DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie krzyż zabija tylko ludzka głupota i brak znajomości zasad poruszania się po górach. Prądem można porazić się domu. Wniosek profesora: zburzyć dom i zlikwidować instalacje elektryczną i zakazać używania prądu.
9 miesięcy temu / Dać mu Nobla
 
Krzyż metalowy stanowi ochronę przed bezpośrednim a więc najgroźniejszym w skutkach trafieniem pioruna w ludzi.Być może uchronił on ludzi przed jeszcze większym nieszczęściem. Kąt osłony to ok 60 stopniszczegóły w normie o ochronie odgromowej. Problem występuje w jego słabym uziemieniu stąd duże napięcia krokowe i dotykowe na elementach metalowych występujące przy przepływie dużego prądu wyładowaniaimp.100kA. Istnieją rozwiązania techniczne.Przed tymi zagrożeniami elektrycznymi chroni nas też stanie na jednakowym potencjale złączone stopy,płyta metalowa, nie dotykanie obcych części metalowychlub materiały izolacyjnepowierzania asfaltowa, dobre podeszwy itp.Niestety piorun nie musi trafić w krzyż ale w zbocze,może być wielokrotny.Grozi nam nie tylko porażenie ale poparzenie od łuku.Huk,podmuch, odłamki skalne,wstrząs psychiczny dopełniają obraz tej tragedii. Na początek być może powinno się zainstalować śmiesznie tani wykrywacz burz i stosowne tablice.
9 miesięcy temu / ol
 
@tylda Tak jedna "nitka" piorunochronu ,po jednej ścianie Giewontu ,z dala od szlaku , druga inną ścianą i Giewont będzie najbezpieczniejszym szczytem podczas burz w całych Tatrach .A prof. Hartman i antyklerykałowie jak zobaczą ,że "Krzyż zapuszcza korzenie" ,to ... ... ... :-
9 miesięcy temu / gość
 
A czy nie jest tak,że nie słuchamy głosu sumienia,czy głosu rozsądku,tylko oglądamy się na innych...?Wszyscy katolicy stosują antykoncepcję...to ja też,wszyscy klną to ja też,inni zatrudniają nielegalnie to ja też....Niby w grupie raźniej,tylko w którą stronę idzie masa?Często w stronę piekła.Ciężko czasem zawrócić z drogi,ciężko sobie czasem powiedzieć dość.Może dzięki tej tragedii troszkę ludzie się opamiętają.
9 miesięcy temu / kasiakasia
 
Zlikwidujmy skrzyżowania. Nie dość że kształt przeszkadza to jeszcze wypadków tam pełno. Apeluję o rozum do niektórych
9 miesięcy temu / Jacek
 
"krzyż zabija"? NIE, ale ściąga nienawiść wrogów kosciola. Ta zabija.
9 miesięcy temu / Mataleo
 
góry z całym swoim pięknem sa dziełem Boga ,nie trzeba już tego podkreślać
9 miesięcy temu / klik
 
czyli osoby domagające się zakazu parad i zakazu aborcji tez według ciebie mają postkomunistyczną nature niewolnika?
9 miesięcy temu / @ Darek M
 
@Darek M - życie to własność Boga, jego narażanie jest grzechem ciężkim. Zapraszam do lektury Pisma Świętego i medytacji nad 10 przykazaniami.
9 miesięcy temu / Dabby
 
Nie było nas ,był Krzyż ,nie będzie nas ,będzie Krzyż !
9 miesięcy temu / Fourem
 
Tylda masz typowo postkomunistyczne myslenie takiego niewolnika. Nikt nie powinien mi zakazywac wchodzic jesli chce to ide to moje zycie moja decyzja. A nie zaraz administracja zakazy przepustki pozwolenia itp itd, wolny czlowiek chce to skacze plywa chodzi wchodzi strzela a ty masz myslenie i mentalnosc typowa dla postkomunistycznego kraju eurokolchoznika
9 miesięcy temu / Darek M
 
@tylda Najprostsze rozwiązanie to nie wychodzić powyżej granicy lasu ,gdy zbiera się na burzę . I dotyczy to KAŻDEGO tatrzańskiego szlaku, szczytu ,ze szczególnym uwzględnieniem Orlej Perci i Rysów , Giewont właściwie w następnej kolejności . A "uziemienie krzyża" ,chyba byłoby dosyć łatwe - kilka kilometrów drutu , tańsze niż jakiekolwiek inne rozwiązanie i zdaje się dosyć "skuteczne" . No ale i tak to nie zastąpi ostrożności i tzw. "zdrowego rozsądku" .
9 miesięcy temu / gość
 
Widzę tylko 3 możliwe rozwiązania: 1-uziemienie krzyża, tak aby nie stwarzał zagrożenia, 2-jeśli nie jest to możliwe, należy usunąć metalowy krzyż i postawić np. poliwęglanowy, betonowy, kamienny albo z tworzywa sztucznego, 3-jeśli rozw. 1 i 2 nie wchodzą w grę należy zamknąć Giewomt a przynajmniej jego wierzchołek dla zwiedzających. Ponieważ jednak w Poksce symbole są ważniejsze od zdrowego rozsądku i ludzkiego życia przewiduję, że żaden z pktów 1-3 nie zostanie zrealizowany i będzie tak dalej beztrosko i bezmyślnie aż do następnej tragedii.
9 miesięcy temu / tylda
 
