Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Nad Polską ciąży komunistyczna reforma rolna? „Prawy Prosty” zaprasza [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

6 września roku 1944 komunistyczny PKWN wydał dekret o reformie rolnej. Jak decyzja sprzed 75 lat wpływa na współczesną Polskę? W „Prawym Prostym” rozmawiają o tym Sławomir Skiba (redaktor naczelny „Polonia Chrystiana”) oraz Łukasz Karpiel (zastępca redaktora naczelnego PCh24).

 

 


DATA: 2019-10-01 11:22:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Uchwalic wreszcie ustawę reprywatyzacyjną ! Wypłacic 20 % wartości utraconego majatku z zastrzeżeniem "nie więcej niż". Trwa złodziejstwo i paskarstwo wynikłe z dekretu samozwańczego komitetu PKWN.
3 miesiące temu / zxcvbnmkjhgf
 
Taka to krotochwila Historii, że polskich chłopów od pańszczyzny, czyli de facto niewoli, oswobodził zaborca. A komunizm zlikwidował na wsi analfabetyzm. Gdzież było to światłe ziemiaństwo? Franciszek Karpiński ten od " Bóg się rodzi", pisał o swych braciach szlachcie: " płaczą nad utratą Ojczyzny, a chłopów za bydło mają". Chyba wiedział co pisze.
3 miesiące temu / ena
 
ziemiaństwo w XIX wieku przechowało polskość własnym wysiłkiem, nie było instytucji, która się tym zajmowała, księża byli wychowywani na oportunistów, tzn. za zaborów trzymali stronę zaborców jako prawowitej władzy, i to nie w sytuacji jakiś ruchawek a w przypadku prześladowania studentów za j.polski czy podobnych sytuacji, II RP razem z Piłsudskim wykończyli ziemiaństwo czy to domiarami podatkowymi po I wojnie czy ogólnie polityką gospodarczą, wiele regionów np.na kresach było rajem na ziemi pod zarządem "okropnych ziemian", którzy znali się na gospodarowaniu i sprzedaży pod odpowiedni zbyt po całej Europie bez niczyjej łaski dopłat czy skupów, po sowietach i Ukraińcach ziemie są nie do poznania i życie tam nie do pozazdroszczenia chyba dla wszystkich, Piłsudski nie był żadnym ziemianinem ponoć nazywał się Selman
4 miesiące temu / ella
 
"Nad Polską ciąży komunistyczna reforma rolna?" Ten sam tytuł jest zupełnie bez sensu. Chodzi o drobnostkowe wydarzenie sprzed 75 lat. Naprawdę, nad Polską ciąży reforma Balcerowicza, który zlikwidował 9 milionów miejsc pracy przy zupełnym milczeniu związku zawodowego "SOLIDARNOŚĆ", a zwłaszcza jej przywódców.
4 miesiące temu / Ryś
 
Nie dla powrotu ziemiaństwa. Była to kasta zepsuta moralnie do szpiku kości. Grzech lenistwa, chciwości, pychy i nieczystości doprowadził do ich upadku.
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Ha bym chciała żeby ziemianie którzy przez wieki wykorzystywali bez żadnych skrupułów moich chłopskich przodków oddali im to co im się należy za ich pracę ,nędzę, głód i śmierć przedwczesną spowodowaną pracą dla panów!A kto im dał tak wielkie tereny we władanie że niby to Bóg?
4 miesiące temu / X
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 124 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.