitz Birkenau ?
ponad 1 rok temu / sten
 
Ks. prof. Tadeusz Guz to bardzo odważny człowiek, nie sądzę, że zaproszeni do debaty będą mieli odwagę stawić czoła faktom. Z drugiej strony taka debata byłaby klasykiem stulecia, pozdrawiam, Szczęść Boże
ponad 1 rok temu / Grzegorz
 
czy "oni" chcą prawdy? czy "oni" chcą cokolwiek wyjaśnić? z tak zepsutymi do szpiku kości nie ma sensu debatować ... nawet gdyby (w co wątpię) udało się ich zaciągnąć do uczciwej debaty...
ponad 1 rok temu / pytanie
 
Szach i mat. mogę się założyć że taka debata się nie odbędzie.
ponad 1 rok temu / bjs
 
Stchórzą jak nic... bo im nie o prawdę chodzi ale o panowanie kłamstwa i szantaż.
ponad 1 rok temu / DNA
 
To mądry i prawy kapłan. Niech Bóg da mu długie Zycie abyśmy mogli czerpać z jego wiedzy.
ponad 1 rok temu / sefora
 
Gdyby chciał dyskursu, to by pewnie przeszło, ale ks. prof. chce szukać prawdy, tego nie puszczą
ponad 1 rok temu / bvr
 
I sobie podebatowali...
ponad 1 rok temu / JEDYNY
 
Wspaniałemu Księdzu Profesorowi dziękujemy. To wszystko co głosi zgodne z prawdą i dokumentacją to wielka sprawa dla Polski i Polaków oskarżanych o "polskie obozy koncentracyjne". Czy Balcerowicz Środa, Niesiołowski bronią Polski??? Balcerowicz pokazał.
ponad 1 rok temu / Paweł
 
Brawo, Księże Profesorze! Tak należało postąpić, choć wiemy, że do takiej debaty nie mogą dopuścić ani organizacje żydowskie, ani protestanckie, ani obecne władze Kościoła. Przecież, w wyniku tej debaty straconoby doszczętnie wszystkie "zdobycze" Soboru Watykańskiego II. Nie po to wprowadzono w kościelną rzeczywistość nowe "dogmaty", żeby teraz powrócić do prawdy za sprawą jakiegoś księdza profesora z Polski. Nie! Nie dopuszczą do tego.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Problem w tym, że ci >oskarżyciele< ks.prof. Guza boją się prawdy jak diabeł święconej wody!
ponad 1 rok temu / iwona
 
Byłaby smaczna uczta intelektualna. Ale niestety obawiam się, że nie dojdzie do tego.
ponad 1 rok temu / Frantic tik tik tik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.