Gwoli sprawiedliwości przyznajmy, że rozwiązanie to nie jest żadnym ewenementem. Podobne świadczenia istnieją we Francji i Wielkiej Brytanii. Są też kraje – jak choćby Norwegia – które zamiast na pomoc finansową stawiają na zapewnienie komfortowych warunków i pełnej opieki zdrowotnej kobiecie zarówno podczas ciąży, jak i po urodzeniu dziecka. Z kolei matki fińskie otrzymują od rządu słynne „paczki” z ubraniami, pieluchami, akcesoriami dziecięcymi i kosmetykami dla matki. To swego rodzaju becikowe w naturze, którego tradycja sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdy Finlandia była krajem biednym i zmagającym się z wysoką śmiertelnością niemowląt.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
„Kościół Niepokalanego Poczęcia N.M.P przy ul. Kopernika pozostanie miejscem sprawowania kultu, jednocześnie będąc też miejscem organizowania koncertów muzyki klasycznej, podobnie jak to ma miejsce w innych krakowskich kościołach” – wynika z ustaleń pomiędzy władzami Krakowa oraz krakowską kurią.
Czy przetrwamy prezydenturę Joego Bidena? Jak będzie wyglądała jego prezydentura? Mówi o tym publicysta, Jakub Majewski.
Dwóch biskupów wystosowało list w imieniu kard. Vincenta Nicholsa, prymasa Anglii i Walii w sprawie polskiego katolika znajdującego się w szpitalu w Plymuth. Przebywającemu w śpiączce mężczyźnie grozi zagłodzenie w majestacie prawa. Biskupi apelują do swojego Ministra Zdrowia o zgodę na przetransportowanie chorego do Polski.
Konferencja Episkopatu Stanów Zjednoczonych opublikowała w dniu inauguracji prezydenta Joe Bidena oświadczenie. Przewodniczący Episkopatu, abp José H. Gomez, wyraził nadzieję, że nowa administracja nie będzie narzucać Ameryce aborcji i antykoncepcji, ale podejmie współpracę z Kościołem. Oświadczenie ostro skrytykował kard. Blaise Cupich, metropolita Chicago.
Mimo, że mamy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgonną z ustawą zasadniczą eugeniczną przesłankę aborcyjną, szpitale nie zmieniły swojej praktyki i nadal dokonują aborcji. Powodem jest brak publikacji wyroku.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI