DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

NaTemat uderza w Michaela Schudricha? Serwis sugeruje, że naczelny rabin Polski popiera eugenikę

NaTemat uderza w Michaela Schudricha? Serwis sugeruje, że naczelny rabin Polski popiera eugenikę
Michael Schudrich. Fot.Marian Zubrzycki/FORUM

Michael Schudrich poinformować miał, że solidaryzuje się „ze wszystkimi kobietami walczącymi w obronie ich godności i praw”. Lewicowy portal NaTemat podchwycił wątek i bez większych podstaw stwierdził, że naczelny rabin Polski miał na myśli zwolenniczki aborcji domagające się prawa do mordowania swoich dzieci, sugerując tym samym, że żydowski duchowny popiera rozwiązania eugeniczne, od których nie stronili mordujący Żydów Niemcy.

 

„Moja dwar Tora podczas nabożeństwa porannego w pierwszy dzień żydowskiego Nowego Roku, w poniedziałek 3/10, poświęcona będzie prawom i godności kobiety w judaizmie. Chcę w ten sposób wyrazić solidarność ze wszystkimi kobietami walczącymi w obronie ich godności i praw” – poinformować miał rabin Schudrich, o czym na Facebooku napisała cytowana przez naTemat Beata Chmiel. Nie ma tu mowy o aborcji czy „Czarnym Proteście”.

 

Tymczasem lewicowe medium pisze: „W ten sposób chce on [Schudrich-red.] wyrazić solidarność z kobietami, które protestowały dziś na ulicach miast Polski w obronie swoich praw”, jednoznacznie, ale i miejmy nadzieję bezpodstawnie łącząc rabina z poglądami kobiet domagających się legalizacji aborcji.


Trudno bowiem wyobrazić sobie, by jakikolwiek Żyd popierał eugenikę, przez którą to życie straciło kilka milionów osób tej narodowości. Tymczasem to właśnie aborcja eugeniczna jest najczęściej stosowaną w Polsce. Na mocy tej „przesłanki” morduje się rocznie około tysiąca polskich dzieci. W ramach działań eugenicznych Niemcy mordowali Żydów w trakcie II Wojny Światowej.

 


MWł
  


DATA: 2016-10-04 09:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przecież to dobry geszeft, dziwne jakby nie popierał
2 miesiące temu / realista
 
Ciągle widać niezrozumienie eugeniki. A tutaj w szczególności.
ponad 4 lata temu / NN
 
Godność kobiety w judaizmie jaknajbardziej istnieje, a porownujac judaizm reformiwany i kosciol katolicki, to juz w ogole niebo i ziemia. Co do panstwa Izrael abircja jest tam dozwolona i prawo w tej kwestii jest liberalne
ponad 4 lata temu / Karolina
 
A co wam się tak nagle żal Szudricha zrobiło? A nich się lewacy z żydami kłócą, to ich "wewnętrzna" sprawa, wszak mają wiele wspólnego, choćby nienawiść do KK. Z Panem Bogiem.
ponad 4 lata temu / Stefan
 
to poczytajcie kto prowadził badania nad eugeniką przed II WŚ. np. prof Ludwik Hirszweld
ponad 4 lata temu / pm
 
jeszcze jeden nawiedzony psychopata...popierajacy psujow
ponad 4 lata temu / no....
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.