DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Najpierw msza, później koncert rocka. Zachodni sposób na pustoszejące kościoły? Diecezja nie krytykuje

Najpierw msza, później koncert rocka. Zachodni sposób na pustoszejące kościoły? Diecezja nie krytykuje

Portal kolońskiej archidiecezji przedstawia możliwość „nowatorskiego” wykorzystania pustoszejących kościołów. Kościoły miałby służyć nie tylko celom religijnym, ale także… rozrywkowym. Najpierw Msza święta, później pogański koncert.


O sprawie opowiada na łamach portalu domradio.de socjolog Katrina Bauer. Przedstawia przykład kościoła ewangelickiego, jednak katolicka redakcja portalu nie znajduje ani słowa, by krytycznie to skomentować…


- Przykładem udanego przekształcenia [kościoła] jest kościół św. Krzyża w Essen. To bardzo niezwykły przykład, bo wspólnota kościelna sprzedała budynek przedsiębiorcy budowalnemu. Kościół jest podwójnie wykorzystywany. Z jednej strony rzeczywiście ciągle odbywają się tam w niedziele nabożeństwa, są organizowane kościelne inicjatywy, jest kawiarnia dla seniorów. Jest to także punkt zaczepienia dla całej wspólnoty kościelnej. Z drugiej strony w weekendy kościół jest wynajmowany na przeróżne cele. Mogą odbywać się tam koncerny czy spotkania, które nie muszą [zasadniczo] odbywać się w kościele. To, być może, projekt przykładowy, który pokazuje, że otwieramy się na społeczeństwo i próbujemy wprowadzić do naszych domów także tę jego część, która nie jest kościelna  – opowiada socjolog Katrina Bauer.


- Kościół może stać się nowym miejscem spotkania – dodaje Bauer, zaznaczając jedynie, że wszystko, co dzieje się z kościołami, powinno być dyskutowane z wiernymi.


Niemieccy biskupi już kilka miesięcy temu ogłosili oficjalnie, że zezwalają na umieszczanie w katolickich kościołach imigrantów ekonomicznych i uchodźców, którzy przybywają tysiącami do Niemiec w ramach tak zwanego „azylu kościelnego”. Czy teraz czas na neopogańskie koncerty po Mszy świętej pod pozorem „otwarcia” na współczesność? Niewykluczone…Pach

Źródło: Domradio.deDATA: 2015-11-22 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I jak tu się dziwić, że kościoły w Niemczech pustoszeją. Takie chore pomysły wyraźnie wskazują na to, że tamtejsi pasterze sami wiary nie mają więc jak mogą kogokolwiek pociągnąć. Ślepy prowadzi ślepego. Na manowce.
ponad 3 lata temu / abc
 
Nie wolno robić z kościołów rozrywki. Nie bierzcie przykładu z niektórych protestanckich kościołów aby tylko zapełnić kościół wiernymi. Muzyka, nawet rockowa owszem jest ok. ale w kościele musi być obecny Duch Święty a nie rozrywka.
ponad 3 lata temu / Andrzej
 
... i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.
ponad 3 lata temu / Max
 
Dobrobyt i wygoda doprowadza do zatluszczenia muzgu. A to z kolei powoduje galopujaca glupote we wszyskich zakresach! Czlowiek w takim stanie nie moze rozpoznac niebiezpieczenstwa, nie rozroznia dobra od zla, klamstwa od falszu. W takim wlasnie stanie znajduje sie kosciol niemiecki! Kierowany przez oblakanych i pozbawionych wiary laikow zmierza ku katastrofie!!!
ponad 3 lata temu / okirex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "39586"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.