DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Naczelnemu „Gazety Wyborczej” puściły nerwy. Poszło o jedno pytanie

Naczelnemu „Gazety Wyborczej” puściły nerwy. Poszło o jedno pytanie
fot. Twitter

„Adam Michnik, obrońca UB, kłamca z Czerskiej- zapytany przeze mnie o swojego brata mordercę zaczął bluzgać. Czysty język nienawiści” – napisał na Twiterze Ziemowit Kossakowski z portalu TVP Info. Do incydentu doszło podczas niedzielnego protestu przed Sejmem.

 

Ziemowit Kossakowski zamieścił na Twitterze filmik z wymiany zdań do jakiej doszło między nim, a Adamem Michnikiem podczas protestu przed Sejmem, który zorganizowali działacze i zwolennicy głównie Komitetu Obrony Demokracji, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

 

Gdy Adam Michnik zmierzał w stronę sceny, Kossakowski zadał mu pytanie, kiedy naczelny „Gazety Wyborczej” przeprosi za brata. Wyprowadzony z równowagi Michnik odparował „jak Ty zmądrzejesz” dodając do swej wypowiedzi wulgarny epitet pod adresem pytającego.

 

Stefan Michnik, przyrodni brat Adama Michnika, komunistyczną karierę rozpoczął w Związku Walki Młodych, potem był Związek Młodzieży Polskiej, Polska Partia Robotnicza i w końcu Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

W 1951 roku 23-letni wówczas Stefan Michnik był w składzie sędziowskim, który skazał na śmierć majora Zefiryna Machallę, przedwojennego oficera WP, który w czasie wojny przeżył więzienia NKWD, a po wojnie brutalne, kilkumiesięczne śledztwo.

Michnik był też współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, działającym pod ps. Kazimierczak. Współpracę rozpoczął w 1950 roku. Później przekwalifikowano go na rezydenta Informacji Wojskowej w Jeleniej Górze.

 

Już po zajściu Kossakowki napisał „Apel do Czerskiej i Michnika. Młode pokolenie rozliczy Wasze kłamstwa przeciwko narodowi polskiemu. Dzisiejsze video to tylko preludium”.

 

 

Źródło: tvp.info.pl

luk

 

 

 

 


DATA: 2017-07-17 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uwazam, ze pytanie bylo OK, jesli brat nie poczuwa sie do jakiegos zadoscuczynienia czy przeprosin -to mozna zapytac brata moze cos wie nt temat. Pozatym AM pokazal jaka "kulture" reprezentuje....
10 miesięcy temu / Aneta
 
A dlaczego Adaś ma przepraszać za czyny brata? Każdy odpowiada za siebie i domaganie się przepraszania kogoś za nie swoje czyny jest idiotyzmem. Podobnie jak ja nie życzę sobie, żeby ktoś przepraszał np. żydów za Jedwabne w moim imieniu.
10 miesięcy temu / Johanka
 
No cóż rechot histori ludzia którzy walczyli o wolność i demokracjie pluje się w twarz młode pokolenie ma za nic bohaterów tamtych czasów...
11 miesięcy temu / Johann
 
Kiedy ten łotr chuligan i moralne zero odpowie za kłamstwa i zdradę swojej reżimowej gazetki . Nie ma mocnych na tego człowieka?
11 miesięcy temu / Michu.
 
Nic dodać nic ująć. Michnika wcale a wcale nie bronię, ale takie zaczepki w stylu "kiedy przeprosisz za brata" są faktycznie na poziomie ucznia gimnazjum, a nie redaktora jednej z głównych stacji telewizyjnych w kraju...
11 miesięcy temu / do Stefan
 
brat Adama M to pikuś w porównaniu z tym co zrobił z Polską sam Adam M . Takie pytania nic nie znaczą. Lepiej zapytać o związki z Sorosem, Rockefellerem.
11 miesięcy temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.