DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Czytelnik Jeśli delfiny są dla Pana wzorcem zachowania to proponuję Panu wziąć z nich przykład, zrzucić ubranie i zamieszkać w oceanie, itd. @Anonimm Kobieta nie jest powołana do "realizacji siebie", lecz do służby Bogu, poprzez pomoc mężczyznie. "Realizacja siebie" to autodestrukcyjna liberalna idea promowana przez kobiety wyzwolone, w tym niestety przez wiele świeckich katoliczek, a nawet przez niektóre zakonnice.
1 godzina temu / Murem
 
Odnośnie adopcji: W domach dziecka są jedynie te dzieci, które nie mogą być adoptowane że względów prawnych biologicznnym rodzicom nie odebrano praw. Bezdzietne małżeństwa takie prawdziwe czekają na swoje dziecko po kilka lat. Argument "ratowania" dzieci przez umożliwienie adopcji a'la małżeństwom jest równie absurdalny co reszta przytoczonych "uzasadnień".
14 godzin temu / Wodzu
 
@Rafał a proszę mi wyjaśnić co jest złego w modelu 2+2? Równowaga jest zachowana. Poza tym kobieta może się realizować, ale no cóż, wtedy mężczyzna powinien pomóc a niestety większość jest zbyt leniwa i egoistyczna aby pomóc swojej kobiecie
16 godzin temu / Anonimm
 
@Rafał podaję przykład gatunku który preferuje zachowania homoseksualne- delfiny. Z własnej woli uprawiają głównie stosunki homoseksualne, raz na jakiś czas kopulując z osobnikiem przeciwnej płci, samice są atrakcyjne dla samców tylko w okresie owulacji, przez resztę czasu bardziej atrakcyjne są samce. Też hormony podczas owulacji powodują że w tym okresie dla samic atrakcyjniejszy od samic jest samiec
16 godzin temu / Czytelnik
 
A więc czas zakazać zawierania małżeństw z osobami niepłodnymi, bo przecież nie dają możliwości stworzenia nowego życia
16 godzin temu / Anonimm
 
>Modernistyczni, liberalni katolicy chcą przeprowadzić w Kościele tęczową rewolucję.> To nie czas przyszły tylko TERAŹNIEJSZY. Język jakim posługują się neoprezbiterzy i hierarchia JEST TEGO DOWODEM.
17 godzin temu / iskierka
 
Ciekawe określenie "katolik otwarty"? A czy przeciwieństwem takiego katolika jest normalny zwykły katolik, czy może to jest bliżej nieokreślony jakiś np "katolik zamknięty"?
1 miesiąc temu / obserwator
 
raczej poglądów bo dla nich to nie są kłamstwa
1 miesiąc temu / chyba
 
proszę nie pisać "katolików otwartych" bo to rani katolików... to raczej jakaś z grup protestanckich zwana "kościołem otwartym" a tam jak wiadomo hulaj dusza...maja nawet swoja gazetkę TP...
1 miesiąc temu / Łukasz
 
Katolicy otwarci to dla mnie niemal to samo co lewica choć bardzo łagodna. Często popierają postulaty lewicy ale nie wszystkie naraz. Pochwalaja komune co przeradza się w popieranie UE która bardzo jest pomocna w przywracaniu tego naprzyklad. Co do homoseksualizmu nie uważam go za naturalny choć wiem że osoby homoseksualne zachowują się we wszystkim tak jak to ma miejsce w relacjach między mężczyznami i kobietami.Przykladowo w relacjach damsko męskich dotyk lub spojrzenie powoduje chciane zawiazywanie kontaktów. Ale podobne rzeczy mają też miejsce w relacjach w ramach jednej płci co przysparza często niechcianego towarzystwa. Problem w tym że nawet relacje hetero uczuciowe mogą tworzyć kłopoty.
1 miesiąc temu / n
 
@Jot Dokładnie. Po sodomitach przychodzi nieuchronnie kolej na inne dewiacje. Tajemnicą poliszynela są pedofilsko-sodomickie powiązania.
1 miesiąc temu / Husarzowy
 
