DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Nagroda dla arcybiskupa Vigano. Zobacz, kto ją odbierze w imieniu ukrywającego się hierarchy

Nagroda dla arcybiskupa Vigano. Zobacz, kto ją odbierze w imieniu ukrywającego się hierarchy
Fot. REUTERS / Gregory A. Shemitz / Forum

Arcybiskup Carlo Maria Viganò otrzymał nagrodę „Msgr Alphonse S. Popek Award” przyznawaną przez organizację „Catholics United for the Faith”, jednak ukrywający się hierarcha nie przyjmie jej osobiście. W jego imieniu uczyni to redaktor naczelny portalu Life Site News, John Henry Westen.

 

Jak podkreśla organizacja, arcybiskup Vigano jest „prawdziwie człowiekiem odwagi pracującym dla Kościoła”. Zauważa, że jest on „gotów cierpieć konsekwencje czynienia tego, co jest dobre dla Kościoła”.

 

Po odebraniu nagrody John Henry-Westen wygłosi przemówienie „Arcybiskup Vigano: odważny człowiek pracujący dla dobra Kościoła”. Poprzednie nagrody od tej organizacji otrzymali kardynał Raymond Burke, ojciec John Hardon, biskup Fabian Bruskewitz i ojciec Paul Marx. 

 

Jak przypomina portal Life Site News, arcybiskup Vigano w sierpniu 2018 roku ogłosił 11-stronnicowe „Świadectwo”, gdzie oskarżył między innymi papieża Franciszka o faworyzowanie Theodore'a McCaricka, mimo nadużyć seksualnych, jakich najprawdopodobniej dopuszczał się amerykański hierarcha (obecnie przeniesiony karnie do stanu świeckiego).

 

Następnie kilkakrotnie zabierał ponownie głos. Ostatnio w czerwcu 2019 roku opublikowano jego mejlowy wywiad z „Washington Post”. Powiedział w nim między innymi o amerykańskim kardynale Wuerlu, który zdaniem arcybiskupa Vigano krył nadużycia Theodore McCaricka. Przyjmując jego rezygnację, papież pochwalił go za jego „szlachetność”. Zdaniem Vigano tego typu twierdzenia szkodzą wiarygodności papieża.

 

We wspomnianym wywiadzie z „Washington Post” duchowny podkreślił, że obecny kryzys wynika z przejęcia znacznej części instytucji kościelnych przez „mafię” wzajemnie się chroniącą i promującą awanse w strukturach Kościoła. Niestety osoby dysponujące władzą zdyscyplinowania tej „mafii” często się boją jej zemsty. Prowadzi to do paraliżu i demoralizacji wiernych. O szkodliwej infiltracji Kościoła przez grupy homoseksualne pisał także Benedykt XVI.

 

W kontekście kryzysu Kościoła i mężnej postawy niektórych jego sług pamiętajmy o Matki Bożej z Fatimy wzywającej do odmawiania Różańca, pokuty. Niepokalana zapowiedziała kary będące skutkiem grzechu, jednak jej przesłanie – podobnie jak przesłanie płynące z Pisma Świętego – jest pełne nadziei. Na koniec zwycięży Chrystus Pan i Niepokalane Serce Maryi.

 

Źródła: lifesitenews.com / Washington Post / pch24.pl

mjend

 

 


DATA: 2019-07-03 14:30
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze piszecie z tym wyciągnięciem z ukrycia. Poza tym pierwsi chrześcijanie też się ukrywali. Mamy być roztropni. Jeśli abp się ukrywa to znaczy że ma jeszcze wiele informacji w zanadrzu, a jakby go od razu załatwili to prawda by się urwała. Dlatego głupie byłoby wystawianie się jako świadka publicznie bo to gruba sprawa. On zbyt wiele wie. Po co tak bezsensownie się pchać w ręce morderców? Co za głupota.
ponad 1 rok temu / O
 
Arcybiskup Vigano jest człowiekiem, który dokonał rzeczy odważnej i niebanalnej. Jego determinacja i odwaga cywilna są na pewno warte uwagi, ale ta nagroda jest mało poważna.Jest to niszowa impreza środowisk konserwatywnych, gdzie nagradzani są swoi przez swoich. Jeżeli chodzi o jej oddziaływanie na międzynarodową opinię publiczną to przykro mi się ona kojarzy z heppeningiem kilku monarchistów w Wiedniu, który był prezentowany na Pch24 jakiś rok temu. Akcja nieposłuszeństwa wobec papieża Franciszka, którą podjął abp. Vigano ma większy ciężar gatunkowy i można ją postrzegać na jeden z dwóch sposobów sposobów: albo zignorować jako niezrozumiałe ekscesy jakiegoś szalonego "prawaka", albo przyznać że zaszło coś nadzwyczajnego w wymiarze światowego Kościoła i dowiedzieć się o co chodzi. Moim zdaniem oczywiście iście to drugie.Ja osobiście uważam że Franciszek powinien w wyniku tego co ujawnił arcybiskup przejść na emeryturę, a samego C.M.V.należy nominować do pokojowej nagrody No
ponad 1 rok temu / 01:30
 
A może KTOŚ przyznając Arcybiskupowi Carlo Maria Vigan? nagrodę chciał go po prostu wyciągnąć z ukrycia i .........? Boże miej w opiece Tobie wiernych Pasterzy.
ponad 1 rok temu / do Iskierki
 
Bardzo cieszy mnie swiadectwo abp Vigano, alw uwazam, ze nie bedzie mialo zadnej mocy, gdyz nie powinien sie ukrywac i tak bardzo troszczyc o zycie doczesne. Gdyby nie to ukrywanie prawda wybrzmialaby z moca, a tak....Chrystus, apostolowie i cala masa meczennikow chrzescijanskich za prawde oddali zycie, a abp sie schowal. No coz w ogole mnie ta postawa nie przekonuje, choc kazdy list abp wydaje mi sie bardzo rzetelny i poruszajacy.
ponad 1 rok temu / Krakowianka
 
Nagroda za "świadectwo" to jakieś NIEPOROZUMIENIE. Nie dla świata składa się świadectwo tylko dla Boga.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
z tymi dwoma nieżyjącymi autorami dubia to jakiś organ ścigania powinien wszcząć śledztwo w tej sprawie, katolicy powinni się zebrać i ruszyć te sprawę bo iście mafijne zagrożenie się rozpycha i wypiera najwartościowszych pasterzy
ponad 1 rok temu / gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.