DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

„Najwyższy czas być prawdziwym kapłanem Chrystusa, a nie myszą”

„Najwyższy czas być prawdziwym kapłanem Chrystusa, a nie myszą”

„Mamy po dziurki w nosie słów, słów, słów naszych biskupów i braku działań” – napisał do swojego biskupa ks. Edmund A. Castronovo, proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Veronie w stanie Nowy Jork. A dalej dodał: „Ekscelencjo, najwyższy czas być mężczyzną, a nie myszą. Najwyższy czas być prawdziwym najwyższym kapłanem Jezusa Chrystusa”.

 

Nie słabną kontrowersje i oburzenie w związku z przeforsowaniem przez stan Nowy Jork ustawy pozwalającej na mordowanie dzieci nawet tuż przed ich narodzinami. Jak informuje Anita Carey na portalu Church Militant, 80 procent Amerykanów sprzeciwia się późnym aborcjom, a mimo to kolejne stany liczą na wprowadzenie regulacji podobnych do nowojorskich. Niektóre ustawodawstwa zawierają również przepisy umożliwiające wstrzymanie opieki nad dzieckiem, które przeżyło aborcję.

 

Ksiądz Castronovo w rozmowie z ChM przywołał wywiad, jaki oglądał w telewizji po uchwaleniu nowej ustawy. Idąca do kościoła para stwierdziła, że „aborcja to albo wybór kobiety, albo jest to kwestia pomiędzy Bogiem a kobietą i nikt nie powinien osądzać jej decyzji”. Ks. Castronovo stwierdził: „Pomyślałem, że ludzie potrzebują czegoś więcej na ten temat od moich słów z ambony czy w biuletynie” i zdecydował się wysłać 29 stycznia e-mail do biskupa Roberta Cunninghama z diecezji Syracuse.

 

W liście ks. Castronovo, oprócz przytoczonych na początku słów, napisał m.in.:

 

„Czy Wasza Ekscelencja wyczuwa niezmierny gniew, irytację, obrzydzenie i odrazę, jakich doświadczamy my, którzy opowiadamy się za życiem, po ustanowieniu przez Andrew Cuomo Ustawy o zdrowiu reprodukcyjnym?

(...)

Cóż może być bardziej niegodziwego niż zabijanie nowonarodzonych, którzy przeżyli skalpel aborcjonisty, nie wspominając już oczywiście o najdroższych dzieciątkach przed urodzeniem? Odpowiem na swoje pytanie: radość tych ustawodawców, którzy zaproponowali i uchwalili tę ohydną ustawę.

(...)

Odrazę budzi w nas czysta niefrasobliwość słów kard. Timothy’ego Dolana: ekskomunika nie jest właściwa w tym przypadku.

 

W korespondencji proboszcz podkreślił również, że zaufanie do hierarchii katolickiej podważył skandal molestowania seksualnego, a sytuację pogarsza brak reakcji biskupów i „potępienia oraz nałożenia sankcji na sprawców takiego ustawodawstwa” jak to wprowadzone w Nowym Jorku. Duchowny wezwał też hierarchę do ogłoszenia ekskomuniki Anthony’ego Brindisiego (obecnie członka Izby Reprezentantów, wcześniej jednego z wnioskodawców ustawy w stanie Nowy Jork) „oraz każdego innego katolickiego ustawodawcy, który głosował lub wspierał” nowe regulacje, a podlega jurysdykcji bp. Cunninghama.

 

Odpowiadając na taką korespondencję wiernych, ordynariusz podkreślił w otwartym liście powagę grzechu, jakim jest dokonanie aborcji, stwierdził jednak, że „odstręczanie tych, którzy publicznie lekceważą świętość życia, jest przeciwne Kościołowi, który zawsze powinien być otwarty na przyjęcie skruszonego grzesznika”. Przypominał też, że nie potrzebne jest formalne oświadczenie o ekskomunice, gdyż sprawca sam oddziela się „od komunii z Chrystusem i Jego Kościołem”, a czeka na niego sakrament pokuty.

