DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Następca tronu Francji pożegnał zmarłego wybitnego pisarza Jeana Raspaila

Następca tronu Francji pożegnał zmarłego wybitnego pisarza Jeana Raspaila
Ludwik Alfons Burbon na pogrzebie gen. Francisco Franco, fot. POOL New/Reuters

Ludwik Alfons Burbon, książę Andegawenii i następca tronu Francji jako Ludwik XX, publicznie pożegnał zmarłego przed kilkoma dniami, wybitnego pisarza Jeana Raspaila. Ten monarchista i autor wielu niezwykle popularnych powieści odszedł w wieku 95 lat, uprzednio zaopatrzony sakramentami.

 

„Z wielkim żalem dowiedziałem się o wezwaniu do Boga Jeana Raspaila, wiernego do końca Kościołowi i Francji. Będzie nam brakowało jego osobowości i brawury” – napisał w oficjalnym komunikacie następca tronu Francji, Ludwik XX. „Niech Przedwieczny Ojciec przyjmie go do siebie i dołączy do wszystkich mężnych ludzi, którzy przyczynili się do chwały i honoru naszej umiłowanej Ojczyzny” – dodał w pożegnalnym wpisie.

 

Warto dodać, że Ludwik Alfons Burbon jest nie tylko księciem Andegawenii i spadkobiercą tronu Francji. Ludwik XX jest zarazem prawnukiem hiszpańskiego przywódcy gen. Francisco Franco.

 

Przypomnijmy, że Jean Raspail zmarł 13 czerwca w podparyskim szpitalu Henry-Dunant. Był tradycyjnym katolikiem, wielkim miłośnikiem monarchii i katolickiego porządku społecznego. Politycznie niepoprawnym prorokiem masowej inwazji barbarzyńców na Europę. Dobrze mówił o Polsce. Przez wiele lat organizował uroczystości żałobne, upamiętniające śmierć króla Ludwika XVI. Wielokrotnie był nazywany „prorokiem naszych czasów”. Sławę i uznanie przyniosła mu w szczególności powieść „Obóz świętych”, w której przewidział najazd muzułmańskich imigrantów na Europę.

 

Oprócz tej pozycji napisał także kilkadziesiąt innych książek i esejów, z których w Polsce opublikowane zostały między innymi powieści: „Ja, Antoni de Tuonens, król Patagonii” (1981), „Oczy Ireny” (1984), „Sire” (1990), „Siedmiu jeźdźców” (1993), „Pierścień rybaka” (1995), „Król zza morza” (2000) i „Miłosierdzie” (2018).

 

 

Źródło: beaudricourt.hautetfort.com, PCh24.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-18 23:25
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Symboliczne wydarzenie. Biedna Francja.
6 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Jest republiką- na razie.
6 miesięcy temu / ruisdael
 
ludwik jak ludwik, ale ten alfons bo z francji?
6 miesięcy temu / he he
 
Uzurpator nie następca. Francja jest republiką
6 miesięcy temu / Aha
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.