DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

National Catholic Register: niepokojące zbliżenie Watykanu i ONZ

National Catholic Register: niepokojące zbliżenie Watykanu i ONZ
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Yolanda Coervers)

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterrez w grudniu stwierdził, że troski Stolicy Apostolskiej pokrywają się z podstawowymi wartościami Karty Narodów Zjednoczonych. Zdaniem biurokraty chodzi tu między innymi o godność i wartość osoby ludzkiej. Również Stolica Apostolska wydała komunikat koncentrujący się na pokoju i celach zrównoważonego rozwoju, a także migracji i zmianach klimatu. Jednocześnie brakuje wspomnienia o nienarodzonych.  

 

Według „National Catholic Register” owe zgodne komunikaty świadczą o zbliżaniu się ONZ i Stolicy Apostolskiej. Portal zwraca uwagę na bezkrytyczne niemal poparcie Watykanu dla celów zrównoważonego rozwoju.

 

Tymczasem zdaniem „National Catholic Register” wśród 17 punktów zrównoważonego rozwoju i związanych z nimi 169 celów, jak również ogólnie w polityce ONZ znajdziemy promocję kontroli narodzin.

 

Jak zauważa amerykański poral katolicki przykłady współpracy Watykanu i ONZ obejmują Globalne Porozumienie o Migracji z 2018 roku; Porozumienie Paryskie z 2015 roku oraz współpracę między Caritas Internationalis a instytucjami ONZ.  

 

Niepokój budzi też zaplanowana na 5 lutego w Papieskiej Akademii Nauk konferencja dotycząca tak zwanej integracji braterskiej” – za sprawą zapowiedzianego udziału Jeffrey'a Sachsa.

 

„National Catholic Register” dowiedział się również o przyjęciu Melindy Gates na prywatnej audiencji u papieża. Jednak ani watykańscy specjaliści od komunikacji, ani przedstawiciele Fundacji Gatesów nie potwierdzili, jakoby spotkanie się odbyło. Z drugiej strony nie zaprzeczyli też temu – twierdzi portal. Tymczasem żona komputerowego magnata znana jest z promocji antykoncepcji.  

 

Medium powołuje się również na twierdzenie profesora Stefano Fontany. Ten specjalista od katolickiej nauki społecznej zwrócił uwagę, że o ile za kadencji kardynała Renato Martino jako stałego obserwatora w ONZ Watykan starał się unikać używania określenia „zdrowie reprodukcyjne”, o tyle teraz przedstawiciele Stolicy Apostolskiej używają tegoż określenia.

 

Tymczasem pod tym terminem kryje się kontrola narodzin. Samo przyjmowanie kontrowersyjnego terminu budzi więc wątpliwości.

 

Zbliżenie przedstawicieli Kościoła do ONZ budzi zatem obawy o nadmierne dostosowanie się działań ludzi Kościoła do chwilowych mód intelektualnych i związanych z nimi potężnych sił. Tymczasem rola Kościoła nie polega na uleganiu światu, lecz na twardym obstawaniu przy Prawdzie – często niewygodnej i trudnej.

 

Źródła: ncregister.com / pch24.pl 

mjend

 


DATA: 2020-02-05 13:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest też taka organizacja teozoficzna przy onz 'Lucis Trust' dawniej lucifer trust. Ciekawe co na to Watykan?
9 miesięcy temu / ProBro
 
przy ONZ jest też stały obserwator Watykanu Arcybiskup Celestino Migliore
9 miesięcy temu / ewa
 
Droga chyba wyraźnie wskazuje że najważniejsze są te sprawy internacjonalne, kosmopolityczne, mainstreamowe a mniej sprawy mniejszych,, podmiotów '' jak państwa. Czyli przykładowo głos jakiejś głowy państwa nie będzie się liczyl jeśli będzie to tylko w interesie kraju a nie w interesie ,,wszystkich''.
9 miesięcy temu / pl
 
Powiedziano, ze poznanie sie zwiekszy w czasie konca...ONZ podlega Watykanowi.
9 miesięcy temu / Teodor...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.