DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 69  >   ŚWIAT

Nad Sekwaną bez zmian


Przez ponad pół roku „żółte kamizelki” zorganizowały ponad pięćdziesiąt tysięcy różnych manifestacji. Ustępstwa rządu były jednak dość kosmetyczne. Wstrzymano podwyżkę dodatkowych podatków na paliwa, departamenty mogą przywrócić na lokalnych drogach szybkość 90 km/h (zamiast 80), padły obietnice obniżenia podatków najniższych emerytur czy zwiększenia o 100 euro wysokości najniższej płacy.

 

Z debaty społecznej z góry wykluczono kwestie takie jak aborcja, zniesienie kary śmierci czy śluby par homoseksualnych, zalegalizowane jako „małżeństwa dla wszystkich”. Upadł jeden z podstawowych postulatów ruchu – możliwość organizowania referendów o charakterze ustawodawczym bądź proporcjonalnych wyborów krajowych. W sumie nie załatwiono niczego, a Macron po prostu największą falę buntu przeczekał, traktując społeczne konsultacje jako rodzaj kamuflażu. Społeczeństwo dostało wyłożone w merostwach „książki skarg i wniosków”, ale ciąg dalszy był mniej więcej taki sam, jak w przypadku skarg wpisywanych w podobnych zeszytach wykładanych w sklepach za czasów
PRL.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

 

Siły policyjne w Unii Europejskiej planują utworzenie połączonej sieci baz danych rozpoznawania twarzy. Nad projektem pracują Austriacy, którzy w listopadzie ubiegłego roku przekazali odpowiednie dokumenty 10 państwom UE.

 
 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez RealClear opinion, mniej niż połowa katolików w USA uważa aborcję, eutanazję i zapłodnienie pozaustrojowe za akty „złe same w sobie”. Takie osoby najprawdopodobniej zagłosują w najbliższych wyborach na Donalda Trumpa, a katolicy nie zgadzający się w tych kwestiach z Magisterium poprą kandydata Demokratów.

 

Kolejne francuskie samorządy zawieszają współpracę z gminami, które przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodzin, określane błędnie przez tęczowe środowiska „strefami wolnymi od LGBT”. Teraz taką decyzję podjął nawet region Centre-Val-de-Loire, który zawiesił współpracę z województwem małopolskim.

 

Komisja Dyscyplinarna ds. Nauczycieli Akademickich UMK uznała, że prof. Jacek Bartyzel nie dopuścił się zarzucanych mu czynów, w tym propagowania treści antysemickich. O sprawie poinformował sam naukowiec na swoim profilu na Facebooku.

 

Podczas Mszy świętej w szwajcarskiej Genewie protestanci zostali zaproszeni do Komunii świętej. Odbyło się to w ramach „gościnności eucharystycznej” – z rażącym naruszeniem nauczania Kościoła i przepisów prawa kanonicznego.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.