DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jeśli kościoły chrześcijańskie będą dalej szły drogą fałszywej Ewangelii i takowych dogmatów to gdy Syn Boży przyjdzie ponownie na ziemię nie znajdzie wiary na ziemi. Ile Bóg będzie czekał na upamiętanie? Cała ziemia i jej mieszkańcy spłoną bo okażą się co najwyżej tylko głupimi pannami. Tylko resztka będzie zbawiona, jak za dni Noego tylko 8 osób z całego świata, i podobnie tylko kilka osób z Sodomy. Niewielu więc mała garstka, mała trzódka, wąska brama. Jeśli jest "dziś" to nie zatwardzajcie waszych serc - tu i teraz za ziemskiego życia jest tylko czas miłosierdzia łaski i zbawienia. Sama wiara nie wystarczy, potrzeba silnej wiary+uczynków a na straży stoi 10 przykazań opisanych w księdze Wyjścia. Wyjdżcie z niej mój ludu byście nie mieli udziału w jej plagach.
6 miesięcy temu / zakon
 
@incuss Św. Hieronim, wielki geniusz lingwistyczny, oddał poprawnie różną formę i różne znaczenie słów "skała" w obu fragmentach do których (prowokacyjnie) odniósł się komentator. W Mt 16,18 słowo "petrus" jest rodzajem męskim słowa "petra" z 1 Kor 10,4. Stąd m.in. wiadomo, że Chrystus, nadając Szymonowi nowe imię Petrus, odniósł się do niego jako tego (pasterza), na którym zbuduje Kościół - na wiecznym rzymskim piotrowym Urzędzie pasterskim. Nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia, ani lingwistycznego, ani historycznego. Moja skromna rada: niech Pan się tak nie skupia na sobie, aby czy to Pańskie własne konfabulacje, czy cudze prowokacje nie zwiodły Pana na manowce. Uważa się Pan za człowieka szukającego prawdy? Niech Pan to potwierdzi własną uczciwością intelektualną. Inteligencji Panu nie brakuje, ale ona sama nie wystarczy. Oby Pan nie uwierzył w mocno promowane przez pewne świeckie środowisko oszustwo nabzdyczonego "JAkatolicyzmu".
ponad 1 rok temu / Murem
 
"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" Mt16,18. Co do 1Kor10,4 - wyrywasz zdanie z kontekstu. Przeczytaj 1Kor10,1-3, a dowiesz się że chodzi o "ojców", czyli o czasy Mojżesza, nie o czasy Piotra. Na Piotrze, czyli ziemskiej (a nie duchowej) skale, Pan Jezus zbudował Swój Kościół.
ponad 1 rok temu / do @incuss
 
Tytuł art.>Nauka Kościoła jest JASNA...< w obecnym czasie POMIESZANIA brzmi prowokacyjnie. To nie jakaś ekumeniczna wspólnota ma być zbawiona tylko każdy z nas POJEDYNCZO - po sądzie ostatecznym ma osiągnąć zbawienie i życie wiecznie jeśli na nie ZASŁUŻYŁ. Tak bardzo dzisiaj kładzie się nacisk na WSPÓLNOTĘ , nasze obowiązki i zobowiązania we wspólnocie , że brak czasu na refleksję po co to wszystko. Naszym powołaniem jest odpowiedzieć na Wolę Bożą i dążenie do zbawienia poprzez cnotliwe i pobożne życie A NIE REALIZOWANIE PROGRAMÓW I INICJATYW narzucanych przez zmodernizowanych pastorów i aktywistów ekumenicznych wspólnot kościelnych. Co do TAJEMNICY i ŚWIĘTOŚCI KOŚCIOŁA to współcześni wyedukowani przez świat i Ducha świata ewangelizatorzy robią wszystko (świadomie czy nie) aby ZNISZCZYĆ SACRUM i K.K. A pro po >MUSU< : Do wolności wyzwolił nas Chrystus. Nikt nie lubi być PRZYMUSZANY i manipulowany.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@ @incuss ;) Z Pisma. W czytaniach liturgicznych NOM (nawet dzisiaj było to) jest "opoka". Sprawdziłem sobie dodatkowo w Biblii Wujka (wydanie z roku 1923), również takie tłumaczenia. W Biblii Tysiąclecia jest co prawda "skała", ale jeśli już mam sprawdzać konkretne tłumaczenia, to zawsze stawiam pierwszeństwo na Biblii Wujka. Mimo swojego dysklektyzmu (widocznego tutaj nierzadko w moich komentarzach) i antytalentu do języków, to tak, wiem co oznacza petros. Mam nadzieję, że ta techniczna uwaga (którą sam szczerze mówiąc uważam za nie aż tak istotną) nie ma na celu negowania prymatu Piotrowego.
ponad 1 rok temu / incuss
 
"bogaci w łaski Boze, których im Maryja udzielać będzie obficie; " A czy Maryja jest Bogiem? Tylko Bóg udziela łaski i nikt inny.
ponad 1 rok temu / @Kris Kami
 
"który zbudowany jest na Piotrze - opoce" Skąd Ci to przyszło do głowy ze Piotr to opoka (czyt. Skała)? 1 Koryntian 10:4 I wszyscy tenże napój duchowny pili; albowiem pili z opoki duchownej, która za nimi szła; a tą opoką był Chrystus. Jak widzisz epoką jest Jezus Chrystus, nie Piotr. Piotr/petros/kamień coś ruchomego, petra/skała coś stałego nie chroniącego (czyt. JEZUS CHRYSTUS)
ponad 1 rok temu / @incuss
 
