DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Nabożeństwo do św. Józefa – remedium na kryzys współczesności

Nabożeństwo do św. Józefa – remedium na kryzys współczesności

Receptą na kryzys współczesności może być nabożeństwo do św. Józefa. Katoliccy publicyści zwracają uwagę na objawienia ziemskiego ojca Pana Jezusa. Choć zostały one uznane przez Kościół, nadal są słabo znane. Tymczasem to właśnie kult tego świętego jest wyjątkowym remedium na pokusy i przyczynić się może do uzdrowienia zarówno pojedynczych ludzi jak i całych społeczeństw. Choć od zakończenia objawień św. Józefa nie minęło dużo czasu, na świecie doszło do ogromu negatywnych przemian. Czyżby obecny kryzys stanowił przewidziany w nich skutek odejścia od Boga?


Objawienia św. Józefa miały miejsce w brazylijskiej miejscowości Itapiranga w latach 1994-1998. Święty pojawił się w nich w towarzystwie Matki Bożej i Pana Jezusa. Dwanaście lat po ich zakończeniu biskup miejsca Carillo Gritti zdecydował się je uznać. W styczniu 2010 r. "zatwierdził" objawienia. Oznacza to, że nie sprzeciwiają się one nauce Kościoła. Jak jednak zauważa Joseph Pronechen na łamach ncregister.com, we innym dokumencie biskup napisał coś więcej - stwierdził, że mają one "nadprzyrodzony charakter".


Wspomniane wydarzenia rozpoczęły się w 1994 r. Wówczas to Edson Glauber, 22-letni student przebywający w brazylijskiej Manaus ujrzał całą Świętą Rodzinę. Objawienia trwały nadal, gdy młodzieniec wrócił do domu, do miejscowości Itapiranga, przy granicy z Argentyną. Część objawień ujrzała także matka Edsona, Maria do Carmo.


Matka Boża objawiła się jako "Królowa Różańca i Pokoju". Wzywała - podobnie jak w Fatimie - do uczestnictwa w Mszy świętej, odmawiania Różańca, Spowiedzi i Komunii św. Wraz z Panem Jezusem nakłaniała także do nabożeństwa do Najczystszego Serca św. Józefa.


Główne objawienia ziemskiego ojca Chrystusa rozpoczęły się 1 marca 1998 r. Wtedy to obiecał, że nabożeństwo do Jego Najczystszego Serca ocali dusze od Złego, usprawiedliwi w oczach Bożych i przyczyni do wzrostu na drodze ku świętości.


W objawieniach św. Józefa zawarte były także ostrzeżenia. Jak mówił Oblubieniec Matki Bożej "grzech rozprzestrzenia się niezwykle silnie! Ludzie dali się prowadzić przez najbardziej podstępne zakusy diabła. Wróg zbawienia pragnie zniszczyć wszystkie dusze (...). Jest on zazdrosny i nienawidzi całej rasy ludzkiej. Tak wielu przechodzi przez próby i pokusy rzucane w każdej chwili przez wroga Boga, starającego się zniszczyć ludzkie dusze (…)".


Św. Józef podkreślił, że ulubionym środkiem Złego do sprowadzenia dusz na manowce są grzechy przeciwko cnocie czystości - szczególnie umiłowanej przez Stwórcę. Diabeł stara się w ten sposób zniszczyć obraz i podobieństwo Boże wyryte w ludzkiej duszy. Lekarstwem na te pokus jest kult św. Józefa i jego Najczystszego Serca. Osobom korzystającym z tego lekarstwa, ziemski ojciec Chrystusa obiecał wsparcie i ochronę. - Wezwanie mego imienia wystarczy, by zmusić demony do ucieczki -powiedział.


Jak zauważa Joseph Pronechen z National Catholic Register, ta diagnoza moralnej kondycji świata była negatywna już wtedy, mimo, że degeneracja nie posunęła się jeszcze tak daleko jak obecnie. Trudno się z tym nie zgodzić. Od 1998 r. upłynęło „jedynie” 18 lat, jednak świat zmienił się nie do poznania. W 1998 r. w żadnym kraju cywilizowanego świata nie było tak zwanych małżeństw homoseksualnych. Trzy lata później zalegalizowała je Holandia. Obecnie homo-śluby są legalne aż w 20 krajach świata i liczba ta stale rośnie. Ponadto w 1998 r. na całym świecie niedopuszczalna była eutanazja. Dopiero w 2002 r. Holandia uznała ją jako pierwsze nowoczesne państwo. Obecnie ta forma grzechu przeciwko V Przykazaniu dopuszczalna jest w 5 krajach. Kilka kolejnych dopuszcza wspomagane samobójstwa.


Co więcej w 1998 r. na świecie panowała względna stabilność, powszechna była wiara w stabilność zapewnioną przez liberalną demokrację. Nie znano – a w każdym razie nie na taką skalę – bolączek obecnych czasów – takich jak nieustanny terroryzm, kryzys migracyjny czy całkowita destabilizacja Bliskiego Wschodu.

Czy między uchwalaniem grzesznych praw, a wspomnianym kryzysem istnieje związek? Nie można tego wykluczyć. W swoich objawieniach św. Józef mówił także o konsekwencjach nieposłuszeństwa ludzkości Bożemu prawu. - Bóg pozwala ludziom podążać własnymi ścieżkami, by pokazać im, że bez Niego nigdy nie będą szczęśliwi. Pozwala ludziom na cierpienie, by pokazać konsekwencje grzechu (...) – mówił św. Józef w brazylijskich objawieniach.  


Pomimo rozprzestrzeniania zła, nadzieja istnieje dla wszystkich żyjących w grzechach ciężkich, nawet tych najpoważniejszych. Miłosierny Bóg oczekuje bowiem na grzeszników i pragnie im przebaczyć. Zwątpienie w możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów to kolejne szatańskie kłamstwo, podkreślał ziemski ojciec Pana Jezusa. Ponadto w pierwszą środę marca 1998 r. św. Józef powiedział, że osoby polegające na jego wstawiennictwie, mogą w pierwsze środy miesiąca liczyć na niezwykłe łaski.
Źródła: ncregister.com

mjendDATA: 2016-08-11 08:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety opinia Kościoła jest na razie negatywna i to zarówno miejscowego biskupa, jak i Kongregacji Nauki Wiary. Jeśli autor artykułu posiada jakieś bardziej współczesne informacje, warto byłoby podać dokładne źródło. Biskup zgodził się na kult Trzech najświętszych Serc i na budowę sanktuarium, ale zalecił milczenie o samych objawieniach, uznając je za nieautentyczne, podobnie jak wcześniej uczyniła to KNW 7.2.2017. Oczywiście jest w tym pewna niekonsekwencja, ale takie są fakty.
5 miesięcy temu / Natalia
 
Gdzie jest dostępna treść tej nowenny i objawień?
ponad 3 lata temu / Kubaturus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.