@KS Robak Jak trafisz po wypadku do szpitala nieprzytomny,to też wypełniasz kwestionariusze? Mi chodzi o takie nagłe scenariusze. Poza tym, Według ustawy o zawodzie lekarza, lekarz nie może udzielać informacji medycznej osobom,które się podają za osoby bliskie, musi je jakoś najpierw zweryfikować. W przypadku osób homoseksualnych taka weryfikacja jest niemożliwa, bo nie mają żadnego dokumentu. Więc im takich informacji nie udzieli.
1 miesiąc temu / ollek
 
@Ollek Wypelniales kiedyś kwestionariusz osobowy do np.pracy?jest punkt kogo informować w razie wypadku itp. Możesz podać nawet babcie klozetowa nawet jeśli nie jest twoja prawdziwa babcia. To samo w przychodni jest punkt kogo powiadomić w razie Wu.. I znowu możesz wpisać dziadka klozetowego nawet jeśliby nie jest twoim dziadkiem. Odbity od rzeczywistości jesteś człowieku czy gimnazjum jeszcze nie skończyłeś?
1 miesiąc temu / KS.Robak
 
połowa punktów to prawda jednak
1 miesiąc temu / ale
 
Bardzo sensowny artykuł. Dodam tylko że normalizowanie homo musi się skończyć normalizowanie wszelkich zboczeń. To już widać. Przed nami niebawem marsze nekrofili, pedofili, sadystów i kanibali. No i zoofili też. Coś mi umknęło?
1 miesiąc temu / Jot
 
@Mela Widać,że nie ma Pani najmniejszego pojęcia o prawie. Prawo do informacji medycznej dotyczy osób najbliższych tj spokrewniony ze sobą,czyli męża/żony, rodzeństwa,potomstwa. Skoro według prawa osoby homoseksualne nie są ze sobą spokrewnione,nie mogą dziedziczyć,odwiedzać się w szpitalach w nawet,co najgorsze,nie mogą pochować swojego partnera.
1 miesiąc temu / ollek
 
@Rafał Niestety ale szanowny Pan się myli. U zwierząt są obserwowane zachowania homoseksualne. Np. u jednego gatunku nietoperza około 60 % samców uprawia stosunki homoseksualne ale heteroseksualne również. Po drugie u zwierząt też występuje homoseksualizm i podobnie jak u ludzi stanowi on anomalię i niewielki procent osobników ma takie upodobania. Tak samo niewielki procent rodzi się z wadami genetycznymi itp. Ponadto u niektórych zwierząt wykształca się homoseksualizm zastępczy w przypadku gdy brak jest dostępu do samic. Szczególnie obserwuje się to w zoo. Proszę poczytać na ten temat "kobiety współczesne nie chcą rodzić dzieci". Nie wszystkie kobiety na to stać, aby wyżywić kilka dzieci i chodzić do pracy. Z jednej pensji często nie da się wyżyć. W Polsce Polka rodzi statystycznie 1,6 dziecka, a w Anglii rodzi trójkę. Proszę się zastanowić dlaczego. Może w Anglii dowiadują się jak począć dziecko ?
1 miesiąc temu / trooper
 
Cz.3 @Aha W jednym się z Panią/Panem zgadzam - nie da się odgórnie zmusić ludzi do posiadania dzieci. Można im to ułatwić lub utrudnić, można ich zachęcać lub zniechęcać - ale zmusić się nie da. To zawsze będzie ich decyzja. I jeśli kobiety współczesne niestety nie chcą rodzić dzieci, mamione fałszywą wizją "realizowania się zawodowego" czy "idealną rodziną 2+2", to żaden przepis zmuszający do posiadania dzieci tego nie zmieni. Tylko wolny akt wolnej woli. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Rafał
1 miesiąc temu / Rafał
 
Cz.2 - "gatunki mające większe skłonności do stosunków homo lub hetero" - jak można takie brednie pisać? Zgaduję, że Pani/Pan nie przykładał/a się do lekcji biologii. Płeć istniej TYLKO po to, aby się rozmnażać. Gatunek mający takie predyspozycje dawno by wyniknął. Zresztą jeśli wspomniane przez Panią/Pana zjawisko faktycznie występuje, poproszę o badania - to zapewne wynika z dobrobytu i braku potrzeby walki o byt vide eksperyment Calhouna. Tak, wtedy zgodnie z badaniami dzietność spada, samce zaczynają "się lenić" i zaczyna występować homoseksualizm jako narzędzie dominacji. Czyli mówiąc kolokwialnie "z dobrobytu przewraca im się w głowach". W normalnym środowisku walki o byt homoseksualizm nie występuje. - genetyczne uwarunkowanie homoseksualizmu to bzdura - przeczą temu chociażby badania bliźniaków jednojajowych. Ten fałszywy argument jest używany tylko na pseudo-kierunkach w ramach gender-studies.
1 miesiąc temu / Rafał
 