 

Ks. Castronovo nie podzielił zdania biskupa: „Wydaje się, że nasi biskupi nie rozumieją, iż ogłoszenie niezdolności takich katolików do przyjmowania Komunii Świętej jest nauką dla tych źle uformowanych katolików, że jest to naprawdę bardzo poważna sprawa”.

 

Proboszcz zwrócił również uwagę na świętokradcze przyjmowanie Komunii Świętej przez takich polityków i na to, że nie powinno się pozwalać „tym, którzy odstępują od nauczania Kościoła Chrystusa na przyjmowanie jej na swoje potępienie” i ku zgorszeniu wiernych.

 

Źródło: ChurchMilitant.com

Jan J. Franczak


DATA: 2019-02-15 17:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niefrasobliwość religijnych władz doprowadziła wiarę do stanu upadku, a, że cała władza spoczywa w rękach mężczyzn to mamy to co mamy. Panowie stanęli na pozycji wyjściowej czyli męce Jezusa, nie zrobili ani jednego kroku dalej w sferze duchowej. Najlepiej idzie im obwinianie kobiet o co się tylko da. Czas szukania winnych w tej sferze dobiegł konca.
4 miesiące temu / Małgorzata Kon
 
Chyba >błędne tłumaczeniebojaźliwego< siedzącego w dziurze z zapasami czyli w ekskluzywnych apartamentach kurii i czekającego na emeryturę. Jak wiadomo wg nowej nauki wszyscy idą do Nieba . Starzy ludzie już nie muszą pościć i przypominać sobie grzechów - nawet Biskupi. Z resztą dobre intencje i BRAK PAMIĘCI jest super usprawiedliwieniem.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Apokalipsa nie musi sie wypelnic,jesli swiat sie nawroci,ale sie nie nawraca,wiec walec toczy sie dalej.Walka trwa,Chrystus zwyciezy,ale przedtem bedzie strasznie,szkoda,bo ratunek jest tak blisko.Aborcja to papierek lakmusowy.
ponad 1 rok temu / Szema
 
Apel tego Kapłana pozostanie niestety wołaniem na pustyni. Kościół zamienił się w pustynie właśnie na wskutek praw opisanych już przez Kopernika co do pieniądza, że zły pieniądz wypiera dobry. Prof. Koneczny dokładnie uzasadnił i opisał działanie praw w Kulturach i Cywilizacjach: prymitywna i zła wypiera Dobrą, Ku Dobru Wspólnemu prowadzącą wg. wielowiekowych tradycji i sprawdzonych zasad. Kapłaństwo właśnie na naszych oczach upada pod naporem pychy, dobrobytu materialnego i rozprzężenia moralnego na poziomie prymitywnych sfer pożądań. Ofiarna służba w Chrystusie to nieustanna walka, nieustanny opór siłom destrukcji i upodlenia człowieczeństwa. Kapłan Tradycji po prostu brzydził się tym całym blichtrem i w pokorze i skromności czerpał siły ku Służbie Bożej. Prościej? - fura skóra i komóra, są w stanie ukatrupić człowieka w każdej sferze jego działania! Spętanie Kapłanów pracą dla materialnych konieczności i uciech, zabija ich szybciej niż AIDS!!!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
A czy u nas w Polsce jest lepiej? Zmiękczanie doktryny trwa, tańce w kościołach, łamanie praw kościelnych przez tych którzy sami je uchwalili. Różnica tylko taka że jeszcze sporo miejsc gdzie można przeżyć Mszę Św. jako Ofiarę Chrystusa a nie jako jakąś biesiadę. Ale ilu Polaków ma świadomość tego co się dzieje?
ponad 1 rok temu / probin
 
Przełożony tego odważnego kapłana to rzeczywiście tchórz. Ile takich ludzi jest na urzędach Biskupice w Kościele? Strach pomyśleć.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.