DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Niefrasobliwość religijnych władz doprowadziła wiarę do stanu upadku, a, że cała władza spoczywa w rękach mężczyzn to mamy to co mamy. Panowie stanęli na pozycji wyjściowej czyli męce Jezusa, nie zrobili ani jednego kroku dalej w sferze duchowej. Najlepiej idzie im obwinianie kobiet o co się tylko da. Czas szukania winnych w tej sferze dobiegł konca.
5 miesięcy temu / Małgorzata Kon
 
Chyba >błędne tłumaczeniebojaźliwego< siedzącego w dziurze z zapasami czyli w ekskluzywnych apartamentach kurii i czekającego na emeryturę. Jak wiadomo wg nowej nauki wszyscy idą do Nieba . Starzy ludzie już nie muszą pościć i przypominać sobie grzechów - nawet Biskupi. Z resztą dobre intencje i BRAK PAMIĘCI jest super usprawiedliwieniem.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Apokalipsa nie musi sie wypelnic,jesli swiat sie nawroci,ale sie nie nawraca,wiec walec toczy sie dalej.Walka trwa,Chrystus zwyciezy,ale przedtem bedzie strasznie,szkoda,bo ratunek jest tak blisko.Aborcja to papierek lakmusowy.
ponad 1 rok temu / Szema
 
Apel tego Kapłana pozostanie niestety wołaniem na pustyni. Kościół zamienił się w pustynie właśnie na wskutek praw opisanych już przez Kopernika co do pieniądza, że zły pieniądz wypiera dobry. Prof. Koneczny dokładnie uzasadnił i opisał działanie praw w Kulturach i Cywilizacjach: prymitywna i zła wypiera Dobrą, Ku Dobru Wspólnemu prowadzącą wg. wielowiekowych tradycji i sprawdzonych zasad. Kapłaństwo właśnie na naszych oczach upada pod naporem pychy, dobrobytu materialnego i rozprzężenia moralnego na poziomie prymitywnych sfer pożądań. Ofiarna służba w Chrystusie to nieustanna walka, nieustanny opór siłom destrukcji i upodlenia człowieczeństwa. Kapłan Tradycji po prostu brzydził się tym całym blichtrem i w pokorze i skromności czerpał siły ku Służbie Bożej. Prościej? - fura skóra i komóra, są w stanie ukatrupić człowieka w każdej sferze jego działania! Spętanie Kapłanów pracą dla materialnych konieczności i uciech, zabija ich szybciej niż AIDS!!!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
A czy u nas w Polsce jest lepiej? Zmiękczanie doktryny trwa, tańce w kościołach, łamanie praw kościelnych przez tych którzy sami je uchwalili. Różnica tylko taka że jeszcze sporo miejsc gdzie można przeżyć Mszę Św. jako Ofiarę Chrystusa a nie jako jakąś biesiadę. Ale ilu Polaków ma świadomość tego co się dzieje?
ponad 1 rok temu / probin
 
Przełożony tego odważnego kapłana to rzeczywiście tchórz. Ile takich ludzi jest na urzędach Biskupice w Kościele? Strach pomyśleć.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Cokolwiek stanie się z tym księdzem na ziemi, Pan Bóg jego odwagę mu wynagrodzi w Niebie. Brawo! Jest ksiądz prawdziwym wojownikiem w słusznej sprawie. Niech Jan Maria Vianney i inni święci proboszczowie orędują za księdzem, a Pan Bóg hojnie wyposaża niezbędnymi w posłudze łaskami.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
?aborcja to albo wybór kobiety, albo jest to kwestia pomiędzy Bogiem a kobietą i nikt nie powinien osądzać jej decyzji?. wypowiedz wyjatkowo prymitywna dziecko nie jest jej wlasnoscia,bo jesli ktos jest wlasnoscia ,to i ona jest wlasnoscia swojej matki ,ktora na niej moze przeprowadzic eutanazje np..ironizuje ..ale im potrzebne sa organy dzieci dlatego chca je zabijac nawet po urodzeniu.Banki organow potrzebuja dawcow
ponad 1 rok temu / ela
 
[email protected]: lepiej już być "rozbawiony", niż "zrozpaczony". Pan Bóg jest WIĘKSZY
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
>Mamy po dziurki w nosie słów, słów, słów naszych biskupów i braku działań.< w Kościele. > Najwyższy czas być prawdziwym kapłanem Chrystusa
ponad 1 rok temu / iskierka
 
"Najwyższy czas być prawdziwym kapłanem Chrystusa, a nie myszą", oczywiście nie chodzi tu tylko o kapłanów amerykańskich.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Nic się nie zmieni
ponad 1 rok temu / mj
 
ad Rozbawiony Może i suspenduje tego proboszcza, a może biskup będzie się bał gniewu wiernych, tak jak boi się polityków. Skoro polityków nie można "odstręczać", to chyba tym bardziej wiernych księży. Zobaczymy.
ponad 1 rok temu / Terezjusz
 
Szanowni Państwo, trochę realizmu: ów Ksiądz, który napisał PRAWDĘ, zapewne niedługo nacieszy się swoją parafią i zostanie karnie zesłany lub co najmniej suspendowany. Co taki mały księżyna ma podskakiwać Książętom Kościoła. Już za samo wysłanie takiego listu, powinny spaść na niego najsroższe kary kościelne i świeckie, oskarżenia o molestowanie nieletnich oraz odcięcie się Episkopatu od słów "szaleńca". Dlatego zalecam odrobinę mniej hurra-optymizmu, a więcej realizmu: wszystko zostanie sprawnie i szybko zamiecione pod dywan, a winowajca przykładnie ukarany.
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
Jakże daleko naszym biskupom do skromnego proboszcza. Powiedział szczerą prawdę
ponad 1 rok temu / alex
 
Moze niech jeszcze biskup wyjasni jak czuje sie Jezus Chrystus gdy ci uwazajacy sie za katolikow celebryci rozowego swiatelka komunikuja.
ponad 1 rok temu / Nick
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.