DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Nauczycielka straciła pracę, bo skrytykowała na Facebooku program seksedukacji

Nauczycielka straciła pracę, bo skrytykowała na Facebooku program seksedukacji
fot. pixabay

Brytyjska matka dwójki dzieci walczy w sądzie po tym, jak została zwolniona za wyrażenie w mediach społecznościowych sprzeciwu wobec programu edukacji seksualnej dla uczniów szkół podstawowych.

 

Kristie Higgs otrzymała w 2019 r. wypowiedzenie z pracy w szkole za „rażące wykroczenia”. Kobieta skrytykowała w dwóch postach zamieszczonych na Facebooku wprowadzenie do szkół podstawowych w Anglii obowiązkowej „edukacji seksualnej” zawierającej treści ideologii LGBT.

 

W odpowiedzi na zwolnienie, Higgs pozwała byłego pracodawcę, Farmor’s School w Fairfax, Gloucestershire do sądu pracy, zarzucając dyskryminację i nękanie ze względu na chrześcijańskie przekonania. Rozprawa w tej sprawie toczy się od poniedziałku w sądzie w Bristolu i zakładano, że potrwa pięć dni.

 

W październiku 2018 r. Higgs zaniepokoiła się planem wdrożenia programu edukacji seksualnej pro-LGBT: „No Outsiders” w religijnej szkole podstawowej, do której uczęszczał jej syn.

 

„Proszę przeczytajcie to! Robią pranie mózgów naszym dzieciom”, napisała 24 października 2019 roku na Facebooku.

 

„(…) Dzieci będą uczone, że wszystkie związki są równie ważne i normalne, więc małżeństwa osób tej samej płci (sic!) są dokładnie tym samym, co tradycyjne małżeństwo, z kolei płeć jest kwestią wyboru, a nie biologii, więc że to od nich zależy, jakiej są płci” – komentowała w kolejnym poście.

 

Higgs wyraziła obawę, że program edukacji seksualnej zakazałby wyznawania chrześcijańskich przekonań dot. małżeństwa i ludzkiej płciowości pod pretekstem, że „są one sprzeczne z nową moralnością i są postrzegane jako indoktrynacja na rzecz religijnej bigoterii”.

 

Kobieta dodała, że program seks-edukacji w proponowanej formie byłby „okrutną formą totalitaryzmu, którego celem jest zdławienie chrześcijaństwa i usunięcie go z przestrzeni publicznej”.

 

Zachęciła znajomych z Facebooka do podpisania petycji CitizenGO skierowanej do Sekretarza Stanu Anglii ds. Edukacji, prosząc o poszanowanie prawa rodziców do nauczania ich dzieci zgodnie z ich przekonaniami religijnymi.

 

Higgs zwróciła również uwagę na niebezpieczny fakt promocji w amerykańskich książkach dla dzieci transseksualizmu.

 

Jedna ze znajomych z Facebooka przesłała skany wpisów Higgs do szkoły, w której była zatrudniona z anonimową informacją, że „członek Waszego personelu, który pracuje bezpośrednio z dziećmi, publikuje homofobiczne i dyskryminujące poglądy na temat społeczności LGBT na Facebooku”. Po spotkaniu z dyrektorem, Higgs została najpierw zawieszona, a następnie zwolniona.

 

Kobieta wykazywała w sądzie, że  w ciągu swojego siedmioletniego zatrudnienia w szkole nie było na nią ani jednej skargi. Do placówki uczęszczał jej syn, a kiedyś ona i jej mąż również byli jej uczniami.

 

Higgs jest reprezentowana przez prawników z Christian Legal Centre. Jeszcze przed zwolnieniem była długo przesłuchiwana przez trzech przedstawicieli zarządu szkoły. Zarzucono jej nietolerancję i wysyłanie „pro-nazistowskich” postów.

 

„Kiedy próbowała wyjaśnić kontekst swoich chrześcijańskich przekonań, powiedziano jej: trzymaj swoją religię z dala od tego” – relacjonowała w sądzie Higgs. Kobieta argumentowała, że jej celem było jedynie podniesienie świadomości wśród rodziców na temat rządowych planów edukacyjnych i istnienia książek promujących transseksualizm pośród małych dzieci.

 

Pracodawca w uzasadnieniu jako przyczynę zwolnienia podał m.in.: „nielegalną dyskryminację”, „poważne niewłaściwe korzystanie z mediów społecznościowych”, „komentarze internetowe, które mogły zdyskredytować szkołę i zaszkodzić jej reputacji”.

 

Szkoła przyznała jednak, że sama Higgs nikogo wprost nie dyskryminowała ani  nie ma dowodów na to, by jej posty zaszkodziły reputacji placówki.

 

Rod Dreher z magazynu „American Conservative” komentując zdarzenie napisał, że to co przytrafiło się Higgs  pokazuje, „co to znaczy żyć w postchrześcijańskim społeczeństwie”.

 

„Ktoś tak bardzo chciał ją ukarać, że zgłosił to, co zostało powiedziane na jej prywatnej stronie na Facebooku, pod jej panieńskim nazwiskiem, do jej pracodawcy, szkoły państwowej, która zwolniła ją jedynie za wyrażenie swojej opinii jako chrześcijanki” - napisał.

 

Źródło: lifesitenews.com

AS


DATA: 2020-09-25 11:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Henryk Sienkiewicz świetnie opisał obłudę i pychę Nerona w Quo vadis. Koniec tyrana był straszny. Można przez analogię przestrzec tych wszystkich pewnych siebie i sprzeciwiających się Bogu, że stare przysłowie mówiące o Bogu nierychliwym, lecz sprawiedliwym odnosi się również do nich. A wówczas, o ile nie zejdą z drogi sprzeciwu względem nauczania Chrystusa, trafia do miejsca, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów... Na wieki...
2 miesiące temu / Krakusik
 
@grge- takie jak w Polsce, gdzie zwolniono pracownika Ikei
2 miesiące temu / Życzliwy
 
Oddajcie cesarzowi co cesarskie
2 miesiące temu / Dar
 
Bardzo łatwo użyć przeciwko pewnym ludziom argument oparty na ewolucji - normalnym związkiem jest tylko związek prowadzący do powstania kolejnego pokolenia ludzi, ponieważ bez kolejnych pokoleń rodzaj ludzki by wyginął, co w żadnym przypadku nie można by uznać za normalne z punktu widzenia rodzaju ludzkiego.
2 miesiące temu / MKs
 
Nauczycielka nie jest przeciwko edukacji tylko jej zaklamywaniu przed gorszycieli i demoralizatorow.
2 miesiące temu / @ale
 
Ciekawa jestem jakie oni mają prawa pracy w UK, że mogą zwolnić człowieka z powodu postów na fb.
2 miesiące temu / grge
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.