DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” już w kioskach!

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” już w kioskach!

W kioskach i dobrych salonach prasowych można już kupić 43. numer najlepszego w Polsce ilustrowanego magazynu katolickiego – „Polonia Christiana”. Tym razem głównym tematem numeru jest kryzys kobiecości, którego objawy dostrzegamy każdego dnia. W magazynie również między innymi felietony Grzegorza Brauna, Andrzeja Pilipiuka i Tomasza Żaka.

 

„Mężczyzn współczesny świat już przemielił na kotlety, teraz czas na niewiasty. Bój to jest nasz ostatni – śmiało mogą zadeklarować wrogowie ładu słowami swych ideowych pradziadów. Wygrana batalia o kobietę przyniesie bowiem prawdziwy koniec cywilizacji” – pisze Jerzy Wolak. „Współczesne dziewczyny bezrefleksyjnie godzą się na to, co oferuje im świat, bo nie zdają sobie sprawy, że w ogóle istnieje jakaś alternatywa” – czytamy w tekście Bogny Białeckiej. „Szczególną wściekłość feministycznego betonu budzą konserwatystki, gdyż wytrącają mu z rąk jego podstawowy argument: że to mężczyźni zniewalają biedne kobiety” – zauważa jednak Magdalena Żuraw. Wszystkie te, oraz wiele innych opinii na temat dramatycznego kryzysu kobiecości znajdą Państwo w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

W 43. numerze pisma nie mogło zabraknąć również tekstów poświęconych Kościołowi. Profesor Roberto de Mattei pisze o trwającym spektaklu modernistów opisując pęknięcie w konstrukcji doktrynalnej jakie dokonało się podczas aktualnego pontyfikatu. O „wzrastającym napięciu i polaryzacji wewnątrzkościelnej w obliczu zbliżającej się szybkimi krokami drugiej części zwołanego przez papieża Franciszka synodu” wspomina zaś redaktor naczelny magazynu Sławomir Skiba.

 

Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” jak zwykle dostarcza czytelnikom oryginalnych punktów widzenia. O iście diabelskiej alternatywie, jaką stanowią z jednej strony piekłoszczycy z obleśnego „Charlie Hebdo”, z drugiej – bandyci pustyni, pisze Piotr Doerre w tekście zatytułowanym „Między dwoma satanizmami”. Arcyciekawe spojrzenie na współczesny „kult miasta” prezentuje Łukasz Karpiel w artykule „Miejska przebudowa świata – bardzo trujący cukierek”.

 

W 43. numerze naszego dwumiesięcznika nie zabraknie oczywiście błyskotliwych felietonów Andrzeja Pilipiuka, Tomasza Żaka i Grzegorza Brauna. Ostatni z wymienionych publicystów w sposób zupełnie nieoczywisty przedstawia sylwetkę cara Aleksandra I – tytułując go „Aleksandrem Odnowicielem”.

 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tematyką najnowszego numeru w dziale: Magazyn Polonia Christiana.

Papierowe wydanie tradycyjnie można zamówić na stronie Internetowej Księgarni Kontrrewolucji.

 

 

PCh24.plDATA: 2015-03-08 09:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.