DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Nauka w służbie ideologii. Uniwersytet w Coimbrze wycofał dania z wołowiną

Nauka w służbie ideologii. Uniwersytet w Coimbrze wycofał dania z wołowiną
fot. pixabay.com

Władze jednego z najstarszych na świecie uniwersytetów uznały, że w celu walki ze zmianami klimatycznymi ograniczą ofertę gastronomiczną serwowaną w placówce. Tym samym z uniwersyteckich restauracji i stołówek znikną dania z wołowiną.

 

Rektor uczelni, Amilcar Falcao zapowiedział, że zakaz wejdzie w życie od stycznia. Jak zaznaczył, wołowina jest jednym z najbardziej „nieprzyjaznych klimatowi” produktów, a jej wyeliminowanie z jadłospisów służy obniżeniu poziomu dwutlenku węgla w atmosferze.

 

Dlaczego wołowina? Zdaniem klimatologów jest to mięso, którego produkcja w porównaniu z drobiem czy wieprzowiną wytwarza najwięcej gazów cieplarnianych. Falcao zaznaczył, że jego zarządzenie to wprawdzie „niewiele w skali świata”, ale ważniejsze ma być danie przykładu innym instytucjom.

 

- Oni nie rozumieją wagi tego zagadnienia, ważnego dla naszej młodzieży, naszych dzieci i wnuków. Dlatego właśnie my musimy przestrzegać przed zagrożeniem, nawet malutkimi gestami -  uważa rektor uczelni mającej swój początek w XIII w.

 

Za niedługo na uczelni ma zostać wprowadzony zakaz sprzedawania artykułów plastikowych, które zostaną zastąpione wyrobami z drewna lub metalu. Ciekawe co następne. Strefa wolna od samochodów? A może zakaz używania laptopów i telefonów komórkowych?

 

Źródło: rmf24pl

PR


DATA: 2019-09-18 12:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uniwersyteckie głupki. A może jeść tam tylko szczaw i mirabelki?
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
i bardzo dobrze,choć uzasadnienie skrajnie durnowate.
8 miesięcy temu / i.m.w.
 
Światowa hodowla bydła generuje tyle gazów cieplarnianych - dwutlenku węgla i metanu, co POŁOWA WSZYATKICH SAMOCHODÓW NA ŚWIECIE. Nadmierna hodowla zwierząt niszczy środowisko naturalne i prowadzi do uzywania antybiotyków i hormonów, przez co mięso jest szkodliwe. Gdyby hodowle mięsa zastąpić całkowicie uprawą roślin to można byłoby wyżywić 1.5 populacji Ziemi.Pomysł uniwersytetu uważam za bardzo dobry i godzien pochwały
8 miesięcy temu / Aha
 
krowy powinny zaprotestować, dlaczego są wykluczane? A co ze świniami i drobiem, o dziczyźnie nie wspomnę? Debilizm "naukowców" poraża....
8 miesięcy temu / robert
 
Zrezygnować z dobrej wołowiny, bo ideologia klimatyczna tak nakazuje, to jakiś absurd.
8 miesięcy temu / MX
 
Niech jeszcze wycofają wszystko, co nie jest halal albo koszerne. A potem niech wycofają nauki ścisłe i zostawią tylko "studia zażaleniowe".
8 miesięcy temu / Bondaree
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.