Cz.1 @Aha - Pani/Pan jest w błędzie. - normalne pary czyli mężczyzna i kobieta mają w Polsce specjalnie utrudniane procedury adopcyjne. Znam wiele par, które niestety nie mogą mieć dzieci, choć bardzo chcą. I czekają już po kilka lat na zakończenie procedur, żeby móc adoptować dziecko. To patologiczne procedury są powodem, dla którego wiele dzieci zamiast być w rodzinach, siedzi w DD. - Pani/Pana nie gorszy widok pary zboczeńców idących pod rękę? Cóż, to tylko potwierdza, jak bardzo społeczeństwo zostało urobione. Widok dwóch facetów trzymających się za ręce "jak para" albo, co gorsza, całujących się - jest obrzydliwy i wywołuje torsje.
1 miesiąc temu / Rafał
 
@ Aha. Czy nie dociera do Ciebie, że 50 tys Polaków rocznie wymiera? Tak, to jest tyle ile zginęło podczas wybuchu w Nagasaki. Owszem, osoby konsekrowane, bezpłodne czy obciążone chorobami dziedzicznymi - powinny być zwolnione z obowiązku rodzicielskiego. Jak wyobrażasz sobie państwo proszące obywateli o płacenie podatków - wobec tych co nie chcą "będzie nam smutno"? To samo jest z obroną ojczyzny - przywilej czy obowiązek? Polska nie może sobie pozwolić na rozpasanie obyczajowe.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
Ad. Olek - nie wolno kłamać na publicznym forum. Otóż dziedziczyć może każdy pod warunkiem sporządzenia testamentu. I sprawa jest tak oczywista, ze nie podlega dyskusji. A co mają np. zrobić z majątkiem jedynacy, którzy nie mają rodzeństwa, a rodzice już nie żyją? Oni także powinni sporządzić testament i nikt z tego powodu łez nie wylewa!Co do upierania się o informacje o stanie zdrowia homoseksualnego partnera, to także nie ma problemu, bo każdy pacjent podaje nazwisko osoby, którą upoważnia do wszelkich kontaktów z lekarzem. I znowu przytoczę przykład tego jedynaka, który, gdy dajmy na to nieprzytomny znajdzie się w szpitalu? I to jest tak wielki problem, że tacy, jak "olek" upominają się o jakieś niesprecyzowane prawa obywatelskie?Nie znam przypadku, gdy lekarz odmówiłby informacji osobie podającej się za bliską w sytuacji zagrożenia życia. Pan "olek" ma jak widać jakieś wyimaginowane problemy.
1 miesiąc temu / Mela
 
