DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2019 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Najdroższe paliwo w Europie jeszcze ma zdrożeć

Najdroższe paliwo w Europie jeszcze ma zdrożeć
fot. Grazyna Myslinska/FORUM

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Izby Gmin Partia Pracy zaproponuje przesuniecie wejścia w życie podwyżki podatku od sprzedawanego paliwa o trzy miesiące. Podwyżka stawki podatku o 3 pensy na każdym litrze paliwa zaplanowana jest na początek 2013 roku.

 

Ed Balls, minister finansów w labourzystowskim gabinecie cieni poinformował, że w miejsce podwyżki podatku paliwowego, jego partia, co zresztą dla lewicy typowe, zaproponuje likwidację części ulg podatkowych dla najbogatszych Brytyjczyków.

 

W okresie, kiedy koszty życia rosną, a nasz wzrost gospodarczy jest niepewny, rząd daje 8 tysiącom milionerów ulgi podatkowe. W tej sytuacji nie jest właściwym uderzanie w rodziny o średnich i niskich dochodach kolejnym wzrostem opodatkowania – napisał Balls na swoim blogu internetowym, i z tym trudno się nie zgodzić.

 

Tymczasem rząd sprzeciwia się przesunięciu podwyżki podatku paliwowego. To hipokryzja ze strony Partii Pracy. Rząd dostrzega, że rosnące ceny paliwa są znaczącą częścią codziennych wydatków gospodarstw domowych. Od momentu objęcia rządów staramy się działać w kierunku obniżenia cen - efektem jest o 10 pensów niższa cena litra paliwa, niż w momencie obejmowania przez nas rządów – powiedział „Daily Mail” przedstawiciel rządu.

 

Eksperci z branży paliwowej przestrzegają jednak przed dalszym podnoszeniem podatków na paliwa. Ich zdaniem może to grozić spadkiem konsumpcji, co przełoży się na stan całej gospodarki. Podwyżka podatku o 3 pensy od 1 stycznia i kolejna, planowana na kwiecień o kolejne 2 pensy na litrze, może potencjalnie zrujnować budżety gospodarstw domowych – podkreślił Brian Madderson, przewodniczący Petrol Retailers’ Association.

 

„Aby zachować szansę na ożywienie gospodarki, konieczne jest zamrożenie tych podwyżek” – dodał i zauważył, że łączny udział podatków w cenie paliwa w Wielkiej Brytanii wynosi dziś rekordowe 81 pensów. To około 60 procent ceny paliwa, czyli najwyższy poziom w całej Europie. Dla porównania, w Polsce udział podatków w cenie detalicznej paliwa wynosi „zaledwie” niecałe 50 proc.

 

Źródło: goniec.com

 

Piotr Toboła


DATA: 2012-11-12 10:38
AUTOR: PIOTR TOBOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.