DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 23 LIPCA
Św. Brygidy, patronki Europy
Św. Brygidy, patronki Europy
XVI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna, Bolesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
Napisz do nas

Wiesz o ważnym wydarzeniu, którego nie ma u nas na portalu?

 
Temat *:
Treść *:
Podpis *:
E-mail *:
Załącznik:
 
 
Przepisz kod z obrazka *:
 
 
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Polska

Wizyta księcia Williama i księżnej Kate w Polsce była elementem sponsorowanego przez państwo negowania Holokaustu, podobnie zresztą jak próby zwalczania kłamstwa oświęcimskiego – oceniła korespondentka „Guardiana”. Jej zdaniem para książęca winna odwiedzić obóz Auschwitz-Birkenau, gdzie ginęli Żydzi, a nie stworzony z myślą o ostatecznym rozwiązaniu kwestii polskiej na terenie Pomorza Gdańskiego, obóz Stutthof.

 
Polska

Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie uczczono stulecie powstania „Błękitnej Armii” gen. Józefa Hallera, jednej z najważniejszych polskich formacji wojskowych okresu odzyskania niepodległości. Jaką rolę odegrali w niej kapłani?

 
Kościół

Tytuł bazyliki mniejszej jest jasnym znakiem uznania szczególnego znaczenia dla głębokiego życia chrześcijańskiego, liturgicznego i pastoralnego, którym rychwałdzki kościół zawsze się wyróżniał w całej diecezji – mówił prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Sakramentów Świętych, kard. Robert Sarah.

 
Polska

Tatuaż może być niebezpieczny dla zdrowia i życia – odkryli naukowcy. To nie tylko zakażenia związane z wprowadzaniem pod skórę barwników, ale i zagrożenia związane z zawartymi w nich toksycznymi składnikami. O zagrożeniach duchowych związanych z tatuowaniem ciała wiadomo nie od wczoraj.

 
Kościół

Systematycznie zmniejsza się liczba wystąpień z Kościoła katolickiego w Niemczech - poinformowała Konferencja Biskupów Niemiec. Równocześnie odnotowano niewielki wzrost liczby chrztów. Niestety, liczba wiernych uczęszczających do kościoła wciąż maleje. Jaką przyszłość ma niemiecki Kościół?

 
Świat

Politycy na Kapitolu będą mieli prawo weta w przypadku gdyby Biały Dom złożył propozycję złagodzenia sankcji nałożonych na inne kraje – to nowa zasada przyjęta przez amerykański Kongres. By zmiana weszła w życie musi ją podpisać prezydent.

 
Świat

„Księża to ludzie Boży, którzy poświęcają swe życie dla narodu, bez jakiejkolwiek rachuby politycznej. Krzywdzenie ich oznacza szkodę dla całej wspólnoty, której oni służą” – napisali biskupi, upominając się o działania władz w sprawie uwolnienia uprowadzonych kapłanów.

 
Świat

Dla Rosjan – polityka, dla Chin – bezpieczeństwo? Na Bałtyku ruszają manewry z udziałem okrętów wojennych Rosji i Chin. Kraje bałtyckie są zaniepokojone, bo intencje krajów, których wojska uczestniczą w ćwiczeniach nie są do końca jasne.

 
Świat

Nie chcesz zabijać chorych, tracisz pracę. To przypadek pielęgniarki z 30-letnim stażem z Kanady. Za odmowę organizowania eutanazji pacjentów kobieta została zwolniona.

 
Świat

Ministrowie spraw zagranicznych Turkmenistanu, Turcji i Azerbejdżanu w tym tygodniu w Baku ustalili kierunki dalszej współpracy gospodarczej, głównie w sferze energetyki. Za tymi ustaleniami mają iść ważne decyzje, w tym o budowie nowego gazociągu z Turkmenistanu przez Azerbejdżan do Turcji. Jak podają „EurAsia Daily” i „Niezawisimaja Gazieta”, Turcja staje się głównym lobbystą Turkmenistanu i forsuje rozwiązania korzystne dla środkowoazjatyckiej republiki wbrew stanowisku Rosji. 

 
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.