DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2018 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Nagradzany portugalski pisarz: Polacy to antysemici!

Nagradzany portugalski pisarz: Polacy to antysemici!

Portugalski pisarz, Joao Pinto Coelho zarzucił Polakom antysemityzm oraz zbrodnie na Żydach. Zdaniem twórcy, Polacy byli antysemitami nie tylko w czasie II wojny światowej, ale są nimi także dzisiaj.

 

Coelho obraził Polaków w swojej książce pt. „Os loucos da rua Mazur”, która została nagrodzona prestiżową nagrodą literacką w Portugalii. Pisarz, opowiadając o książce w wywiadzie, zaatakował polskich chrześcijan.

 

- W poprzedniej książce o Sarze Gross źli byli Niemcy. W tym przypadku mówię o prześladowaniu Żydów przez ich sąsiadów chrześcijan w pewnym mieście, którego nazwy nigdy nie ujawniam, ale w którym zawiera się Jedwabne– wyjaśnił Pinto Coelho, opowiadając o swojej najnowszej książce.

 

Za retoryką pisarza podążył jeden z dziennikarzy portugalskiego magazynu „Visao”. Stwierdził on w tygodniku, iż przypadek Jedwabnego nie był odosobniony, a Polacy zabijali Żydów także w innych miastach. „Takie i inne epizody miały miejsce w ponad 20 polskich miastach w czasie, który stanowi kontekst historyczny dla tej powieści” – można przeczytać w lizbońskiej gazecie.

 

Rzecznik prasowy ambasady RP w Lizbonie Bogdan Jędrzejowski poinformował, że polska placówka dyplomatyczna podejmie interwencję w redakcji tygodnika „Visao”, który opublikował tekst o książce Pinto Coelho.

 

- Szczegóły naszej reakcji podlegają konsultacjom z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w Warszawie– dodał Jędrzejowski.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

ged


DATA: 2017-11-19 23:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Scandal!!!!!!
9 miesięcy temu / Erol
 
Jeśli ktoś jest zainteresowany Jedwabnem i ogólnie o narodzie Żydowskim polecam wywiady na Youtube.pl i książki dr Ewy Kurek.
9 miesięcy temu / bułka z masłem
 
gdyby wznowiono ekshumacje w Jedwabnem i obalono by te plugawe kłamstwa, to wytrącilibyśmy broń z rąk naszym wrogom, wręcz ośmieszylibyśmy wszystkich, którzy do tej pory kolportowali te brednie... i teraz pytanie: dlaczego nie wznowiono dotychczas ekshumacji?! PiS do roboty!!! za co wam płacimy?!?!
9 miesięcy temu / dobieslav
 
a któż słyszał o takim gryzipiórku? a cóż dopiero mówić o posiadaniu książek.
9 miesięcy temu / pinto
 
To wierutne kłamstwa , przecież u nas masa żydów jest we władzach . Z tym że zmienili nazwiska na polskie , większość po wojnie.Wszak dekret o zmianie nazwisk był dla nich przedłużany . Dlatego rządzący powinni temu zaprotestować z całą mocą . My ich lubimy skoro lud wybiera ich do władz.
9 miesięcy temu / Wojciech
 
Nie wiem o co ta afera. Że były mordy w Wasoszu, Radzilowie czy Kolnie, wiadomo nie od dziś. Autor nie mówi wszak że wszyscy Polscy mordowano żydów. Mówi tylko że się zdarzało w niektórych miasteczkach. Nie tylko zresztą u nas.
9 miesięcy temu / Wuindu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.