Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Najpiękniejsza rzecz po tej stronie nieba - jak wygląda liturgia w rycie trydenckim


Homilia abp. Guido Pozzo wygłoszona podczas Mszy Pontyfikalnej. Licheń 18.07.2018 r. (warsztaty Ars Celebrandi).


DATA: 2018-07-31 07:12:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

COS PIEKNEGO ! ! I WSZYSTKO DLA CHWALY BOZEJ ! ZE WZRUSZENIA ZLY LECA SAME ... Sw.Pater Pio powiedzial "gdybym mogl zbudawac dla Boga dom caly ze zlota to bym to uczynil bo jest tego godzien!" Mieszkam na zachodzie ponad 30 lat i wiem,ze u nas powszechnie sie uwaza to za zbedny przepych => co nieprzeszkadza "im" sie BOGACIC tak jak nigdy dotad.Niemieccy kaplani sa najbogatsi na swiecie ...akcje jako wspolwlasciciele wszystkiego ==nawet TEGO NIEGODNEGO! Tymczasem Koscioly tak juz ZUBOZALY ze nawet NACZYNIA LITURGICZNE niemal juz wszedzie wystrugane sa z drewna i przypomijana te z epoki kamienia lupanego... SWOIMI BEZBOZNYMI CHCIWYMI LAPAMI OGRABILI BOGA JUZ Z WSZYSTKIEGO NAPYCHAJAC WLASNE KIESZENIE =+= I TO SIE NAZYWA POKORNE UBOSTWO I PROSTOTA ! Na Msze Swiete chodzimy juz tylko i wylacznie TRYDENCKIE z wyjatkiem gdy taka nigdzie nie jest nieodprawiana. CIESZE SIE ZE POLACY NIE DALI SOBIE ZROBIC WODE Z MOZGU !
11 miesięcy temu / margreth
 
Skąd to wiem - przeczytajcie Ratzingera "Duch Liturgii"
11 miesięcy temu / Pax
 
Co do strony - w czasie głównych modlitw tak celebrans jak i lud zwracał się ku WSCHODOWI, stąd tam gdzie ołtarz byl w tym kierunku i lud też, nie trzeba było się zwracać - co obecnie nazywa się niejako "tyłem do ludzi". Gdzie lud stał odwrotnie - czyli kapłan patrzył na wschód a lud na zachód, wtedy w owych bazylikach ludzie obracali się ku WSCHODOWI na główne modlitwy celebrans. Zanik zrozumienia symboliki Wschodu skąd oczekujemy przyjścia Chrystusa - Słońca Sprawiedliwości - doprowadził do obecnej dychotomii liturgicznej. Nie mówiąc już o budowaniu kościołów bez orientacji (orient = wschód)
11 miesięcy temu / Pax
 
@Karol To nie Novus i tutaj nie celebransów. Celebrans jest jeden i jest nim Jego Ekscelencja. Prezbiterzy spełniają funkcję asysty. Istnieje w Kościele hierarchia i wyższym od siebie należy oddać szacunek
11 miesięcy temu / Jan
 
Jak najbardziej słuszna uwaga. Tak, ludzie czczą ludzi i polegają na ludziach, niestety. @Paweł Prawe kolano dla Boga , lewe dla innych? Gdzieś to wyczytal. Mateusza 4:10 Tedy mu rzekł Jezus: Pójdź precz, szatanie! albowiem napisano: Panu Bogu twemu kłaniać się będziesz, i jemu samemu służyć będziesz.
11 miesięcy temu / @Karol
 
Te nagrania są przyspieszone, czy wszystko było wykonywane w takim lekkim pośpiechu?
11 miesięcy temu / Jk
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.