DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pozwolę sobie to co nieco rozwikłać. Za wzrost cen odpowiada dodruk pieniądza, którą dla niepoznaki nazywa się inflacją. Wirus nie ma tu nic do rzeczy, a przynajmniej nie miałby w normalnie rządzonym kraju. U nas rząd zintensyfikował dodruk pieniądza na kolejne świadczenia, typu bony wakacyjne i tarcze antykryzysowe. Populizm i Socjalizm może w ten sposób kupować głosy najmniej zarabiających, ale - w myśl starego porzekadła - ostatnich i tak pogryzą psy.
2 miesiące temu / M
 
@Wiesiek to żeś wymienił produkty pierwszej potrzeby, tzw. pierwszego koszyka ha ha ha Nie siej Wiesiu półprawdy. Moja Rodzina i znajomi przyjeżdżający jeszcze! na wakacje do Polski z USA i laickiej zachodniej Europy są w szoku, że artykuły spożywcze i AGD RTV są w takiej samej cenie albo droższe w Polsce niż u Nich. A gdy porównamy siłę nabywczą pieniądza to jest to przepaść. Dlatego też nie robią w Polsce "konkretnych" zakupów. Między innymi z uwagi na powyższe różnice "stopy życiowej" nie chcą wracać do Polski. I rządzący u nas o tym wiedzą. Kto ma uszy niechaj słucha, kto ma oczy niech zobaczy. Alleluja, z Panem Bogiem.
2 miesiące temu / prawyprosty
 
Akurat pan Zuber jest ekonomistą mało wiarygodnym!
2 miesiące temu / gość
 
500+ to więcej pieniędzy na rynku i większa konsumcja i wyższa płaca minimalna to także więcej pieniędzy na rynku i większa konsumcja, a wraz z większą KONSUMCJĄ idzie większa PRODUKCJA I ZYSKI DLA FIRM.
2 miesiące temu / TOM
 
@Rycerka i inni socjaliści także nieuświadomieni Polska zaczęła wyraźnie tracić swoją potęgę już w XVII w. Utrata państwowości była potężnym ciosem, straciliśmy wiele możliwości i czasu na bogacenie się. Największą tragedią była II WŚ, a kolejne kilkadziesiąt lat PRLu istną stagnacją. Po 1989 r. byliśmy o wiele biedniejsi, niż tzw. Zachód i co gorsza, bez żadnych technologicznych firm-gigantów, o globalnym zasięgu. Do tego u władzy pozostali socjaliści, więc o żadnym cudzie estońskim nie mogło być mowy. Jak ktoś chce zgłębić temat, to na rekinie finansów jest artykuł Dlaczego płace w Polsce są niskie? Polecam.
2 miesiące temu / AK
 
@Rycerka - wyższe zarobki w krajach unii: przegląd techniczny samochodu kosztuje 100 EUR a nie 100zł, wymiana opony 1 koła kosztuje robocizna 30 EUR a nie 20 zł. Za kanapkę na stacji benzynowej zapłacisz 6 EUR a nie 4 zł. .....wymieniać dalej?
2 miesiące temu / Wiesiek
 
...trzeba obniżyć koszty pracy. Wówczas bez podnoszenia płacy minimalnej ludzie będą mieli więcej pieniędzy w kieszeni. Nalezy zauważyć, że osoby pracujące na minimalnej pensji po jej podwyżce więcej będą oddawać rządowi. Dlatego pensja brutto była pensją netto - likwidacja podatku PIT, oraz dobrowolne skłądki na ZUS. Poza tym należy obiżyć VAT na artykuły pierwszej potrzeby w ogóle go być nie powinno, oraz zlikwidowac akcyzę na paliwo.
2 miesiące temu / Zamiast podnosi
 
Najbardziej dostaną przedsiębiorcy z biednych obszarów, gdzie w tej chwili już jest ciężko. Z małych miejscowości gdzie nie ma takich dochodów. Sam pochodzę z takiej miejscowości, a moja mama jest księgowa, więc wiem co mówię. PiS zarzyna gospodarkę.
2 miesiące temu / bjs
 
płaca minimalna na poziomie 50 000 zł. cena chleba na poziomie 250 zł. 500+ na poziomie 12 500 zł. do tego: 15-ta,16-ta, 17-ta i 18-ta emerytura.
2 miesiące temu / a_M
 
Do Rycerki - odpowiem xci tak, jak mi odpowiedziano: Dlaczego w Polsce ceny są takie wysokie - bo w Izrael też jest drogo! Resztę sobie dośpiewajcie!
2 miesiące temu / Leon24
 
o to napawa radoscia serce tworcow nowej przyszlosci a w Polsce prowadzacych nas duetowi Szumowskij i Morawieckij przy zgodnym w tym temacie poparciu koperciarzy o zadowolonych z pozycji poslow zasiadajacych na stale w opanownym PRZEZ NICH SEJMIE SENACIE a gdy idzie ta nawala Prezydent sie nie wychyli NIECH ZYJE NA STALE DOBROCZYNNY DLA NAS WIRUS krzycza rzadzacy na calym swiecie bo i jak sie nie maja cieszyc? o takiej sprawnej wladzy nie snil ani Lenin ani Stalin ani Hitler wystarczy miec jdna miedzynarodowa telewizje i wspolne rzady poslusznych usluznych politykow
2 miesiące temu / Janek
 
W Niemczech ceny podobne a zarobki dużo wyższe? Dlaczego w uni wszędzie zarobki sa wyższe a ceny podobne tylko nie w Polsce. Niech Pan ekonomista wytlumaczy!
2 miesiące temu / Rycerka
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.