DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Najnowszy sondaż: Prawo i Sprawiedliwość rządzi samodzielnie. Sejm bez Kukiza

Najnowszy sondaż: Prawo i Sprawiedliwość rządzi samodzielnie. Sejm bez Kukiza
FOT. Krzysztof Jarosz / FORUM

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę 23 sierpnia, to największa obecnie partia opozycyjna mogłaby uzyskać samodzielną większość parlamentarną. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdobyłoby 40,4 proc. poparcia i aż 265 mandaty w Sejmie. Platformę Obywatelską popiera jedynie 19 proc. Polaków. Zaskoczeniem jest słaby wynik komitetu Kukiz’15.

 

Pozycja Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej umacnia się. Wedle najnowszych badań IBRiS dla „Super Expressu” środowisko polityczne Andrzeja Dudy nie będzie potrzebowało koalicjanta, by rządzić Polską przez najbliższe lata. Byłaby to pierwsza taka sytuacja w 26 letniej historii wyborów i parlamentów III Rzeczpospolitej. Aż 40,4 proc. Polaków ufa partii Jarosława Kaczyńskiego. Taki wynik w połączeniu z rozkładem poparcia dla innych ugrupowań dałby politykom PiS 265 mandatów.

 

Już chyba niż nie uchroni przed porażką Platformy Obywatelskiej. Wyjazdowe posiedzenia Rządu i ukłony w stronę środowisk „postępowych” ciągną partię rządzącą na dno. Dzisiaj mniej niż co piąty obywatel chciałby oddać głos na formację Ewy Kopacz.  Wzrost poparcia zanotowała za to postkomunistyczno-libertyńska koalicja ukrywająca się pod nazwą „Zjednoczona Lewica”. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, to komitet kierowany przez Leszka Millera uzyskałby 9,5 proc. głosów osób, co przełożyłoby się na 42 mandaty.

 

Wedle sondażu w Sejmie znalazłaby się jeszcze mocno lansowana przez media formacja Ryszarda Petru – NowoczesnaPL (6,5 proc i 16 mandatów) oraz stały bywalec parlamentów i rządów – Polskie Stronnictwo Ludowe (5,4 proc. – 19 mandatów). Jednego posła miałaby mniejszość niemiecka.

 

Jeśli w październikowych wyborach wyniki będą zbieżne z sondażem IBRiS to w parlamencie zabraknie komitetu Pawła Kukiza, Zbigniewa Stonogi i Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna. Największym zaskoczeniem jest kiepski wynik muzyka: w majowych wyborach prezydenckich głosowało na niego ponad 20 proc. Polaków. Dzisiaj Kukiz’15 cieszy się zaufaniem zaledwie 4,7 proc. uprawnionych do głosowania.

 

Na komitet JOW-bezpartyjni chce głosować 2,3 proc. Polaków, partię KORWiN popiera 2,2 proc. wyborców, 1,4 proc. głosów zgarnęła by (kolejna!) Zjednoczona Lewica, na Komitet Szczęść Boże padłoby 0,7 proc. głosów, a na listę Stonogi 0,5 proc. 7,4 proc. Polaków nie ma zdania. Badanie dla „Super Expressu” przeprowadził Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych. Odbyło się ono 20 sierpnia na grupie 1100 osób.

 

Źródło: se.pl

MWł
DATA: 2015-08-24 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i JKM miał rację, że Kukizowi spadnie poparcie.
ponad 3 lata temu / Raferti
 
Głosować na Kukiza, tylko dlaczego? Dla mnie czytelne jest tylko,że chce JOWy, a jaką propozycję (program) ma dla przyszłości naszych dzieci i wnuków?
ponad 3 lata temu / Maria
 
Bo się ludzie zorientowali, że Kukiz to ustawka.
ponad 3 lata temu / kskiba19
 
Ludzie idźcie na wybory i głosujcie na Kukiza bo dalej na stołkach siedzieć będą ci wyrachowani złodzieje. Jeśli macie to gdzieś, to zróbcie to dla swoich dzieci, wnuków.
ponad 3 lata temu / adasda
 
" w majowych wyborach prezydenckich głosowało na niego ponad 20 proc. Polaków " to nieprawda , ponieważ owe 20 % poparcie było udziałem tych , którzy poszli do głosowania . Frekwencja zaś wyborcza była około 40 % . Tak też na pana Kukiza głosowała 9,2 % Polaków . Za obecne zwijanie się poparcia obwinić trzeba doradców i sztabu Kukiza , brak programu , brak aktywności w mediach i brak listy kandydatów z jego komitetu wyborczego . Czas się kończy , a listy wciąż nie ma . A przecież kandydaci na listach muszą jeszcze zebrać po 2000 podpisów obywatelskiego poparcia swoich kandydatur - kiedy to zrobią ? Niedobrze , niedobrze ! Może się zdarzyć , że strona obywatelska nie będzie w stanie wprowadzić do parlamentu swoich bojowników i władza dalej będzie spoczywać w rękach mafii politycznej . Krzysztof Kornatowicz
ponad 3 lata temu / KKornatowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.