DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 51  >   TEMAT NUMERU: Czy jesteś gotowy?

Rozmowa z Jackiem Hogą

Nauczyć się odwagi


Można sobie gdybać o szkodliwości posiadania broni, kiedy żyjemy w spokojnych polskich miastach, w których z brutalnymi realiami rozbojów i włamań kontakt mają tylko nieliczni. W sytuacji kryzysu każdy pacyfista chciałby jednak mieć broń – mówi Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma w rozmowie z Mateuszem Ziomberem.

 

 

Budzę się w nocy i widzę, że po moim domu chodzi ktoś w kominiarce na głowie. Czym się bronić?

– W takiej chwili już za późno, by się zastanawiać, czym się bronić. To jest ten moment, kiedy trzeba wziąć cokolwiek, co znajduje się pod ręką. W działalności fundacji Ad Arma staramy się pokazać, że sytuacja kryzysowa nie jest właściwym momentem na zastanawianie się nad samoobroną. Myśleć o tym powinniśmy wtedy, kiedy jest spokojnie i dobrze. Wtedy należy przygotowywać się na wszelkie nieprzyjemności.

 

 

W jaki sposób się więc przygotować?

– To zależy od obowiązków stanu. Młody, sprawny fizycznie człowiek może nie czuć potrzeby jakiegoś poważniejszego przygotowania. Inaczej jednak powinien na to patrzeć rodzic. Generalna zasada jest taka, że walka to nie pojedynek, a samoobrona osoby zagrożonej nielegalną napaścią to nie turniej. Mamy mieć takie narzędzia i takie nastawienie moralne, aby natychmiast powstrzymać agresora.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

1956 - Rada Państwa PRL wydała dekret przywracający Katowicom i województwu katowickiemu starą nazwę. Tym samym uchylony został dekret z 7 marca 1953 roku, na podstawie którego miasto, przez kilka lat, na cześć Józefa Stalina, nosiło nazwę Stalinogród.

 
 

O opóźnianie procesu beatyfikacyjnego abp. Fultona Sheena oskarżył diecezję Rochester ks. prałat James Kruse, który od lat jest zaangażowany w proces wyniesienia na ołtarze amerykańskiego kaznodziei.

 

Po ataku nożownika na London Bridge, Anglicy coraz bardziej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Na poczucie zagrożenia rodaków zareagowała policja, która… będzie za darmo szkoliła z zachowania się na wypadek ataku terrorystycznego.

 

Rodzice porwanej 14-letniej Pakistanki proszą papieża o pomoc. Zwracają się także do wspólnoty międzynarodowej z nadzieją, że podobnie jak w przypadku Asii Bibi, jej interwencja pomoże w uwolnieniu córki.

 

„Deutsche Welle” poświęcił kilkuminutowy materiał video tematowi ataków wegańskich bojówek na francuskich rzeźników. – Zawody moralnie nieakceptowalne muszą zniknąć – mówi jeden z przedstawiciel wegańskich szaleńców, Jasper Gustaffson.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.