DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Nabożeństwo przebłagalne za bluźnierczy pokaz mody

Nabożeństwo przebłagalne za bluźnierczy pokaz mody
fot. mmagallan / sxc.hu
#MSZA    #WARSZAWA    #MODA    #NABOŻEŃSTWO    #POKAZ    #PARAFIA

Parafia św. Augustyna w Warszawie poinformowała, że 15 listopada odbędzie się nabożeństwo przebłagalne w związku z pokazem mody, który odbył się w świątyni 8 listopada.


Ks. Proboszcz wraz z księżmi pracującymi w parafii zapraszają do udziału w związku z pokazem mody w kościele i zgorszeniem spowodowanym poprzez to wydarzenie w piątek 15 listopada br. we Mszy Św. o godz. 18.30 oraz w nabożeństwie przebłagalnym do godz. 21.00.

 

Podczas pokazu, któremu towarzyszyła muzyka z filmów „Dziecko Rosemary" i „Tajemnica Brokeback Mountain” skąpo ubrane modelki prezentowały stroje na „wybiegu”, którym stała się nawa główna świątyni.

 

W oświadczeniu, które dzień po pokazie opublikował rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. bp nominat Rafał Markowski, czytamy, że proboszcz parafii św. Augustyna wyraził zgodę na prezentację mody w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych.


„W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię” – głosi oświadczenie.

 

 

Źródło: swaugustyn.pl/ „Polskie Radio”

luk


DATA: 2013-11-13 18:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wyrażam szacunek dla kapłana Stanisława Małkowskiego za wypowiedź publiczną wobec desakralizacji kościoła pod wezwaniem Świętego Augustyna w Warszawie. Uratował Ksiądz w tym wypadku honor kapłanów rzymskokatolickich w całej diecezji i w Polsce. Ave Maria.
ponad 6 lat temu / Leo
 
to tylko dla Ciebie PCh24. http://forumdlazycia.wordpress.com/2013/11/07/nowa-ewangelizacja-pokaz-mody-w-kosciele-sw-floriana-w-naroku-diecezja-opolska-to-nie-jest-zart/ warto o tym pisać aby się opamiętali.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Jak w kosciele w ktorym jest prawdziwy Jezus Chrystus,ks.proboszcz mogl,organizowac cokolwiek,co nie daje uwielbienia i czci Bogu? Czy to naprawde ten proboszcs jest katolikiem? Gdzie byli parafianie i reszta ksiezy z tego Kosciola ? Dla mnie to jest dalszy ciag wystawienia Polakow na probe jak daleko,tak mozna obrazac i osmieszac Nasz Kosciol Katolicki i to w dodatku przez osobe duchowna.? Polska jest silna w wierze,wiec zadne zamysly zlego nie umniejsza Boga.Wiec Polsko oglos Jezusa Krolem Polski tak jak R. Celakowna przekazala prosbe Pana Jezusa. Czy ktos wie kiedy sluga Boza Rozalia Celakowna bedzie wyniesiona na oltarze Polacy nie ustawajmy na modlitwie z rozancem w rece,tak jak Ci chlopcy z Krocjaty we Wroclawiu.
ponad 6 lat temu / Hania
 
Kościół jest nie tylko sprofanowany ale uległ ciężkiej niesprawiedliwości. Nabożeństwo Przebłagalne pd przewodnictwem sprawcy? W tej chwili to nie kościół ale budowla z szacowną przeszłością.Co robić.Zamknięcie na około minimum 1 miesiąc. Wcześniej należy godnie przenieść Najświętszy Sakrament do sąsiadującego kościoła. Po miesiącu Misje Święte. Zebranie parafii i rekonsekracja przez Biskupa. Ekspiacja obowiązuje wszystkich kapłanów diecezji(każdy odprawi Mszę świętą z intencją przebłagalną)Świeccy min droga Krzyżowa i Suplikacje "Święty Boże". Przy tej parafii obradował i obraduje dla niewtajemniczonych"mózg"zmian takich jak: jak wprowadzić praktycznie Komunię Św. na rękę, likwidacja praktyk postnych, terror w seminariach i postulatach zakonnych( jeżeli klękasz ,jesteś nieposłuszny, rozbijasz i ranisz Kościół). Wydawało się że są nietykalni i mogą robić co chcą. Z Warszawy usunięto wielu wartościowych duchownych którzy nie akceptowali tego co się tam dziej
ponad 6 lat temu / Leo
 
"Panu" proboszczowi blizej jest do zysku niz do uwielbieniu Jezusa... Sprawa wyglada tak, ze ryba psuje sie zawsze od glowy! Jaki arcybiskup tacy "panowie" proboszczowie!!!
ponad 6 lat temu / okirex
 
A kto wpuścił tych ludzi do kościoła i dlaczego nikt ich nie nadzorował i nie przeszkodził w bluźnierczym pokazie.
ponad 6 lat temu / ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.