Une po prostu chcą oberwać. Do czegoś im to potrzebne...
9 miesięcy temu / Kasandra
 
Powiem Wam co trzeba usunąć, trzeba jak najszybciej usunąć stąd wszystkie te lewackie fundacje, które wykonują polecenia z zagranicy, następnie wszystkie zagraniczne media czyli prasę, radio, telewizję, a które są siedliskiem agentury, ale do tego potrzebny jest prawdziwie pro-polski rząd. Należy ustawą zakazać wszelkich przejawów i symboli neomarksistowskich tak jak zakazano ideologii i symboli komunistycznych, a więc całe to lewackie towarzystwo z ich marszami równości, homolobby, ideologią gender i lgbt - zwyczajnie won i powiem Wam jeszcze jedno, jeśli my nie wyczyścimy w Polsce atmosfery i nie przywrócimy normalności, to jest tylko kwestią czasu jak oni "usuną" nas.
9 miesięcy temu / tak tylko
 
Gdyby wszyscy zaczęli spontanicznie odmawiać różaniec to pomogłoby im bardziej niż cokolwiek innego...
9 miesięcy temu / karol
 
Ludzie uważają,że Giewont czy polskie Tatry to doskonałe miejsce relaksu tak jak wyjście do parku na lody.Niestety nie.Pioruny były i będą w górach.Jeżeli chodzi o Giewont to zakaz wycieczek i tyle.Ile to razy widziałem ludzi na szlakach górskich w "japonkach" albo w futrze z norek.Módlmy się za ofiary tej tragedii.
9 miesięcy temu / kolo
 
Z powodu tej tragedii usunąć Krzyż, znak wiary? Rozumiem że jeżeli ktoś zostanie porażony pod wysokm drzewem, będzie to skutkować wycinką wszystkich wysokich drzew. Po co używać rozumu i stosować się do zasad wędrowania po górach, mówiących wyraźnie,że w przypadku ryzyka załamania pogody należy pozostać w schronisku. A może po prostu splantować te góry, wyrównać je do poziomu i wtedy wypadków nie będzie? I chodzić będzie łatwiej, i bezpieczniej...
9 miesięcy temu / PM
 
Wstydzić się ofiar TEGO krzyża? "Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam1 i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? 5 Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie?." ... To są wypadki które się zdarzają. Tak po prostu. Pech i tyle. Możesz/mogę zginąć za chwilę schodząc schodami...złamanie podstawy czaszki. Pogrzeb w przyszłym tygodniu.
9 miesięcy temu / Jot
 
Zabija głupota, niefrasobliwość oraz wstrętne myśli i słowa.
9 miesięcy temu / Noe
 
Świętą rację miał prof. Krzysztof Jasiewicz mówiąc: żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. O czym takie zachowania świadczą? O zaniku standardów, wywołanym likwidacją mechanizmów kontroli i samokontroli w systemie demoliberalnym. Zamiast się rozwijać, cywilizacja pod wpływem demoliberalizmu się zwija. Zawłaszczają kolejne obszary ludzkiej aktywności i jakiś czas temu połknęli nawet liberalizm, który przez nich uwłaszczony ?cieszy się? licznymi ograniczeniami wolności człowieka. Dla siebie w trakcie podboju żądają tolerancji, o której zaraz zapominają kiedy uda im się wstawić nogę w uchylone przez ciebie drzwi. Przyjmując, że żydzi mają wybitną inteligencję, nie możemy nie zauważyć, iż korzystając z niej błyskawicznie rozpoznali, że siłę dają państwu głównie dwie rzeczy: precyzyjnie narodowy charakter oraz Katolicyzm. Z tymi wartościami najzacieklej walczą.
9 miesięcy temu / 123
 
Dobrze, niewątpliwym faktem jest, że najgroźniejsza jest nieostrożność i nierozwaga ludzi. Ale jak się to ma do faktu, że krzyż naprawdę przyciąga pioruny? Zgadzam się, że ściągnięcie go nie załatwi sprawy, ale istotnie poprawi poziom bezpieczeństwa. Można go zastąpić jakimś niższym i nieprzewodzącym prądu egzemplarzem. Wciąż będzie niósł swoje znaczenie symboliczne, a nie będzie narażać ludzi.
9 miesięcy temu / Xk
 
Skupienie uderzeń w jeden punkt grani, to akurat szansa dla ewakuujących się w porę turystów.
9 miesięcy temu / sp
 
Krzyż musi zostać pioruny waliły w łańcuchy a nie w krzyż to możw lepiej zdjąć łańcuchy ochronne albo postawić zakaz chodzenia w góry tylko dolinami
9 miesięcy temu / Ja 48
 
Nie ma co wstydzić się krzyża, ale trzeba wstydzić się 70 ofiar tego krzyża.
9 miesięcy temu / swp
 
Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę "Wyburzany krzyż runął na śpiewających Międzynarodówkę". Był kiedyś film z tego zdarzenie na youtube, ale został usunięty.
9 miesięcy temu / tamiko
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.