30 grudnia 2018

Nagonka na nauczycielkę za napisanie prawdy o LGBT. Czy to pokłosie „Tęczowego piątku”?

(źródło: pixabay.com)

„Jakiekolwiek propagowanie tych zachowań (homoseksualizmu i biseksualizmu – red.), marsze równości czy, nie daj Boże, chęć adoptowania dzieci przez takie pary powinna być szeroko negowana i zabraniana! ! Stanowcze „nie” upublicznianiu wizerunku takich osób. Jak chcą się kochać, to niech nie robią tego na forum publicznym. I tyle w tym temacie!” – napisała na swoim profilu na Facebooku jedna z nauczycielek pracująca w kieleckim liceum. Wpis ten nie spodobał się uczniom szkoły, którzy złożyli stosowny donos do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych stwierdził, że tego typu wpisem nauczycielka mogła urazić „uczniów nieheteronormatywnych”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Uczniowie są oburzeni. Jak mają się czuć wychowankowie pani Sabat, którzy nie są heteronormatywni? Dopiero przy okazji Tęczowego Piątku mówiono głośno o depresji i próbach samobójczych młodzieży niemogącej poradzić sobie z brakiem akceptacji społecznej dla ich orientacji. Co na to pani nauczycielka? „Trudno” – odpowiada. Brak kompetencji moralnych nauczycielki, podstawowej wrażliwości – to jedno. Po drugie przeraża brak kompetencji naukowych. Ona uczy BIOLOGII, powinna więc znać naukowe podstawy współczesnej medycyny. Jeśli nie zna to znaczy, że pomyliła wykonywany zawód” – czytamy na Facebooku Ośrodka.

 

„Oświadczenie na temat wpisu nauczycielki wydała też już dyrekcja i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach”, informuje portal wpolityce.pl.

 

„Wypowiedź godzi w dobro, społeczny status i godność wykonywanego zawodu nauczyciela. (…) Jako nauczyciele uczymy tolerancji i szacunku dla każdego człowieka. Uważamy, że wolność słowa to prawo do wypowiadania własnych opinii, ale w granicach prawa innych ludzi”, podkreślono w specjalnym piśmie.

 

„Nauczycielka potępiona, nagonka w internecie trwa”, podkreśla redakcja wpolityce.pl, która zastanawia się, jaki będzie kolejny etap „terroru politycznej poprawności, czyli niszczenia normalności”.

 

„Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zasłynął cenzurą polskiego internetu. W lipcu 2017 r. z Facebooka zniknęło około 300 prawicowych i patriotycznych fanpejdży. Z sieci zniknęły również fanpejdże o tematyce historycznej poświęconej Żołnierzom Wyklętym czy husarii”, przypomina na zakończenie portal wpolityce.pl.

 

Źródło: Facebook / wpolityce.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Wspieraj naszą misję głoszenia prawdy i rzetelnego informowania o Kościele w czasach pontyfikatu Leona XIV.

mamy: 132 780 zł cel: 500 000 zł
27%
wybierz kwotę:
Wspieram