Modernistyczni, liberalni katolicy chcą przeprowadzić w Kościele tęczową rewolucję. -Należy zauważyć, że przyzwyczajono nas po IISW do ŻYCIA w POMIESZANIU gdzie zdania prawdziwe mieszają się z fałszywymi i kłamstwem. Podobno takie patrzenie na świat i ludzi jest bliższe prawdzie ale już nie dodaje sie jakiej? tzn. prawdzie ludzkiej. Tej którą mamy dla siebie i tworzymy dla siebie dla swoich potrzeb. Tak łatwiej żyć. Jak nam powiedzino po II S.W. mamy PRAWO DO BŁĘDÓW i własnych poszukiwań. Nikt z HIERARCHÓW w neo-kościele tym posoborowym już NIE OBSTAJE i nie twierdzi że KOŚCIÓŁ RZYMSKO -KATOLICKI JEST JEDEN ŚWIĘTY i ma klucze do ZBAWIENIA. Zaś słowo EWOLUCJA nie tylko zmieniło Naukę K.K.ale i Ewangelię. Zatem to NIE KATOLICY chcą czegoś np. kolejnej rewolucji tylko heretycy i poganie i celnicy. Katolicy mają i zachowują z pomocą Bożą wszystkiego czego naucza K.K. Jeśli liberałowie i poganie prowadzą walkę z K.K. to nie NOWINA. A REWOLUCJA sie dokonała.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Modernistyczni, liberalni katolicy chcą przeprowadzić w Kościele tęczową rewolucję. -Należy zauważyć, że przyzwyczajono nas po IISW do ŻYCIA w POMIESZANIU gdzie zdania prawdziwe mieszają się z fałszywymi i kłamstwem. Podobno takie patrzenie na świat i ludzi jest bliższe prawdzie ale już nie dodaje sie jakiej? tzn. prawdzie ludzkiej. Tej którą mamy dla siebie i tworzymy dla siebie dla swoich potrzeb. Tak łatwiej żyć. Jak nam powiedzino po II S.W. mamy PRAWO DO BŁĘDÓW i własnych poszukiwań. Nikt z HIERARCHÓW w neo-kościele tym posoborowym już NIE OBSTAJE i nie twierdzi że KOŚCIÓŁ RZYMSKO -KATOLICKI JEST JEDEN ŚWIĘTY i ma klucze do ZBAWIENIA. Zaś słowo EWOLUCJA nie tylko zmieniło Naukę K.K.ale i Ewangelię. Zatem to NIE KATOLICY chcą czegoś np. kolejnej rewolucji tylko heretycy i poganie i celnicy. Katolicy mają i zachowują z pomocą Bożą wszystkiego czego naucza K.K. Jeśli liberałowie i poganie prowadzą walkę z K.K. to nie NOWINA. A REWOLUCJA sie dokonała.
1 miesiąc temu / iskierka
 
W punkt.
1 miesiąc temu / Do N
 
Nie wiedziałem że Rzym i Bizancjum upadły przez homoseksualnosc X/
1 miesiąc temu / Homo Sapiens Sa
 
nie powinno się porównywać stanu duchownego do świeckich zawodów ,poza tym zgadzam się z tym punktem -Ksiądz składa śluby czystości i przyrzeka wstrzemięźliwość seksualną, więc wiedza o tym czy woli on panie czy mężczyzn jest naprawdę zbędna. Ma żyć w celibacie.Dopóki jest. A w którym kierunku skierowane są jego żądze to jego prywatna sprawa.O ile dotrzymuje ślubów
1 miesiąc temu / punkt drugi
 
co ty proponujesz? siłową hodowle obywateli ,wiele obiektywnych postów nie przechodzi a wpisy tego tyrana puszczacie
1 miesiąc temu / do Izydor Oracz
 
Osoby homoseksualne nie mają równych praw w Polsce. Na przykład, według Kodeksu cywilnego, artykuł 932 § 1, dziedziczyć w pierwszej kolejności może małżonek,albo potomstwo. Więc jeśli osoby innej orientacji nie mogą swoich stosunków uregulować, nie mogą też dziedziczyć po sobie majątku. To już jest dyskryminacja,de facto kradzież, ponieważ ten majątek trafia od razu do państwa Art 935 KC, choć partner zmarłego nadal żyje. Więc,jeśli nie mają takich samych praw odnośnie dziedziczenia, łamany jest art 32 Konstytucji i art 46 Konstytucji. W szpitalu natomiast nie udzielą informacji na temat stanu zdrowia partnera,jesli ten jest nieprzytomny. Więc prawo do informacji medycznej takich par nie obowiązuje, a to już jest poważne naruszenie praw obywatelskich.
1 miesiąc temu / ollek
 
@Izydor a co z osobami niepłodnymi, żyjącymi w celibacie/konsekrowanymi lub aseksualnymi? Zmusisz ich do posiadania potomstwa? Siłą zapłodnisz kobiety lub wymusisz stosunek u faceta? To chyba nazywa gwałt. Kolejny raz zapominasz, że jest coś takiego jak wolność osobista.
1 miesiąc temu / Aha
 
Zarówno propaganda, jaki praktyki homoseksualne powinny być w Polsce zakazane. Przypomnę - mamy głęboki kryzys demograficzny. W takich warunkach przyznawanie praw osobom lgbt byłoby jak przyznawanie szczególnych praw miłośnikom owoców morza podczas klęski głodu. Do konstytucji powinien być wpisany obowiązek zakładania rodzin i posiadania dzieci. Osoby o zwichrowanych postawach moralnych trzeba albo leczyć, albo izolować.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
Nauczanie Kościoła ws homoseksualizm można zmienić, co zresztą już się dzieje, na naszychoczach, a opinie takie jak zawarte w tym tekście świadczą tylko o rozpaczy środowisk konserwatywnych, które niewiele mogą aby zatrzymać ten proces.
1 miesiąc temu / Janek
 
