DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Większość Polaków przeciwko euro! Dlaczego?

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Większość Polaków przeciwko euro! Dlaczego?
By Avij (talk · contribs) (Own work) [ECB decisions ECB/2003/4 and ECB/2003/5 or Public domain], via Wikimedia Commons

Jak wynika z przeprowadzonego na początku czerwca sondażu TNS Polska, ponad połowa Polaków jest przeciwko przyjmowaniu przez nasz kraj wspólnej unijnej waluty – euro. Z kolei zwolennicy takiego rozwiązania to zaledwie 12 proc. społeczeństwa.

 

55 proc. badanych stwierdziło, że przyjęcie waluty euro przez Polskę będzie czymś złym. 12 proc. społeczeństwa jest odmiennego zdania.

 

O wiele więcej osób, bo 66 proc., uważa, że wejście naszej Ojczyzny do strefy euro niekorzystnie wpłynie na sytuację ich własnych gospodarstw domowych. Pogląd przeciwny prezentuje 12 proc. Polaków.

 

Nieco ponad połowa Polaków - 51 proc. - twierdzi, że zmiana waluty na wspólny europejski pieniądz zaszkodzi naszej gospodarce. 21 proc. uważa, że byłaby to dobra zmiana.

 

Euro zaszkodzi naszej tożsamości narodowej – twierdzi 48 proc. Polaków. 22 proc. obywateli uważa, że pozostanie to bez wpływu na tę sferę życia.

 

Kiedy powinniśmy przyjąć euro? 47 proc. Polaków uważa, że absolutnie nigdy. Przyjęcie waluty dopuszcza jedynie 37 proc. ankietowanych, co oznacza spadek poparcia dla takiej decyzji o 8 punktów procentowych. O 5 punktów procentowych wzrosła liczba zdecydowanych przeciwników euro.

 

Źródło: wpolityce.pl

MWł
   


DATA: 2016-06-30 08:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

sprzeciw odnośnie EURO, to sukces lobby żerującego na spekulowaniu kursem walutowym PLN, na niskich płacach w Polsce, a forującemu menadżerów zachodniej proweniencji. Chcesz równać do emerytury Holendra, nie patrz na brexit, wybierz EURO, buduj przymierza ograniczające władztwo biurokratów unijnych, poznawaj nauki społeczne, w tym ekonomię. Buduj przyszłość respektując Dekalog. On więcej wart niż miliony ustaw, dekretów, regulaminów, procedur, chociaż bywają przydatne.
ponad 3 lata temu / bossmanntmat
 
Banalnie łatwo znaleźć, volksdojczu. Choćby tutaj napisałeś swoje marzenie by Niemcy rządzili w Polsce: "Jeszcze trochę porządzi PIS i będziemy mieli w Polsce federację. Oby tak się stało :-D" http://www.pch24.pl/niemiecka-interwencja-w-polsce--w-szczecinie-w-obronie-demokracji-beda-manifestowali-obcokrajowcy,39945,i.html
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: wypadałoby to uzasadnić chociaż linkiem do którejś z takich moich wypowiedzi. Ale nie ma łatwo bo ich nie znajdziesz :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
nie pajacuj, większość twoich wpisów świadczy że od zawsze byłeś za UE przeciw Polsce. Natomiast, będąc przeciwko głupocie, jesteś przeciwny samemu sobie - przecież nawet nie odróżniasz euro od UE
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
Osobnik o nazwie "Stormer" (?) zwierza się w te słowa: "Zawsze byłem przeciwko głupocie, bigoterii i małostkowości". Jak "zawsze", to "zawsze"! Mały "Stormerek" robił w pieluchy - i robił to "przeciwko głupocie, bigoterii i małostkowości". Co tam pieluchy - "Stormerek" od poczęcia był "przeciwko głupocie, bigoterii i małostkowości". Aż dziw, że się jeszcze jakaś "bigoteria" ostała! Osobnik o nazwie "Stormer" silnie przybrał sobie do głowy: "I to chyba was najbardziej boli". To, co osobnik tutaj po sobie zostawia, nikogo nie boli. Czasami kogoś zirytuje - i tyle.
ponad 3 lata temu / wwm
 
@@Stormer: nigdy nie byłem przeciw Polsce i żadem mój wpis nie zawiera cienia antypolskości!!! Zawsze byłem przeciwko głupocie, bigoterii i małostkowości. I to chyba was najbardziej boli. Ciekawe dlaczego? Czyżby \'uderz w stół ...\'? :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.