DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Naklejki „Strefa wolna od LGBT” pogorszą relacje z USA? Mosbacher zaniepokojona

Naklejki „Strefa wolna od LGBT” pogorszą relacje z USA? Mosbacher zaniepokojona
Fot. J. Szydłowski / Forum

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, skrytykowała pomysł dołączenia do tygodnika „Gazeta Polska” naklejek o treści „strefa wolna od LGBT”. „Jestem rozczarowana i zaniepokojona” – pisze Mosbacher i podkreśla, że to promowanie nienawiści i nietolerancji.

 

W najnowszym numerze „Gazety Polskiej”, czytelnicy będą mogli znaleźć naklejki z napisem „Strefa wolna od LGBT”. Wydawca zdecydował, że będą one właściwym dodatkiem do gazety, która sprzeciwia się nachalnej promocji ideologii LGBT w Polsce. Naklejka oprócz hasła będzie zawierała przekreśloną tęczę – symbol środowisk homoseksualnych i LGBT na całym świecie. Redakcja podkreśla, że dodatek do gazety nie jest sprzeciwem wobec konkretnych osób, ale „wobec radykalnie lewicowych ideologii godzącej w rodzinę i wartości, na których od wieków opiera się europejska cywilizacja”.

 

Pomysł wydawcy „Gazety Polskiej” nie spodobał się wielu wpływowym osobom. Jedną z nich jest Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, która na swoim oficjalnym koncie Twitter podkreśliła, że nie zgadza się na taką formę wyrażania poglądów. Jak wynika z wpisu, Mosbacher nie zgadza się także z samym sprzeciwem wobec promocji ideologii LGBT.

 

„Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja” – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

 

Na stanowisko ambasador USA zareagował Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który wyraźnie podkreślił niezależność poglądów. „Wolność oznacza, że ja szanuję Pani poglądy, a Pani moje. Sprzeciwiamy się jedynie narzucaniu poglądów siłą. Bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym. Polacy kochają wolność i znają od wieków słowo tolerancja. Dlatego wspierali powstanie USA” – napisał Sakiewicz. Jednocześnie zapewnił, że pomimo sprzeciwu i protestów wobec treści naklejki, czytelnicy znajdą ją w najnowszym wydaniu tygodnika.

 

Mocne słowa z ust Tomasza Sakiewicza padły także w jego rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. „Nikt dzisiaj nie jest bliżej nazizmu, szczególnie w wersji Ernesta Rohma, prekursora partii hitlerowskiej niż ci którzy prześladują za odrzucenie ideologii LGBT” – powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

 

Warto dodać, że przeciwko akcji „Gazety Polskiej” zaprotestował również Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Zapewnił, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. W mediach społecznościowych zaatakował również polskich biskupów. „Niemieccy faszyści tworzyli strefy wolne od Żydów. Apartheid - od czarnych. Jak widać tradycja znajduje godnych naśladowców, tym razem w Polsce, pod parasolem PiS i biskupów” – czytamy na jego profilu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl, Twitter

WMa

 


DATA: 2019-07-18 17:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba było napisać "Strefa wolna od propagandy ideologii LGBT" - wtedy sprawa byłaby jasna. Niestety, redaktor Sakiewicz jak zwykle przesadził. Czyżby celowo? Żeby oskarżyć Polaków o nienawiść?
4 miesiące temu / m_h
 
Powinniśmy zadbać o to, żeby cala Polska była strefą wolną od ideologii lgbt i ich wyuzdanych, obrzydliwych parad!!! Polacy zjednoczmy się wokół Naszej Królowej, bądźmy Polakami, wolnymi i wiernymi Bogu!!!
4 miesiące temu / Polka
 
A od kiedy ambasador ma prawo zajmować się sprawami wewnetrznymi państwa w którym jest tylko gościem???!!!! Polska to Królestwo Maryi, tu nie może być zgody na promowanie grzechu!!!
4 miesiące temu / Polka
 
Prumpanią a może teraz STREFA WOLNA OD OPERACJI PLASTYCZNYCH? Abo STREFA WOLNA OD ZŁEJ ANGIELSZCZYZNY?
4 miesiące temu / dżast askink
 
Strefa wolna od LGBT? Czyli co? Jak gej wejdzie do tej strefy,to dostanie mandat,czy od razu trafi do więzienia? A może od razu będziecie wywozić w wagonach bydlęcych? Albo oznaczać trójkątami różowymi,jak w przeszłości? Ciekawe,jak będziecie sprawdzać orientację w tych strefach.
4 miesiące temu / ollek
 
Proponuję umieścić taki znak na każdym słupie granicznym RP, oraz na każdym znaku granicznym miast i wsi!
4 miesiące temu / Gekon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.