DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Nadchodzi czas wyboru między ortodoksją a herezją [OPINIA]

Nadchodzi czas wyboru między ortodoksją a herezją [OPINIA]

Nadchodzi czas, w którym wierni, księża i całe diecezje będą musiały wybierać – czy stać po stronie ortodoksji, czy przyłączyć się do schizmy. Rewolucja, którą ogłosili niemieccy biskupi, zakłada zwykłe głosowanie nad prawdami wiary, wskazuje Peter Winnemöller.

 

Bp Franz-Josef Overbeck z niemieckiego Essen zapowiedział kilka dni temu wielką rewolucję w Kościele katolickim. Stwierdził, że na Kościół pędzi tsunami i katolicy stoją dziś w obliczu zmian o znaczeniu głębszym niż reformacja.

 

W jego ocenie biskupi niemieccy muszą szybko pójść naprzód i zreformować nauczanie i praktykę Kościoła - i to w sposób zobowiązujący w całym kraju. Bp Overbeck chciałby włączyć do Kościoła najnowsze ustalenia nauk społecznych i humanistycznych. To między innymi zupełnie nowa ocena ludzkiej seksualności, w tym homoseksualizmu. - Dawne czasy już minęły - powiedział hierarcha.

 

Jego słowa zostały bardzo krytycznie skomentowane na ortodoksyjnym katolickim portalu niemieckojęzycznym z Austrii, Kath.net. Autor komentarza, Peter Winnemöller, wskazuje, że niemieccy biskupi „z zachwytem” przyjęli postawę papieża Franciszka w kwestii nowego układu stosunków władzy w Kościele.

 

Ojciec Święty deklaruje bowiem chęć przyznania większych kompetencji poszczególnym Konferencjom Episkopatu, także w sprawach nauczania. Stąd ogłoszono w Niemczech projekt progresywnych zmian, przeciwko którym – pisze Winnemöller – opór jest „niewielki i cichy”. Reformy, wskazuje, mają zostać dokonane na poziomie krajowym, bez włączania we wszystko Rzymu; od strony formalnej nie zaatakuje się nauczania, ale wprowadzi szereg „wyjątków”, które pozwolą chętnym na jego obchodzenie.

 

Jak przypomina autor, tę samą metodę biskupi zastosowali już w przypadku rozwodników w nowych związkach oraz Komunii świętej dla protestantów. Teraz to samo ma dotyczyć innych kwestii.

 

Autor przekonuje, że z wystąpienia bp. Overbecka wynika wprost, iż biskupi niemieccy chcą praktycznie wykluczyć z Kościoła każdego, kto nie idzie z nimi „drogą synodalną”. Droga ta tymczasem, wskazuje Winnemöller, jest wprost schizmatycka. Autor odnosi się do słów ordynariusza z Essen, który wzywał do jak najszerszego uczestnictwa w debacie nad reformami. W ocenie krytyka to po prostu czysty absurd: oto w Kościele katolickim ma się niejako głosować nad moralnością, nauczaniem i samą wiarą. „Urząd biskupa polega na nauczaniu prawdy, którą on sam otrzymał. Biskup nie może pozwalać przegłosować jakiejś innej Ewangelii i natychmiast jej nauczać. Tymczasem tak właśnie ma być” - przypomina tymczasem Winnemöller.

 

„Nadchodzi czas, w którym pojedynczy wierni, księża, wiele wspólnot a może nawet całe diecezje będą musiały zdecydować, którą chcą iść drogą” - wskazuje dalej autor. W jego ocenie wszystko to przypomina nieco okres zamieszania po wystąpieniu Marcina Lutra w 1517 roku, gdy różne regiony Niemiec wybierały, czy chcą być katolickie – czy heretyckie.

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2019-05-31 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
27
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cyt."Rewolucja, którą ogłosili niemieccy biskupi" To ja sie poprostu zapytam kim sa niemieccy biskupi zeby mowili calemu Kosciolowi jak ma wierzyc jakims filtrem zalamujacym swiatlo Boze ze tylko przez ten filtr moze i musi docierac to swiatlo do kosciola w dodatku zalamujac sie tak ze nie wiadomo czy to promyki czy cienie? smierdzi chyba raczej najzwyklejszym antropocentryzmem ,pycha,zaborczoscia i czym tam jeszcze z tym zwiazanym juz sie wymieniac i odmieniac nie chce.Oglosili ? komu co beda wsadzac do paki ? od kiedy to istnieje posluszenstwo nieposluszenstwu, modernizmowi ,progresizmowi oglaszanym rewolucjom herezjom itd itp.
4 miesiące temu / Nick
 
Z całego serca i ogromne dzięki Ci Boże za O. Augustyna Pelanowskiego, który przytacza w tych kazaniach fakty i daje do nich interpretację katolika. Z faktami nie można się nie zgodzić. Z ich interpretacją katolicką też nie - jeśli się chce zachować wiarę katolicką. Mamy jasne słowo i naukę. Według kryteriów rozeznania - fakty dostępne zmysłami, umysł logiczny, który ocenia według jasno ukształtowanego sumienia - rozumnie i wiarę Objawioną - do rozsądzania spraw dotyczących wiary. Ja bym nie umiała lepiej i jaśniej przekazać Kościołowi prawdy w tych czasach ostatecznych. Wybierajmy więc Życie...Papież jest konieczny dla Kościoła - bo ustanowił ten urząd Pan Jezus. Nikt nie odrzuca Urzędu Papieża = tronu Piotra. Ale od błędów należy się kategorycznie odciąć - tak jak to zrobił o. Augustyn w tych kazaniach...MARYJO JESTEŚ WIELKA! CHROŃ TWOICH SYNÓW KAPŁANÓW! Za chwilę zesłanie Ducha Świętego, który wewnętrznie nas nauczy tego, co poruszył o. Augustyn. Alleluja!
4 miesiące temu / kwiatek77
 
@Noe, posłuchałam, są jeszcze inne na stronie - wydawnictwopaganini.pl/posluchaj-o-pelanowskiego/ również polecam te bezcenne dla Kościoła treści...
4 miesiące temu / kwiatek77
 
Posłuchajcie kwietniowego kazania o. Pelanowskiego pod tytułem "Wyklepywacz monet" 3 części/
4 miesiące temu / Noe
 
Z Polskiego podwórka...Nie da się nie zauważyć, że Kościół zostaje zawłaszczany przez poszczególnych hierarchów. Dobitnie można tego było doświadczyć w Święto Miłosierdzia, gdzie za nic miano Wolę Jezusa by tej niedzieli mówić o Jego Miłosierdziu. Episkopat sam zdecydował,że lepiej odczytać list o wolontariacie i ekologi. W niedzielę w Warszawie tydzień przed Uroczystością Wniebowstąpienia były ogłoszenie zapraszające NIE na świętowanie Wniebowstąpienia Pańskiego a na świętowanie Święta Dziękczynienia, które zostało ustanowione przez Arcybiskupa Nycza.
4 miesiące temu / @Katarzyna
 
Za tą schizmą, krok dalej, jest przelew krwi kapłanów i wiernych Tradycji Kościoła których katami będą ci biskupi i kapłani którzy idą za antychrystem. Historia przerabiała to już wiele razy. Mówił o tym Jan Paweł II: "Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami". Dlatego my, którzy interesujemy się problematyką Kościoła i wchodzimy na PCh24pl. módlmy się z wiarą o Intronizację Pana Jezusa na Króla Polski i innych narodów, by wyrwać świat i Kościół z rąk antychrysta. Króluj nam Chryste!
4 miesiące temu / ry.janszarmach3
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.