DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 77  >   TEMAT NUMERU: Stulecie mordowania nienarodzonych

Nasze działania zmieniają rzeczywistość

Nasze działania zmieniają rzeczywistość

Miarę naszego sukcesu dostrzegamy w płynących do nas z całego kraju prośbach o wsparcie i zaangażowanie się w sprawy lokalnych społeczności. I my takie działania podejmujemy, i to najczęściej z powodzeniem – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w rozmowie z Piotrem Relichem.

 

Jak zmieniło się w Polsce postrzeganie kwestii aborcji i ochrony życia na przestrzeni ostatnich lat?

– Od roku 1956 abortowano w Polsce w świetle prawa ponad pięć milionów dzieci. Dzięki zmianom prawnym z roku 1993 oraz orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z roku 1997 udało się poważnie ograniczyć ten krwawy proceder, choć dziś na mocy tak zwanego kompromisu aborcyjnego wciąż legalnie zabija się około tysiąca dwustu dzieci rocznie.

Wskutek aktywnych działań środowisk pro-life opinia publiczna zmienia zdanie na temat aborcji i ochrony życia. Według ostatnich badań, aborcji na żądanie, z tak zwanych przyczyn społecznych, sprzeciwia się większość Polaków. Mało tego, według badań CBOS, miarą spełnienia i szczęścia w życiu jest szczęśliwe rodzicielstwo – tak uważa 95 procent badanych. Możemy zatem mówić o sukcesie w postrzeganiu spraw związanych z ochroną życia i rodzicielstwem.

 

Jakie inicjatywy podjęło Centrum Życia i Rodziny w kwestii ochrony życia i tradycyjnej rodziny na przestrzeni ostatnich lat?

– Ostatnie lata przyniosły cały szereg działań naszego Centrum. Oczywiście, sztandarowym projektem, który realizujemy od samego początku naszej działalności, jest Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku odbył się on pod hasłem: Wspólnie brońmy rodziny, nawiązującym do ataków na rodzinę, których doświadczaliśmy ze strony lewicowych aktywistów ruchu LGBT. Miarę sukcesu tegorocznego Marszu wskazuje frekwencja – możemy mówić o blisko pięciu tysiącach uczestników – co w dobie obostrzeń było wynikiem nad wyraz wyjątkowym. Ważne było dla nas również przyjęcie zaproszenia przez Andrzeja Dudę. Po raz pierwszy w historii Marszu dla Życia i Rodziny wziął w nim udział Prezydent RP.

 

Warto odnotować, że gdy w lutym 2020 roku Rada Miasta Poznania chciała wprowadzić Europejską Kartę Równości Płci Kobiet i Mężczyzn, która realizuje politykę gender mainstreaming, a więc niezwykle niebezpieczną dla rodzin, we współpracy ze społecznikami z Poznania zorganizowaliśmy protest oraz kampanię internetową, w którą zaangażowało się blisko dwanaście tysięcy osób. Byliśmy obecni na posiedzeniu rady, gdzie wyraziliśmy sprzeciw wobec tych niebezpiecznych propozycji.

Gdy mimo to liberalni radni przyjęli dokument, interweniowaliśmy u wojewody wielkopolskiego, któremu w osobistej rozmowie przedstawiliśmy zagrożenia płynące z genderowej uchwały. Ostatecznie wojewoda unieważnił decyzję radnych. Zatem na tym odcinku udało się uchronić poznaniaków przez zakusami ideologii gender.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Konferencja Episkopatu Meksyku zaapelowała do członków Izby Deputowanych, niższej izby parlamentu o zablokowanie lub „zmianę projektu” ustawy służącego legalizacji konsumpcji marihuany. Zatwierdzony w czwartek dokument przez Senat powinien zostać jeszcze w grudniu poddany głosowaniu przez posłów.

 
 

Platforma Obywatelska, jeśli chodzi o kościec ideowy, oderwała się całkowicie od swojego zaplecza. Staje się powoli, mimo swojej wielkości i dosyć dużego przedstawicielstwa w polskim parlamencie, przystawką Lewicy – powiedział publicysta Miłosz Lodowski.

 

Według lizbońskiego tygodnika „Expresso” coraz dłuższa jest lista państw, którym nie podoba się upolitycznianie wypłat ze wspólnego budżetu dla państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

W ponad 200 argentyńskich miastach odbyły się demonstracje przeciwko projektowi prezydenckiego prawa w pełni legalizującego zabijanie dzieci poczętych. Manifestacje mają różny charakter, w zależności od organizatorów. W Buenos Aires uczestnicy odmawiali Różaniec przed budynkiem parlamentu, powierzając nienarodzonych opiece Maryi.

 

Grupa lekarzy i naukowców ostrzega przed zgubnymi skutkami masowego zaszczepienia Polaków przeciwko koronaworusowi. Ich zdaniem oferowane preparaty nie są wystarczająco bezpieczne. Lekarze apelują, by nie sięgać tu po żadne środki przymusu oraz chcą rzetelnej informacji na temat skuteczności i powikłań szczepionki.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.