DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Naciskał na Obamę w sprawie wysyłania broni na Ukrainę? Wyciekła korespondecja dowódcy NATO

Naciskał na Obamę w sprawie wysyłania broni na Ukrainę? Wyciekła korespondecja dowódcy NATO
Generał Philip Mark Breedlove fot. BERNADETT SZABO/REUTERS

Czy były naczelny dowódcy sił NATO w Europie, próbował naciskać na Biały Dom i lobbował w kwestii dostarczania na Ukrainę tzw. broni śmiercionośnej? Tak przynajmniej wynika z elektronicznej korespondencji gen. Phillipa Breedlove’a, która wyciekła do sieci.

 

Z informacji serwisu The Intercept - cytowanego przez portal kresy.pl – wynika, że Barack Obama przeciwstawiał się naciskom ze strony „jastrzębi” w Kongresie USA, a także wojskowym, którzy chcieli dostarczać ukraińskiemu rządowi tzw. broń śmiercionośną. Amerykański prezydent obawiał się, że spowoduje to tylko większy rozlew krwi i da Rosji powód do większego zaangażowania się na Ukrainie.

 

Podczas swoich sprawozdań dla Kongresu, były dowódca sił NATO i USA w Europie, gen. Phil Breedlove krytykował działania Białego Domu. Jednak portal DC Leaks opublikował maile, które rzekomo miał wysyłać generał. Mają one świadczyć o tym, że Breedlove aktywnie lobbował na rzecz rozpoczęcia przez administrację Obamy wojny zastępczej (proxy war) na Ukrainie i dostarczania Kijowowi broni śmiercionośnej.

 

Według informacji opublikowanych w sieci, w 2014 roku w serii wiadomości gen. Breedlove chciał spotkać się z byłym sekretarzem stanu Collinem Powellem, prosząc go o radę, w jaki sposób naciskać na administracje Obamy, by przyjęła ona bardziej agresywną postawę względem Rosji.

 

„Mogę się mylić,… ale nie widzę, żeby Biały Dom faktycznie „angażował się” poprzez pracę z Europą/NATO. Szczerze mówiąc, myślę, że jesteśmy „zmartwieniem”… tj. zagrożeniem, mogącym wciągnąć naród w konflikt” – pisał Breedlove w mailu do Powella. Ten odpowiedział i zgodził się na spotkanie. “Potrzebuję Twojej rady na dwóch frontach” – kontynuował Breedelove - „jak ująć tę sposobność w czasie, gdy wszystkie oczy zwrócone są cały czas na ISIL… a po drugie… jak osobiście wypracować to z POTUS [skrót od President Of The United States – red.]”.


Według portalu, Breedlove próbował wpłynąć na Biały Dom kilkoma kanałami, m.in. mailując do profesorów akademickich i emerytowanych wojskowych, w tym do byłego najwyższego dowódcy NATO, gen. Wesley Clarka. Chciał w ten sposób uzyskać poparcie dla swojej sprawy – dostarczania broni śmiercionośnej na Ukrainę.

 

W mailu do Harlana Ullmana, starszego doradcy w Atlantic Counsil, Breedlove opisywał swoje trwające próby uzyskania od Powella pomocy, by wpłynąć na Obamę. „Uważam, że POTUS postrzega nas jako zagrożenie, które należy zminimalizować, … tj. nie wpakujcie mnie w wojnę???” – miał pisać Breedlove. „Biorąc pod uwagę instrukcję od Obamy dla Ciebie, żeby nie zaczynać wojny, to może być trudne do sprzedania” – odpowiedział kilka miesięcy później Ullman w kolejnej serii maili, w których Breedlove starał się „lewarować, nakłaniać, przekonywać lub zmusić USA do reakcji” na działania Rosji.

 

Jak informuje The Intercept, Breedlove odmówił komentarza w tej sprawie.

 

 

Źródło: Kresy.pl

luk  


DATA: 2016-07-04 12:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale numer! Kresy.pl ujawniły istnienie tzw. jastrzębi w polityce amerykańskiej. Mam wrażenie, że ci "Kresowi.pl" analitycy dopiero przesiedli się z pampersów do prawdziwych spodni. O tym, że jedni są za, a inni przeciw tej broni w rękach Ukraińców było głośno od samego początku. Senator McCain chociażby. Śmiercionośna broń - ale to brzmi, groźnie jak jakaś wadżra z eposów hindyjskich! Czyli rozumiem, że na odmianę od tej śmiercionośnej jest jeszcze broń ... życiodajna? Dzieci małe. Porosznko jeszcze dwa lata temu zapewniał, że CKM-ów i wozów pancernych to sami mają w bród. Ostatnio zaś 14 systemów radarowych jednak dotarło. Ale to nie broń i nie śmiercionośna.
ponad 4 lata temu / voxclamantis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.