Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2018 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Najpiękniejsza rzecz po tej stronie nieba - jak wygląda liturgia w rycie trydenckim


Homilia abp. Guido Pozzo wygłoszona podczas Mszy Pontyfikalnej. Licheń 18.07.2018 r. (warsztaty Ars Celebrandi).


DATA: 2018-07-31 07:12:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Skąd to wiem - przeczytajcie Ratzingera "Duch Liturgii"
2 dni temu / Pax
 
Co do strony - w czasie głównych modlitw tak celebrans jak i lud zwracał się ku WSCHODOWI, stąd tam gdzie ołtarz byl w tym kierunku i lud też, nie trzeba było się zwracać - co obecnie nazywa się niejako "tyłem do ludzi". Gdzie lud stał odwrotnie - czyli kapłan patrzył na wschód a lud na zachód, wtedy w owych bazylikach ludzie obracali się ku WSCHODOWI na główne modlitwy celebrans. Zanik zrozumienia symboliki Wschodu skąd oczekujemy przyjścia Chrystusa - Słońca Sprawiedliwości - doprowadził do obecnej dychotomii liturgicznej. Nie mówiąc już o budowaniu kościołów bez orientacji (orient = wschód)
2 dni temu / Pax
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.