DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 51  >   TEMAT NUMERU: Czy jesteś gotowy?

Rozmowa z Jackiem Hogą

Nauczyć się odwagi


Można sobie gdybać o szkodliwości posiadania broni, kiedy żyjemy w spokojnych polskich miastach, w których z brutalnymi realiami rozbojów i włamań kontakt mają tylko nieliczni. W sytuacji kryzysu każdy pacyfista chciałby jednak mieć broń – mówi Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma w rozmowie z Mateuszem Ziomberem.

 

 

Budzę się w nocy i widzę, że po moim domu chodzi ktoś w kominiarce na głowie. Czym się bronić?

– W takiej chwili już za późno, by się zastanawiać, czym się bronić. To jest ten moment, kiedy trzeba wziąć cokolwiek, co znajduje się pod ręką. W działalności fundacji Ad Arma staramy się pokazać, że sytuacja kryzysowa nie jest właściwym momentem na zastanawianie się nad samoobroną. Myśleć o tym powinniśmy wtedy, kiedy jest spokojnie i dobrze. Wtedy należy przygotowywać się na wszelkie nieprzyjemności.

 

 

W jaki sposób się więc przygotować?

– To zależy od obowiązków stanu. Młody, sprawny fizycznie człowiek może nie czuć potrzeby jakiegoś poważniejszego przygotowania. Inaczej jednak powinien na to patrzeć rodzic. Generalna zasada jest taka, że walka to nie pojedynek, a samoobrona osoby zagrożonej nielegalną napaścią to nie turniej. Mamy mieć takie narzędzia i takie nastawienie moralne, aby natychmiast powstrzymać agresora.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Ulicami Bratysławy przeszedł marsz Dumna Rodzina. Jego uczestnicy manifestowali swoje przywiązanie do wartości życia oraz wznoszonymi hasłami deklarowali konieczność obrony rodziny przed zakusami lewicowych ideologii.

 
 

Obecność masonerii na kontynencie afrykańskim to niezbyt chlubny spadek po epoce kolonializmu. Poza religią, drogami, koleją, szpitalami, szkołami, przeniesiono do Afryki także mniej chlubne elementy zachodniej cywilizacji. Związki polityków Afryki z lożami masońskimi afiliowanymi przy np. francuskiej Grande Orient, dawały im też nieformalne kontakty i wsparcie ze strony dawnych metropolii.

 

Senatorowie Bill Cassidy i Ted Cruz złożyli specjalną rezolucję w sprawie uznania lewackiej bojówki Antifa za organizację terrorystyczną.

 

Filipiński episkopat opublikował list pasterski pełen ekologicznej nowomowy, w którym znalazły się m.in. słowa o „nowym paradygmacie” oraz konieczności „przywrócenia więzi z naturą”.

 

W piątek, w godzinach wieczornych, irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła tankowiec Stena Imperio, pływający pod brytyjską flagą. Londyn zagroził konsekwencjami.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.