DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Nauczyciele na ulicach. ZNP wspomagane przez KOD nie chce reformy systemu edukacji

Nauczyciele na ulicach. ZNP wspomagane przez KOD nie chce reformy systemu edukacji
Sławomir Broniarz Fot: Krystian Maj/FORUM
#REFORMA    #SYSTEM EDUKACJI    #KOD    #MEN    #PROTEST    #ZNP    #NAUCZYCIELE

Nawet 25 tys. członków Związku Nauczycielstwa Polskiego, wspieranego przez Komitet Obrony Demokracji, zapowiedziało udział w zaplanowanych na poniedziałek w 17 polskich miastach protestach. Związkowcy sprzeciwiają się reformie systemu edukacji przygotowanej przez resort edukacji.

 

Związkowcy z ZNP zamierzają w poniedziałek protestować w 16 miastach wojewódzkich oraz w Koszalinie. Przed urzędami wojewódzkimi ma pojawić się w sumie 25 tys. członków związku, wspieranych przez rodziców, samorządowców. Poparcie dla protestu wyraził także KOD, ale związek zadeklarował, że organizacja ta nie jest współorganizatorem pikiet.  


Związek domaga się od minister edukacji Anny Zalewskiej wycofania się z projektowanych zmian w oświacie. Ministerstwo Edukacji Narodowej broni przygotowanych zmian i sugeruje, że działania ZNP mają charakter wyłącznie polityczny.

 

ZNP chce, by MEN rozpoczął rzeczywistą, a nie medialną debatę o potrzebach polskiej edukacji oraz wypracowania społecznego porozumienia co do zakresu, skali i tempa wprowadzania zmian. ZNP upomina się także o zwiększenie nakładów na edukację i nieprzerzucanie kosztów zmian w edukacji na samorządy. Chce także co najmniej 10 procentowych podwyżek dla nauczycieli.

 

Poniedziałkowe pikiety, to wstęp do kolejnych form protestu - marszy protestacyjnych, do strajku włącznie. Takich działań nie wspiera oświatowa „Solidarność”. MEN apeluje o zaprzestanie protestów. Minister Anna Zalewska oceniła, że protest ZNP to akcja zaplanowana wspólnie z KOD, a prezes ZNP Sławomir Broniarz to polityk.


 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-10-10 09:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Osobnik o nazwie "Stormer" (?) pyta: "Jaka jest zakładana korzyść ze zmiany systemu. Jak na razie nikt nie przedstawił żadnego sensownego argumentu. Przecież to nonsens :-D". Odpowiadamy: korzyść jest taka, że "system" wyprodukuje mniej głupków w rodzaju osobnika o nazwie "Stormer".
ponad 4 lata temu / wwm
 
ZNP -zawsze wierni komunie.Byle był etat. Poziom nauki opłakany. Na 1 świetnego nauczyciela przypada 3 średnich i 6 miernot. Rodzice po domach pociechy dokształcają. Całe ministerstwo do zaorania i wprowadzić bony edukacyjne.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Kolejny dobry argument za tym ze tylko prywatna edukacja ma sens. Oczywiscie po odpowiedniej obnizce podatkow/bonie oswiatowym dla RODZICOW ktorzy stana sie klientami systemu a nie petentami ZNPowskiej mafii.
ponad 4 lata temu / Anglia
 
Całe dziesięciolecia selekcji negatywnej do tego zawodu doprowadziły niestety do jego zupełnej degrengolady i przeżarcia przez lewicową zarazę. Trudno powiedzieć jak to można teraz naprawić.
ponad 4 lata temu / abc
 
Panie @Stomer a jaka była logika zmian wprowadzonych przez nierząd pełowsko niemiecki ?! Przecież stary system się sprawdzał i był dobry, po co komu było niszczenie oświaty przez pelowców ?!
ponad 4 lata temu / zniszczona oświata przez kodziarzy
 
Niech sobie pochodzą po ulicy głupcy, lewacy i obłudnicy. Nie chcą uczyć niech zmienią zawód.
ponad 4 lata temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.