DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Nadgorliwy homoburmistrz skrytykowany przez Franciszka. „Ta inicjatywa była błędem”

Nadgorliwy homoburmistrz skrytykowany przez Franciszka. „Ta inicjatywa była błędem”
REUTERS/Stefano Rellandini

Były burmistrz włoskiej stolicy Ignazio Marino dopuścił się w trakcie wykonywania urzędu samowoli administracyjnej. Wbrew obowiązującemu w Italii prawu na własną rękę wpisał do ksiąg stanu cywilnego szesnaście par homoseksualnych. W opublikowanej właśnie książce przyznaje, że został za to zrugany przez papieża Franciszka.

 

Złamania przepisów zostało dokonane w trakcie pierwszej sesji synodu biskupów o rodzinie. Ignazio Marino – myśląc, że wpisuje się w nową politykę Kościoła – postanowił zarejestrować szesnaście homoseksualnych par. Sądził, że Magisterium otworzy się na związki homoseksualne. 17 października 2014 r., w przeddzień bezprawnej uroczystości na Kapitolu, ówczesny burmistrz Rzymu usiłował skontaktować się telefonicznie z papieżem, aby pochwalić się swoją inicjatywą. Ojciec święty nie mógł z nim wówczas rozmawiać, ponieważ uczestniczył w obradach synodu.

 

Kilka miesięcy później doszło do audiencji prywatnej. „Papież był dla mnie bardzo surowy” – relacjonuje w książce Ignazio Marino. Zamiast aprobaty usłyszał od papieża bardzo surowe słowa stwierdzające, że jego inicjatywa w sprawie związków homoseksualnych była błędem.

 

Źródło: gosc.pl/Radio Watykańskie

KRaj
DATA: 2016-04-01 16:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brzmi jak PR robiony papieżowi Franciszkowi. Już widzę, jak lewactwo pokornie opowiada o tym, że zostało zrugane. A może było tak, że to tylko bajeczka spisana i opowiedziana po to, by potem, gdy Franciszek znowu kogoś pokroju Emmy Bonino umieści w gronie "wybitnych Włochów" ("tra i grandi dell?Italia di oggi") owieczki się nie stawiały. Raz błogosławimy członkom Rotary Club, raz rugamy sodomitów, raz chwalimy Bonino (przyznaje się do 10 141 wykonanych aborcji przy użyciu pompki rowerowej) i Napolitano, raz potępiamy aborcję i eutanazję.
ponad 4 lata temu / don marco
 
To dalej wygląda na sympatyczne ofuknięcie.
ponad 4 lata temu / Leo
 
W tym tekście nie napisano jednak, dlaczego Franciszek nazwał ten krok burmistrza błędem. Odpowiedzi mogą być różne. Np.: był to błąd, bo burmistrz za wcześnie podjął taką inicjatywę i "spalił" sprawę. Znamienne jest też, że burmistrz był przekonany, że spotka się z pochwałą. Widocznie słowa i tzw. gesty Franciszka są zachętą do tego typu postępowania.
ponad 4 lata temu / kasia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.