DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Nabożeństwo przebłagalne w kościele św. Augustyna

Nabożeństwo przebłagalne w kościele św. Augustyna
#MSZA    #WARSZAWA    #MODA    #NABOŻEŃSTWO    #POKAZ    #PARAFIA

W piątek wieczorem około 350 osób modliło się w kościele pw. św. Augustyna na warszawskich Nowolipkach. W wypełnionej po brzegi świątyni wierni uczestniczyli najpierw w Mszy św., a następnie przed Najświętszym Sakramentem przepraszali Boga za zgorszenia w związku z pokazem mody projektanta Macieja Zienia, jaki odbył się tam przed tygodniem.

 

W tej parafii dokonało się wiele dobrego – zapewnił wikariusz parafii ks. Giennadij Kozłow w homilii. – Jesteśmy świadomi, że wszystko to można zniszczyć przez jeden błąd, tym bardziej dzisiaj – dodał.

 

Kapłan podkreślił, że naszym zadaniem jest jednak głosić miłosierdzie, bo inaczej przestaniemy być Kościołem Jezusa Chrystusa. – Dlatego dzisiaj w pokorze uznajemy Boga jako Jedynego, któremu należy się sprawiedliwość – powiedział kapłan.

 

Jak mówił kaznodzieja, zadaniem Kościoła jest niesienie przebaczenia ludziom, którzy są zagubieni. – Jeżeli walczymy, nie mamy w sobie Chrystusa. Naszym zadaniem jest oddać życie, nie oskarżać, nie wchodzić w funkcje diabła – przestrzegł kaznodzieja.

 

Odwołując się do własnych doświadczeń, przyznał, że tym, co przyciągnęło go do Kościoła, był nie rozmodlony tłum, ale właśnie doświadczenie przebaczenia. – Ta nowina, którą zobaczyłem także w innych ludziach, że Bóg przebacza bezwarunkowo. Bóg pozwolił mi doświadczyć, że kocha grzesznika – dzielił się swymi przemyśleniami z wiernymi. Zauważył przy tym, że są ludzie, którzy atakują miłosierdzie Boga w imię własnej sprawiedliwości i w imię własnych idei.

 

Nabożeństwo ekspiacyjne odbyło się w związku z pokazem mody, jaki zorganizowano w kościele 8 listopada br. Oficjalnie miał to być pokaz mody ślubnej, w rzeczywistości jednak okazał się przeglądem strojów bardzo świeckich, prezentowanych często przez skąpo ubrane modelki, w dodatku przy akompaniamencie muzyki satanistycznej.

 

Źródło: KAI

pam


DATA: 2013-11-16 01:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pan kozlow chce chyba z siebie zrobic kozla ofiarnego!!! Dla mnie pozostanie na zawsze KOZIOLKIEM MATOLKIEM!!! A dla pana proboszcza dozywotnie zawieszenie!!! O milosierdzie moga potem blagac, ale konsekwencje musza byc!!!
ponad 6 lat temu / okirex
 
Jeszcze cytat z Ojca Pio przed którym chwyta mnie ciężka bojaźń. ?O Ojcze święty, ile profanacji, ile świętokradztw musi znosić Twoje łaskawe serce! Któż więc, Boże, stanie w obronie tego łagodnego Baranka, który nigdy nie otworzył ust swoich w swojej sprawie, lecz zawsze tylko w naszej??. Oraz Autor psalmu: ?Już czas jest działać Panie, bo pogwałcili Twoje Prawo? (Ps 119, 126)!
ponad 6 lat temu / Leo
 
Wyczuwam potrzebę wykładu o trybunale sądu biskupiego, o zniszczonych tradycjach kapituł diecezjalnych i ich powinnościach na czas takich wydarzeń. Kanonicy cieszą się swoimi tytułami i uznaniem wiernych nie dlatego (tu zawieszam wypowiedź)ale właśnie dlatego kiedy proboszcz bądź kuria są niewydolne eklezjalnie oni ku naszej radości bezpiecznie z zachowaniem prawa dokonują sanacji szeroko pojętej. Dlatego całowano ich po rękach.Ostatnie synody w Polsce dokonały bezszelestnie umniejszenia tego zbrojnego i modlitewnego znaczenia kapituł(możliwość uroczystej katedralnej ekspiacji za grzech wołajace o pomstę do Nieba [na przykład sodomskie]). Kto z nas słyszał o tym ostatnio, iż Biskup dokonał z kapitułami prostracji za skandal profanacji? Kościele! jak pięknie jesteś urządzony. Tak. Będę się zachwycał moim Kościołem i żalił, że jego instytucje i prawa są nieznane.Nawet grzesznicy kochają Kościół bo tam otrzymują czystość i zbawienie. Kapituły walczcie o piękno Kościoła
ponad 6 lat temu / Leo
 
Radykalizm nie stoi w sprzeczności z miłosierdziem. Miłosierdzie nie polega na ślepym wybaczaniu każdemu, ale tym, którzy chcą doświadczyć przebaczenia i wykazują skruchę. Gdyby Pan Jezus nie był radykalny, do dzisiaj nie bylibyśmy odkupieni i zbawienie nie byłoby dla nas osiągalne.
ponad 6 lat temu / Christophoros
 
[email protected] No właśnie.
ponad 6 lat temu / ja
 
Z kazania księdza wikarego wynikło ni mniej ni więcej że winni są ci co rozdmuchali sprawę i przyszli na nabożeństwo aby usłyszeć "kajających" się kapłanów. Dziwne acz prawdziwe.... :(
ponad 6 lat temu / Soplica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.