DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Nastoletnia mama poświęciła swoje życie dla nienarodzonej córeczki

Nastoletnia mama poświęciła swoje życie dla nienarodzonej córeczki
www.gofundme.com

Kilka dni temu zmarła na raka Amerykanka Dana Scatton, która przed ponad rokiem, krótko zanim osiągnęła pełnoletność, urodziła córeczkę. Będąc jeszcze w stanie błogosławionym nastolatka odmówiła przyjęcia terapii mogącej zagrozić dziecku.

 

W listopadzie 2017 roku u dziewczyny będącej wówczas w siódmym miesiącu ciąży zdiagnozowany został nieoperacyjny guz mózgu. Scatton odmówiła poddania się radioterapii, która mogła przynajmniej przedłużyć jej życie. 90 procent osób z podobnym rozpoznaniem umiera w ciągu 18 miesięcy. Młoda mama zwlekała z rozpoczęciem leczenia tak długo aż jej dziecko bezpiecznie przyjdzie na świat.

 

Aries Marie urodziła się w 33. tygodniu ciąży i samodzielnie oddychała. Stan jej mamy systematycznie się pogarszał, choć Dana dzielnie walczyła o każdy dzień. Mimo, że przez pierwsze, bardzo ważne od postawienia diagnozy tygodnie pozbawiona była wskazanego leczenia, przeżyła około 17 miesięcy. Cały ten czas koncentrowała się na walce z chorobą i wspólnych chwilach z córką, która często przebywała u jej boku w szpitalu.

 

W zeszły poniedziałek dzielna młoda matka odeszła do Pana. „Zainspirowała nas do stawania się lepszymi niż jesteśmy i skupiania się w każdym momencie na Bożej obecności” – napisali m.in. jej bliscy na profilu społecznościowym poświęconym Danie i jej walce.

  

Źródło: Life News, Facebook.

RoM

  

 

 

 

 

 


DATA: 2019-05-02 15:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

POWIEM TAK KTO JEST RODZICEM TEN ZROZUMIE I NIE MA TU ZNACZENIA KTO JAKIEGO JEST WYZNANIA ... KAŻDE ŻYCIE JEST WAŻNE WIELKI SZACUNEK DLA TEJ MŁODEJ KOBIETY I MATKI
ponad 1 rok temu / robertos
 
Wspaniały przykład heroicznej miłości , Bóg dał , Bóg wziął , niech imię Boże będzie uwielbione !
ponad 1 rok temu / Wierzący
 
M&m's: Życie matki i córki jest jednakowo warte, chociaż czasem życie matki może być ważniejsze np. z powodu jej jednoosobowej opieki nad innymi małymi dziećmi w skrajnie trudnych warunkach . W powyższym przypadku decyzja należała do matki i nie musiała skoń czyć się jej śmiercią. Podjęcie terapii w ciąży oznaczało pewną śmierć dziecka wyłączając cud i matka nie chciała próbować ocalać swojego życia za tę cenę. Dała córce życie i ocaliła je. To się nazywa MIŁOŚĆ .
ponad 1 rok temu / Optymista
 
Dziecko ma cudowną Matkę...oddała życie dla dziecka...
ponad 1 rok temu / Rzyt
 
Czy jednak nie jest tak, ze np. Kosciol zezwala na zaprzestanie tzw. uporczywej terapii w celu skrocenia cierpienia osoby chorej? Czy wobec tego nie jest tozsame to, ze matka nie popelnilaby wg . waszej religii grzechu gdyby podjela leczenia i wskutek tego dziecko by zmarlo?
ponad 1 rok temu / M&m's
 
@M&m's - w perspektywie ziemskiej życie DOCZESNE córki jest tak samo ważne, jak życie matki ... ale w perspektywie wieczności życie WIECZNE jest najważniejsze. Przepustką do Nieba będą nasze dobre uczynki a nie to, co zgromadziliśmy w czasie ziemskiego życia czy na ile zachowaliśmy własne życie tu na ziemi.
ponad 1 rok temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.