DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Uchwalic wreszcie ustawę reprywatyzacyjną ! Wypłacic 20 % wartości utraconego majatku z zastrzeżeniem "nie więcej niż". Trwa złodziejstwo i paskarstwo wynikłe z dekretu samozwańczego komitetu PKWN.
4 miesiące temu / zxcvbnmkjhgf
 
Taka to krotochwila Historii, że polskich chłopów od pańszczyzny, czyli de facto niewoli, oswobodził zaborca. A komunizm zlikwidował na wsi analfabetyzm. Gdzież było to światłe ziemiaństwo? Franciszek Karpiński ten od " Bóg się rodzi", pisał o swych braciach szlachcie: " płaczą nad utratą Ojczyzny, a chłopów za bydło mają". Chyba wiedział co pisze.
4 miesiące temu / ena
 
ziemiaństwo w XIX wieku przechowało polskość własnym wysiłkiem, nie było instytucji, która się tym zajmowała, księża byli wychowywani na oportunistów, tzn. za zaborów trzymali stronę zaborców jako prawowitej władzy, i to nie w sytuacji jakiś ruchawek a w przypadku prześladowania studentów za j.polski czy podobnych sytuacji, II RP razem z Piłsudskim wykończyli ziemiaństwo czy to domiarami podatkowymi po I wojnie czy ogólnie polityką gospodarczą, wiele regionów np.na kresach było rajem na ziemi pod zarządem "okropnych ziemian", którzy znali się na gospodarowaniu i sprzedaży pod odpowiedni zbyt po całej Europie bez niczyjej łaski dopłat czy skupów, po sowietach i Ukraińcach ziemie są nie do poznania i życie tam nie do pozazdroszczenia chyba dla wszystkich, Piłsudski nie był żadnym ziemianinem ponoć nazywał się Selman
5 miesięcy temu / ella
 
"Nad Polską ciąży komunistyczna reforma rolna?" Ten sam tytuł jest zupełnie bez sensu. Chodzi o drobnostkowe wydarzenie sprzed 75 lat. Naprawdę, nad Polską ciąży reforma Balcerowicza, który zlikwidował 9 milionów miejsc pracy przy zupełnym milczeniu związku zawodowego "SOLIDARNOŚĆ", a zwłaszcza jej przywódców.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Nie dla powrotu ziemiaństwa. Była to kasta zepsuta moralnie do szpiku kości. Grzech lenistwa, chciwości, pychy i nieczystości doprowadził do ich upadku.
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Ha bym chciała żeby ziemianie którzy przez wieki wykorzystywali bez żadnych skrupułów moich chłopskich przodków oddali im to co im się należy za ich pracę ,nędzę, głód i śmierć przedwczesną spowodowaną pracą dla panów!A kto im dał tak wielkie tereny we władanie że niby to Bóg?
5 miesięcy temu / X
 
Bogusław - Polacy sami postanowili się wyniszczyć - mamy dzietność 1,4 - to wyrok śmierci.
5 miesięcy temu / Jot
 
Jak długo będą wpływać na chrzescijan łajdactwa sodomskie " sług Bożych "?????
5 miesięcy temu / Logika
 
Pojedźcie w Polskę i zacznijcie ogłaszać wszem i wobec że zamierzacie unieważnić dekret o reformie rolnej ze wszystkimi jego skutkami. Zobaczymy co ludzie Wam na to odpowiedzą.
5 miesięcy temu / propozycja
 
To byl bardzo dobry dialog. Przeszlosc I przyszlosc. Pan Skiba wylumaczyl to wpaniale. Osiemdziesiat lat cierpienia za nasze grzechy mowiac prawde. Moja bliska rodzina zginela w powstaniu Warszawskim ale ja jeszcze zyje I moje geny przesylane sa na dalsze pokolenia. Takich ludzi jak ja jest bardzo duzo w naszej Polsce. To jest tak samo jak gdyby Ci szlachetni ludzie ktorzy zgineli zmartwychpowstawali. Polacy nigdy nie dadza sie wyniszczyc dlatego ze wierza w Pana Boga I on czuwa nad nimi. On ich zawsze chroni bo oni sa jego kochanymi dziecmi. Jak pan Skiba powiedzial ze kosciol I dwor mieli swoje zadania. Ci szlachetni ludzie przywroca spolecznosc do zarania. Zaopiekuja sie chorymi I zlikwiduja dziadostwo. Tak nam dopomoz Bog! Amen.
5 miesięcy temu / Boguslaw
 
To prawie wszyscy jesteśmy złodziejami, czy też jak u Żydów do trzeciego pokolenia?
5 miesięcy temu / normal
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.