DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Narasta agresja aborcjonistów. Napaść na warszawski kościół pw. świętego Aleksandra

Narasta agresja aborcjonistów. Napaść na warszawski kościół pw. świętego Aleksandra
Fot. Twitter / Anna Maria Siarkowska

Grupa młodych osób, głównie ze środowisk narodowych oraz warszawscy kibice obronili kościół na stołecznym Placu Trzech Krzyży przed agresją lewicowej tłuszczy. Policja, która podczas niedawnej demonstracji „covidosceptyków” wykazała się energiczną interwencją i zdecydowaniem, wobec napastliwego tłumu prezentowała ogromną powściągliwość.

 

 

„Mamy rannych na Placu Trzech Krzyży. W #StrażNarodowa lecą butelki, kamienie i ostre przedmioty” – relacjonował na Twitterze około godziny 19:00 Tomasz Kalinowski, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

 

Zanim jednak doszło do eskalacji agresji, przedstawiciele Straży Narodowej i Konfederacji ostrzegali, że w stronę Placu Trzech Krzyży zmierza liczna grupa manifestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji eugenicznej.

 

„Właśnie manifestacja przeciwników Kościoła dotarła na Plac Trzech Krzyży. Niszczą napisami elewację zabytkowego kościoła św. Aleksandra. Policja nie reaguje, nie używa środków przymusu bezpośredniego. Z rozmów z funkcjonariuszami wiemy, że policja boi się reakcji medialnych” – napisał w mediach społecznościowych poseł Krzysztof Bosak.

 

Niedługo potem poseł Anna Maria Siarkowska (PiS) poinformowała, że osoba, która pomalowała sprajem elewację została zatrzymana i stanie przed prokuratorem. Parlamentarzystka dołączyła do broniących kościoła.

 

Przed godziną 20:00 na modlących się przed świątynią katolików poleciały petardy.

 

„Na Placu Trzech Krzyży jest kilku rannych. Dostali w głowę szklanymi butelkami. Lecą petardy i kamienie. Także w młode, odważne kobiety. Protestujący blokowali karetkę dla ochraniających kościół. Policja nie reaguje” – przeczytać można było na profilu Straży Narodowej przed godziną 21:00.

 

Szeregowi katolicy, "ekstremiści" z @RuchNarodowy i "ruscy agenci" z @KONFEDERACJA_
muszą bronić dziś polskich świątyń! To obowiązkiem państwa, utrzymywanego głównie przez katolików, dysponującego policją i wojskiem jest aktywna obrona narodowej świętości przed barbarzyńcami! – przypomniał władzy były parlamentarzysta Witold Tomczak.

 

„Przepraszam, ale gdzie jest minister Mariusz Kamiński? Ma coś do powiedzenia na temat sytuacji? Czy aktualnie jest, powiedzmy, niedysponowany? Bo chyba raczej powinien się wypowiedzieć. Albo ustąpić, jeśli nie jest w stanie zapanować nad podlegającą mu formacją” – dopytywał publicysta Łukasz Warzecha.

 

Lewactwo rzucało butelkami, kamieniami i sprawiło, że kilka osób broniących kościoła została odwieziona do szpitala! To wszystko działo się przy totalnym braku reakcji ze strony @PolskaPolicja

!!! @pis  chce braku stabilności w tym państwie! Co za syf i katastrofa!” – relacjonował Piotr Szlachtowicz z portalu wRealu24.pl.

 

Około godziny 22:00 Robert Bąkiewicz ze Straży Narodowej poinformował: Szturm lewackich barbarzyńców na kościół św. Aleksandra w Warszawie odparty! W decydującym momencie #StrażNarodowa otrzymały solidne wsparcie ze strony kibiców Legii Warszawa”.

 

Kilkadziesiąt minut później w okolicach świątyni znów zaczęły zbierać się grupy aborcjonistów, przy asyście zaledwie kilku funkcjonariuszy policji. 

 

 

 

Źródła: Twitter, Facebook.

RoM

 

 


DATA: 2020-10-26 23:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"miecz, głód i zaraza" por. Ez 12,16. To konsekwencje życia, gdy ma się Pana Boga daleko gdzieś.
1 miesiąc temu / max
 
Piszę od lat, że PiS to partia feministyczna, a rozwydrzony feminizm jest największym wyzwaniem kulturowym w Polsce. Naczelnym feministą jest sam Jarosław K., całujący "damy" po łapach i zabraniający krzyczeć na kobiety. Następnym jest pan Zbyszek Z., chodzący pewnie w domku posłusznie na pasku Pati Koti, a który odpowiada za fałszywą propagandę Funduszu Sprawiedliwości, nakręcającego za grube pieniądze wizerunek jakichś wielkich krzywd, które dzieją się kobietom w Polsce , co jest jedną z pobudek dla absurdalnego #piekłakobiet
1 miesiąc temu / Dar
 
Przypomina mi to historię Męczenników Podlaskich, tylko tam atakującymi byli żołnierze carscy. Zginęło 12 obrońców, których JPII wyniósł do rangi błogosławionych. Dzisiaj najbardziej boli to, że ludzie z polskim obywatelstwem -bo przecież nie Polacy- którzy się tu urodzili i wychowali w Królestwie Maryi atakują Kościół, atakują Boga. Nigdy bym nie uwierzyła że to jest możliwe w mojej Ojczyźnie! A jednak to się dzieje! I jeszcze ten haniebny brak reakcji policji...
1 miesiąc temu / Polka
 
Kamaryla rządowa a raczej nierządna wypałuje kogo trzeba.Swoich nie ruszą.Naiwność niektórych nie ma granic wierząc w pobożność socjalisty prezesa.
1 miesiąc temu / Andrzej.
 
Nigdy dosyć powtarzania niezmiennie słusznej diagnozy prof. Wolniewicza - "Pośród wielu ujemnych cech lewactwa, najbardziej wydatną jest głupota."
1 miesiąc temu / 123
 
Agresja i próby narzucania swoich poglądów czyli zamykanie ust wszystkim występuje. Innym zamykają a sami tracą okazję do siedzenia cicho. Typowe sianie pozogi i zniszczenia. Ale nie pierwsze to strajki które mają na celu destabilizacje i nic więcej. Bo wprowadzanie ich praw to oznacza.
1 miesiąc temu / rb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.