Homoseksualizm był zanim powstało chrześcijaństwo. Jest tak samo naturalny jak oddychanie czy jedzenie. Popęd seksualny jest naturalna potrzebą ludzkiego organizmu. Jedni jedzą więcej, inni mniej. Tak samo z seksem, nie bójmy się tego słowa. Homoseksualiści nie mają takich samych praw do bycia szczęśliwymi. Chyba, że powiemy że polacy pod zaborami niemieckimi mieli te same prawa co niemcy - polacy nie mogli mówić po polsku, ale przecież niemcy też nie mogli! To nie jest równouprawnienie!
1 miesiąc temu / Pitagoras
 
Bardzo dobry, syntetyczny, mądry i rzeczowy tekst. Po co się oszukiwać że jest inaczej ale prawda dla wielu jest niewygodna
1 miesiąc temu / Klasyk
 
"A małżeństw ? normalnych, heteroseksualnych! ? gotowych i chętnych do adopcji dziecka jest w Polsce tyle, że nikt nie musi rozważać konieczności oddawania dzieci w ręce homoseksualistów" - Czyli można zlikwidować domy dziecka, bo wszystkie dzieci stamtąd trafią do rodzin zastępczych?
1 miesiąc temu / N.
 
Poczytaj sw. Pawla - mezczyzni wspolzyjacy z soba NIE ODZIEDZICZA KROLESTWA BOZEGO
1 miesiąc temu / @aha
 
Z punktu widzenia katolika wszystkie te wypunktowane sprawy są jak najbardziej prawdziwe i żaden katolik nie powinien uważać homoseksualizmu za moralny czy normalny. Jest tylko jeden problem w tym rozumowaniu, katolicy stanowią poniżej 18% ludzkości, jest Was tylu co np mieszkańców Indii, albo Chin, co daje wam prawo narzucać swoje normy innym? Żyjcie sobie tak jak chcecie, Polska nie jest państwem wyznaniowym i nie wolno tworzyć praw, które narzucają wszystkim wasza ideologię. Jeżeli chcecie przekonać do swojej religii innych róbcie to przykładem, anie przymusem.
1 miesiąc temu / Alan
 
1. Tu się zgadzam z Redakcją 2. To stwierdzenie jest prawdziwe, potwierdziła je książka Frederica Martela - Sodoma, tłumacząca fenomen lawendowej mafii. Obecnie trend ten zanika. 3. Nie jest szkodliwy - nie odczuwam zgorszenia widząc dwóch ludzi idących razem za rękę po ulicy, podobne przeświadczenie ma wielu ludzi np. W Warszawie gdzie taki widok jest codziennością. 4. Nie ma znaczenia, jest to tylko sprawa osobista. Ma zaś znaczenie w kwestii informacji, dziedziczenia i rozliczania się z fiskusem. 5. Zachowania homoseksualne obserwuje się u ponad 200 gatunków zwierząt, odpowiada za nie mutacja genetyczna. Niektóre gatunki są nawet bardziej skłonne do stosunku homo niż hetero, dlatego trudno je rozmnażać w niewoli. 6. Nie każdy jest katolikiem. 7. Skoro Pan Jezus nic nie mówił skąd pewność naszego postępowania? ST ustąpił miejsca NT 8. Lepszy taki dom niż bidul albo patologiczna rodzina z przemocą i alkoholem. 9. Sprawa ta podzieliła cały naród - potrzebna nam dyskusja a nie wojna.
1 miesiąc temu / Aha
 
Cytat z artykułu: "Pan Jezus rzeczywiście nie mówił o homoseksualizmie". Nie do końca prawda. Pośrednio mówił i to mówił negatywnie: "Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu" Łk10,12
1 miesiąc temu / korekta
 
Świetny artykul, gratuluję!
1 miesiąc temu / DL
 
Przestalem czytac juz w pierwszym punkcie, jak Autor pisze ze kazdy moze zawrzec zwiazek malzenski. Serio? Gej tez?
1 miesiąc temu / Mar
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.