@trooper co do tego wymyślania i zmieniania nauki Chrystusowej, to w zasadzie dopisałem tę oczywistość w pierwszym komentarzu. Ewangelizować =/= zmieniać, a przypominać odwieczną prawdę. Co do "Inaczej ma się ćwiczyć w pobożności..." wynika z tego, że każdy z nas ma nieco inne możliwości, każdy w nieco inny sposób pobożność realizuje (chociaż w oparciu o naukę katolicką, środki do uświęcenia też są nazwijmy to sobie uniwersalne). Bóg kocha różnorodność, każdy święty był niepowtarzalny. Asceci, podejmujący życie ukryte, teologowie, dostojnicy kościelni, ubodzy, władcy, ludzie prości, świeccy, duchowni. Dlatego Bóg nie stwarza ludzi jako jednorodnej masy, każdy z nas ma na tym świecie do odegrania swoją rolę, a jej wymiar umyka się ludzkiemu ważeniu i stopniowaniu. Prawo Boże jest takie samo dla wszystkich, inna może być jedynie surowość Sądu (osoby duchowne), tak jak różne rodzaje grzechów mogą wynikać z różnego typu pokus, na które narażeni są ludzie różnych stan
ponad 1 rok temu / incuss
 
Mnie mocno zastanawia fragment Ewangelii Łukasza, w którym Jezus mówi "kamienie wołać będą". Czy to właśnie nie chodziło o świeckich? Kościół często określa się przy pomocy alegorii budowli, której kamień węgielny stanowi sam Jezus Chrystus i który zbudowany jest Piotrze - opoce oraz na fundamencie Apostołów. Czy w myśl tej analogii to nie właśnie my, wierni, możemy być tymi kamieniami alegorycznej budowli, którą jest Kościół? Kontekst tej wypowiedzi również wydaje mi się skłaniać ku takiej interpretacji. Co do roli świeckich jako narzędzie podkopywania Kościoła, to jest to idealny przykład samozaorania, bo z jednej strony faktycznie kapłaństwo w dużej mierze poszło w odstawkę, ale jednocześnie otworzyła się droga do odnowy Kościoła, wcześniej raczej mało dostępna. Jeśli działania świeckich (czyli nas) opierają się na nauce katolickiej i pokorze wobec Magisterium, no to oczywiście mamy taki obowiązek, i to zdecydowanie większy niż pokolenia nas poprzedzające.
ponad 1 rok temu / incuss
 
Ale moc Maryi nad wszystkimi szatanami zabłyśnie przede wszystkim w czasach ostatecznych, kiedy to szatan czyhać będzie na Jej piętę, tzn. na pokorne Jej sługi i biedne dzieci, które Ona wzbudzi do walki z nim. W oczach świata będą oni mali i biedni, ponizeni, prześladowani i uciskani, podobnie jak pięta w porównaniu do reszty członków ciała. Lecz w zamian za to będą bogaci w łaski Boze, których im Maryja udzielać będzie obficie; będą wielcy i mozni przed Bogiem, w świętości będą wyniesieni ponad wszelakie stworzenie przez swą gorącą zarliwość, a Bóg tak potęznie podtrzymywać ich będzie pomocą swą, ze wraz z Maryję miazdzyć będą głęboką swą pokorą głowę diabła i staną się sprawcami triumfu Jezusa Chrystusa.
ponad 1 rok temu / Kris Kami
 
cz.2 które przykazania mnie dotyczą i których mam przestrzegać, a których nie?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Ale to świeccy chyba mają być nauczani, a nie nauczać? A przecież to papieże wydają encykliki, a nie świeccy. Dokumenty soborowe dają biskupi, a nie świeccy. Przecież to księża i katecheci uczą wiary, a nie świeccy siebie. Przecież świeccy nie głosują na papieża na konklawe. A może niech świeccy opracują i wymyślą naukę Kościoła? A może niech świeccy zalegalizują np. rozwody czy dozwolenie na cudzołóstwo w środy? Przecież skoro mają rządzić i uczyć świeccy niech będzie demokracja i niech prawdy wiary zostaną głosowane bezwzględną większością głosów w referendum. Inaczej ma się ćwiczyć w pobożności szlachcic, inaczej rzemieślnik lub sługa, inaczej książę, inaczej wdowa, panna lub mężatka. Czyli co? Szlachcic ma inny rodzaj grzechów, wdowa inny, panna inny? Czyli czyn A dla wdowy to grzech dla panny, z kolei czyn B to dla panny nie grzech ale dla wdowy już tak? A czy Bóg nie dał tych samych przykazań dla wszystkich? Czy każdy ma jakieś inne przykazania? A jak mam
ponad 1 rok temu / trooper
 
Słowo - muszą - nie nastraja optymistycznie...świeccy mają już tyle obowiązków, że kolejne - muszą - raczej nie działa mobilizująco...przynajmniej na mnie ;/ Na szczęście mamy Ducha Świętego, który potrafi podejść do sprawy delikatnie i z wyczuciem - NO KTÓŻ Z WAS MOŻE SIĘ JEMU OPRZEĆ? :)
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Taki artykuł - w czasie pomieszania i nacisków na tworzenie nowej nieokreślonej wspólnoty >jakiegoś< kościoła może jedynie budzić >zniesmaczenie Nowej Ewangelizacji.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Oto odpowiedz dla wszystkich, ktorzy boja sie ewangelizacji swieckich, posadzajac zaraz takich ludzi o zagrozenie Kosciola!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
No pewnie, że świeccy muszą to robić, bo duchowni już dawno przestali. I nie mówię tu o niegodziwym rozdawaniu komunii przez świeckich!
ponad 1 rok temu / Piotr
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.