DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Naczelny „New York Times” nie rozumie, dlaczego religia wciąż motywuje do aktywności społecznej

Naczelny „New York Times” nie rozumie, dlaczego religia wciąż motywuje do aktywności społecznej

Redaktor naczelny „The New York Times-a” przyznał, że jego gazeta i inne wpływowe media nie rozumieją pobożności i tego, że religia może tak motywować ludzi do działania, zwłaszcza w Ameryce.


Redaktor Dean Baquet w obszernej rozmowie na antenie National Public Radio w audycji Terry Grossa „Fresh Air” odpowiadał, jak to jest możliwe, że jego gazeta tak bardzo mylnie oceniła nastroje wyborców i przez to nie była w stanie przewidzieć zwycięstwa Donalda Trumpa.


Baquet stwierdził: - Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak wiele niepokoju jest w kraju i nie mieliśmy pojęcia, w jak dużym stopniu ten lęk może wpłynąć na wybory. Szef „NYT” dodał, że nie tylko jego gazeta, ale także wszystkie główne koncerny medialne w Waszyngtonie czy Nowym Jorku nie doceniły ogromnej roli, jaką wciąż odgrywa w życiu ludzi religia.


Baquet mówił: - Pisaliśmy wiele o lęku w Ameryce. Zrobiliśmy nawet serię artykułów pt. "Niespokojna Ameryka," ale nie byliśmy w stanie uchwycić ogromu tego niepokoju. I nie potrafiliśmy dostrzec, w jak wielkim stopniu ten lęk może wpłynąć na wybory (...) Mógłbym wyciągnąć 25 artykułów, które opowiadają o tym, ale byłbym nieszczery, gdybym powiedział, że te historie sumują się na silny portret gniewnego elektoratu. Elektoratu, który po prostu chciał zmiany.


Redaktor naczelny „NYT” dodał, że zarówno jego redakcja, jak i redakcje głównych mediów po prostu nie dostrzegły siły religii i nie są w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie poważnie traktują religię. – Sądzę, że nowojorskie i waszyngtońskie siedziby głównych koncernów medialnych nie są religijne i nie rozumieją motywacji religijnych. Mamy jedną wspaniałą dziennikarkę religijną, ale ona jest jedyna. Nie doceniamy roli religii w życiu codziennym ludzi. I myślę, że mamy na tym polu wiele do zrobienia. Myślę, że są to rzeczy, które trzeba poprawić. Trzeba stać się bardziej kreatywnym, aby zrozumieć ten kraj – tłumaczył.


Baquet zamierza naprawić reputację gazety, by Amerykanie znowu zaczęli ufać mediom. - Mam teraz dwa wielkie zadania. Jedno wielkie wyzwanie dot. relacjonowania prezydentury najciekawszego i najbardziej niezwykłego prezydenta, jakiego Ameryka miała w ciągu mojego życia – mówił. Dodał, że kolejnym zadaniem będzie zrozumienie i wyjaśnienie pobożności oraz motywacji ludzi, którzy doprowadzili do zmiany w Ameryce.

 


Źródło: npr.org., AS.
DATA: 2016-12-12 14:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Luzie religijni nie zdawali sobie sprawy jak uwikłani w materializm i ateizm są szefowie koncernów !? Nie zdawali sobie sprawy że kierują koncernami tajne towarzystwa i lewactwo !
ponad 4 lata temu / Retoryka
 
A niech sobie nie rozumie. Co to nas obchodzi?
ponad 4 lata temu / Robert
 
Tłumacząc na język polski: 1.nie podjęto wystarczających wysiłków w celu eradykacji religii z życia Amerykanów 2. upojono się sukcesem w dotychczasowej walce z religią wnioski : opracować nowe metody walki 3.Nie udało się skierować niezadowolenia społecznego we właściwym kierunku to jest tworzenia nowego świeckiego ładu 4.Propaganda osiągnęła taki poziom absurdu ,że nikt nie wierzy trzeba nowych subtelniejszych metod 5.podliżmy się lekko Trumpowi a potem do piachu z NIm . Ciekawe matactwo językowe - będziemy relacjonować czytaj macie za swoje mogliście wybrać Hilarię Clinton 6 Świetna dziennikarka religijna - wyznanie mojżeszowe związana z ADL , wiadomo ,że to jedyna opcja dopuszczalna w NYT 7.Skoro nie możemy wygrać wprost rozmydlimy religię , poszerzymy dział religijny o "właściwych ludzi -postępowych " i zrobimy to co szkoła frankfurcka komunizmu z instytucjami państwowymi Ameryki . proszę zapamiętać równanie NYT = ADL
ponad 4 lata temu / bocian
 
Wystarczy pisać prawdę.
ponad 4 lata temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.